knihomolkaMist knihomolkaMist komentáře u knih

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

*poslouchala jsem jako audioknihu*
Tohle mě ze začátku strašně nebavilo. Když se to pak ale po výpovědích cestujících rozjelo, skoro jsem nemohla přestat poslouchat.
Geniální řešení, které mě ze začátku nenapadlo. Ale jinak je to takové plytké a místy nudné. Prostě jiná doba.
Navíc díky audioknize vím, jak se ten prokletý Poirot správně čte :D

10.09.2021 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Nuže... Tahle knížka mě velmi mile překvapila a dokonce jsem si díky ní řekla, že bych přecijen mohla zkusit přečíst víc klasik.
Poutavý příběh, který si nenápadně plynul. Moc se mi to líbilo a pan Rochester? Toho jsem měla radši než pana Darcyho. Celkově mě i zaujala forma, že k nám - čtenářům - Jana přímo promlouvá a vypráví nám svůj příběh.
Skutečně moc hezké a milé počtení :)

25.07.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Tohle bylo něco! Od Zapaty jsem četla Malychina a už ten byl boží. Tohle bylo ještě lepší!
Bruslařské prostředí bylo top. Postavy jsem si velmi oblíbila. Příběh se mi velmi líbil a u čtení jsem se takřka neustále uculovala.
Co mě kompletně dostalo byl ten epilog. Slzy na krajíčku... :D
Velmi, VELMI doporučuji :)

09.05.2021 5 z 5

Dokud dýchám Dokud dýchám Aleš Novotný

Já vím, že to furt omýlám dokola, ale já toho Aleše fakt zbožňuju! I tato kniha byla naprosto skvělá. Nebyly tam žádné nudné pasáže a ten styl psaní mi strašně sedí. První díl by asi o kousek lepší, ale i tak jsem si to neskutečně užila a už se těším na další autorovy knihy!

23.07.2023 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Tohle mi strašně sedlo! Pravda, číst to v létě bylo trošku prapodivné, protože na vás doslova dýchala zimní atmosféra a já jsem jen chtěla hnedka skočit na lyže :D Když ale opomenu atmosféru, nemůžu zapomenout na naprosto dokonalou romantickou linku, která byla celkem pomalá, ale o to víc intenzivní. Čtení jsem si neskutečně užila a v návalu adrenalinu a štěstí hned objednala další knížky série, na které se neskutečně těším :)

23.07.2023 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Já tu Shari prostě miluju! Tohle byl další skvělý psycho thriller, který vás donutí ptát se sám sebe: „Co to sakra zase bylo?“
Já prostě nechápu, jak mě vždy může dostat. Jak si vždy můžu něco myslet a být o tom tak přesvědčená a ona to pak prostě jako by nic vyvrátí!
Skvělé čtivo a už se těším, až vyjde její novinka :)

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Jakoby... jo, je to bizárek. Jo, je to klišé. Jo, je to primitivní. Ale je to skvělé! Fakt dobře se to čte a je to vtipné! Rozhodně existují lepší fantasy, ale nebylo to vůbec špatné. Jen „bohové“ teda brzy začnou lézt na nervy :D
Ale fakt mě to čtení bavilo :)

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Knížku jsem četla podruhé, tentokrát v originále. A jo! Čtení jsem si užila! Od prvního čtení jsem toho už spoustu zapomněla, takže to vlastně bylo, jako bych to četla poprvé. A bylo to super! Citra a Rowan jsou boží postavy a neskutečně jim fandím!

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Já tuhle sérii miluju! Od začátku až do konce! Byla to neskutečná jízda a já si ji moc užila!
Hned bych to začla číst znovu.
Blake je fakt boží a Jude skvělá!
Tuhle knihu i celou sérii mohu jedině doporučit :)

16.08.2021 5 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Skvělý!
U čtení jsem téměř nedýchala a občas měla husí kůži. A přesně to by měl dobrý thriller dle mého splňovat! Po mnoha neúspěšných pokusech jsem na něj konečně narazila! A neskutečně jsem si to čtení užila.
Mohu doporučit, je to neskutečně čtivé a od čtení se nedá odtrhnout!

15.08.2021 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Velmi zajímavá kniha a když si uvědomím, že dala vzniknout slovu „robot“, stále tomu nemohu uvěřit.
Tohle dílo dle mého patří mezi ukázková nadčasová díla a dají se číst téměř v jakékoliv době.
Jako povinnou četbu mohu určitě jen doporučit :)

06.08.2021 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Další díl této série, další skvělý zážitek! Zbožňuju, jak se příběhy hlavní hrdinek smotávají dohromady a děj i přesto nenásilně plyne dál.
Mohu jedině doporučit :)

16.07.2021 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Asi před rokem jsem viděla seriál a když jsem knížku uviděla v knihovně, nemohla jsem odolat.
A moc se mi to líbilo! Jace miluju a Alec je prostě skvělý!
Neskutečně dobře se mi to četlo a už se těším na další díl :)

10.07.2021 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Bylo to fajn. Neskutečně odpočinkové čtivo, které vás vtáhne a nepustí :)
Nevím z jakého důvodu, a teď mě prosím neukamenujte, mám radši Jacoba než Edwarda. Edward mi přijde neskutečně otravný...
Velmi se mi líbilo to prostředí války, ikdyž bych ho asi rozvedla víc. Těším se na poslední díl :)

07.06.2021 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Zase super, Carter podle mě fakt neumí napsat nic nedokonalého :D Napětí, nečekané zvraty, vtipkující Garcia, jako vždy skvělý Hunter a neskutečně nechutný vrahoun - co víc si k příjemně strávenému odpoledni přát? :)

02.08.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kdy že to má vyjít další Lapena? :D
Tohle byla opět neskutečná pecka, která se, jak je u knih Lapeny ostatně zvykem, četla úplně sama. Tématicky je rozhodně nejbližší mé nejoblíbenější Shari - Jeden z nás. Je až k neuvěření, jak vás autorka přinutí podezírat všechny. Jak vám pak naprosto vyvrátí váš názor (ikdyž to jsem zrovna u této knihy tolik neprožívala, jo... viníka jsem rozhodně neodhadla, ale ani to nebyl takový ten wow pocit, jako třeba u Manželé odvedle nebo Někdo cizí v domě).
Takže jestli je ještě někdo, kdo od milé Shari nic nečetl, mazejte to napravit a můžete začít třeba zrovna touhle knihou :)

05.06.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Dokonalost! Fakt skvělé dílo, které řadím mezi nejlepší knihy roku! Překrásný poetický jazyk, neuvěřitelně rozkošný příběh, který vás vtáhne a nepustí. Tolik nádherných myšlenek, kolik jsem v knize už dlouho neviděla! A ten konec? Fakt se mi chtělo brečet! A párkrát jsem si i poplakala :D
Mohu jedině doporučit, jen si připravte kapesníky! ;)

28.05.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Miluju, miluju, miluju! Už jsem zmínila, že to miluju? :D Tohle bylo naprosto skvělé! Neskutečně mi sedly hlavní postavy a konečně to po dlouhé době bylo fantasy, které mě fakt vtáhlo do světa! Neskutečně povedené dílo (a koneckonců i ta obálka)!
Mohu doporučit všema deseti a nemohu se dočkat autorčiny další knížky :)

28.05.2022 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Skvělý příběh. Ze začátku jsem se toho trochu bála, ale fakt jsem si to užila :)
I když je to teda dost klišoidní, ale tak co s tím člověk nadělá :D tady to klišé naštěstí bylo podáno celkem chvályhodně :)

16.12.2021 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

U Marissy se snad ani nedá šlápnout vedle. Další akcí nabitý děj bohužel už posledního dílu série. Pravděpodobně se ještě vrhnu na tu sbírku povídek z tohoto světa, ale pořád se nedokážu smířit s tím, že už je konec. Neskutečně skvělá série, na kterou jsem náhodou narazila v knihovně a jsem fakt ráda, že jsem se do toho pustila.
Moc jsem si celý příběh Cinder, Kaie, Scarlet, Vlka, Cress, Thornea, Winter, Jacina a samozřejmě i Iko nesmírně užila a vůbec se mi nechce je opouštět.
Mohu pouze doporučit :)

09.10.2021 5 z 5