knihomolka78 knihomolka78 komentáře u knih

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Opět velmi čtivá kniha, ale série s Erikou Fosterovou asi nasadila laťku příliš vysoko. Vyšetřovatelská dvojice Kate a Tristan je dobrá, ale Erika to prostě není. I když musím říct, že tato kniha je určitě o něco lepší, než předchozí díl.
Taky mi přijde trošku přitažené ze vlasy, že po 12 letech vyřeší dvojice soukromých detektivů, která nemá k dispozici téměř žádné moderní technologie policie, tak snadno případ, ve kterém prakticky většina stop zmizela. To mi přijde k policii trochu nefér, jsou postaveni do pozice ještě větších pitomců, než za jaké je lidi mají. Chtělo by to něco trochu uvěřitelnějšího, řešit případ ze současnosti.
Ale jinak knihu hodnotím kladně, určitě stojí za přečtení.

26.04.2023 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Tohle je jedna z mála sérií, kde se autorce podařilo ve všech dílech udržet vysokou laťku. Čtení bylo opět napínavé, mnohdy velmi emotivní. Autorka nám zde ukázala, jak snadno se může spokojený a klidný život hodných lidí změnit v peklo. Pachatele tady není těžké uhádnout. A já se musím přiznat, že jsem s ním tak trochu soucítila. Příběh vás nutil zamyslet se, jak byste v takové situaci reagovali a modlit se, abyste takové zoufalství nikdy nezažili.
Jsem ráda, že jsem se k této sérii dostala, Luca i Avu jsem si oblíbila, i když musím říct, že Avino sebedestrukční počínaní už mě v posledních dílech pěkně vytáčelo. A když konečně přišla k rozumu, tak....TO SNAD NE...!!! Doufám, že bude minimálně ještě jeden další díl, ve kterém autorka tu spoušť napraví...

04.01.2024 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Zatím nejlepší kniha od této autorky (teda četla jsem zatím jen 3:-)). Je neuvěřitelné, jaká svinstva dokážou únosci vymyslet, chudáci rodiny - strach o děti a ještě zničené přátelství, hnus:-(. Nicméně děj velmi zajímavý, stránky rychle ubíhaly, kniha se nedala odložit a to mám ráda. Jen bych možná ocenila, kdyby autorka ještě trochu rozvedla, jak dopadl poslední vzkaz od Matta.

15.10.2020 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Konečně zase Erika. Ta mě zatím nikdy nezklamala. Autorova série kanibala sice není špatná, ale tohle je mnohem lepší série. Tentokrát je v životě Eriky taky hodně změn, za což autora chválím, protože už mi jí bylo fakt líto, takže se snad v příští knize dočkáme i jejího štěstí. Příběh se četl dobře, jen mě trošku zarazilo Eričino unáhlené jednání, které ji málem zabilo. Ale ono je to tak v jejich příbězích vlastně vždycky, že jí jde na konci o život.

11.05.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

I když už jsem od autorky četla lepší kousky, kniha opět nezklamala, téma sekty a jejího vlivu na psychiku bylo výborně promyšlené a velmi reálně vylíčené.
Jen ta vedlejší linka s Bryantem mi přišla zbytečná.

23.04.2023 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Opět výborné čtení, stejně jako předchozí díly. U této série prostě dočtete díl a musíte sáhnout po dalším. Tady se mi ale hodně střídaly emoce - radost, vztek, lítost, naděje... Když už to vypadá, že bude Luc šťastný, zase musí přijít nějaká bomba. Proč má pořád takovou smůlu?
A Ava? Ta by si konečně měla uvědomit co chce, připadá mi, že by si měla taky popovídat s nějakým odborníkem.
Nový kolega mi moc sympatický není, ale Lively je skvělej chlap.
Knihu určitě doporučuji.

13.12.2023 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Za mě nejslabší díl série. Nejprve jsem se strašně dlouho nemohla začíst, děj mě konečně chytl asi až v polovině knihy. Pak už to konečně mělo zase spád, i když myslím, že jedno vyšetřování by na jeden díl stačilo.
Nicméně, neskutečně mě štve vzájemný vztah vyšetřovatelů. Na konci minulého dílu to vypadalo, že už to snad bude OK, ale myslím, že Avino nedávné povýšení, tomu moc neprospělo.
Naopak, po tomhle díle začínám brát na milost seržanta Livelyho.

27.11.2023 3 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Pořád stejný příběh - bohatý, krásný, úspěšný verzus milá, chudá, pracovitá. Ale velmi čtivě napsáno. Hlavní hrdinové neustále srší vtipem, jejich dialogy mě prostě bavily. A když si vzpomenu na jejich kempování, řehtám se ještě teď. Oddychovka s jasným koncem, ale stojí za přečtení.

20.07.2021 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Protože už je to čtvrtá kniha, kterou od autorky čtu, tak už jsem ke konci tak trochu tušila, kdo bude vrah. Nicméně, kniha je čtivá, napínavá, bez hluchých míst, jen ty konce začínají být všechny stejné. Kim sama s vrahem, neozbrojená, prakticky mrtvá, ale vždycky vše bez újmy vyřeší a přežije. Ale já jí to odpustím, protože jinak je kniha pěkně promyšlená. Ještě mě teda štve to její věčné sebemrskačství, myslím, že už by se mohla v životě taky někam posunout.

12.11.2020 4 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Po přečtení druhého dílu se mi do třetího moc nechtělo, ale jsem ráda, že jsem si knihu nakonec přečetla. Byl to zatím nejlepší díl ze série. Líbilo se mi, jak Allie toho sexuálního maniaka bez jakýchkoliv zábran zkrotila a udělala z něj docela milého kluka (který tak v předchozím díle a ani na začátku tohohle nevypadal). Naopak mě překvapilo, jak je holka jako Allie v posteli tak divoká. Potom docela chápu, že se někdo, kdo tak miluje sex a nemá absolutně žádné zábrany nechá zkrotit. Jen část s osudem Deanova fotbalového kamaráda bych asi vynechala, ta mi tam moc neseděla.

15.04.2020 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Tak tohle bylo velké zklamání. Mám ráda knihy ze série J. Linny od těchto manželů, ale tohle bylo něco úplně jiného. Postrádala jsem napětí, chyběly mi informace, které si Julie zřejmě nějakým způsobem zjišťovala, protože případ vyřešila, ale o ty se se čtenáři nepodělila. Než konečně došlo k převratnému odhalení, bylo to pro mě jen 200 stran planého tlachání nesympatických osob. Navíc mi nesedla ani Julie, pořád mluvila o svém traumatu a zradě manžela, ale čím ho zradila jsem se nedozvěděla ani na konci knihy. Nevím, jestli budu v sérii pokračovat.

27.01.2024 3 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Přesně jak napsala níže JanaDor: "Co je to za rande, když si za ně zaplatíte, určíte úlohy a víte, že je to hra? Prostě je to podvod a moc jsem nepochopila, proč jsou ženy šťastné a spokojené, když absolvují rande snů, ale není to doopravdy."
Jasně, v reálu je to blbost, ale je hezké o tom číst. Všechny Paulovy role v kůži pana Romantika chce zažít snad každá žena. Romantika čiší doslova z každé stránky a vy chcete číst pořád dál. Knížky tohoto žánru bývají všechny stejné (arogantní, krásný, bohatý x chudá, pracovitá, žádná krasavice, ale zato duševně krásná...) a většinou po dvou dnech zapomenu o čem byly, ale tuhle si budu pamatovat.
Bylo to čtivé, vtipné, romantické a byla jsem mile překvapená, když se sex objevil až skoro na konci knihy. To teď taky není moc moderní. Většinou Vám to autoři naservírují tak, že nemáte žádný prostor pro fantazii...
Děj je předvídatelný, ale určitě stojí za přečtení.

20.07.2021 4 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Velmi pěkná kniha. Sice předvídatelná, jako všechny knihy tohoto žánru, ale tahle spisovatelka to prostě umí podat úplně jinak - s humorem, což mě baví. Líbí se mi slovní přestřelky hlavních hrdinů (což se vyskytuje ve všech knihách této autorky). Summer je prostě tornádo, přesně jak si ji pamatuju z toho mála, co o ní bylo napsáno ve 3 dílu Off Campus, kde byl hlavním hrdinou její bratr (Tuhle sourozeneckou dvojici jsem si fakt oblíbila.), no a Fitzy je jako vždy naprosto nereálný dokonalý chlap, kterého chce každá ženská. No ale můžeme snít aspoň v knihách, že:-)? Nicméně, vzhledem k pravidlům v týmu udělal na Huntera fakt podraz. Měl mu o svých citech říct. Další postavou, která stojí za zmínku, je Summeřina kamarádka Brenna. Ta mi byla hodně sympatická (zvlášť její vtipné hlášky a ostrá pusa), možná i víc, než Summer.

17.04.2020 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Oproti minulému dílu mnohem lepší příběh. Čtivý a napínavý, autorka má příběhy velmi dobře promyšlené. Jen za mě by bylo lepší, kdyby si nápady šetřila do dalších dílů. Mám raději v jedné knize jen jednu zápletku. Trošku mi to ruší zážitek z četby, raději bych 2 knihy, než dva příběhy v jedné.
A co mě nejvíce potěšilo, Ava a Luc se opět vrací k přátelskému vztahu, jako v prvním díle.
Knihu každopádně doporučuji.

11.12.2023 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

První díl byl super a tak jsem se hned vrhla na druhý, ale z toho už jsem tak nadšená nebyla. Zápletka sice dobrá, ale kazil mi to vztah mezi inspektory. Ava se podle mě chovala jako totální kráva, takhle se kamarádi nechovají, Luca mi bylo líto. Naštěstí na konci dostala rozum, tak snad už budou v dalším díle zase kamarádi.
Naopak mě mile překvapily postavy novináře a nezištně pomáhajícího podezřelého.

25.11.2023 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Autorka si zjevně své slabší chvilky už vybrala a konečně tu máme zase jednu partu a jeden velmi dobře promyšlený příběh. Řekla bych, že je to jedna z jejich nejlepších knih a doufám, že v tomhle stylu bude zase pokračovat. Jen ten konec mě šokoval a pořád jsem doufala, že to přece jen dopadne dobře... Tentokrát jsem si teda i pobrečela. Bylo mi to strašně líto, zvlášť když se charakter té osoby už nějakou dobu tak dobře měnil a já ji začala mít ráda...

19.11.2020 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Na prvotinu to nebylo špatné, ale rozjezd byl takový pomalejší, dlouho jsem se nemohla začíst, ale druhá část knihy rychle ubíhala a nedala se odložit. Kniha nabízí celkem zajímavou zápletku, a i když jde o detektivku, která odkrývala spoustu hnusu, není zde přemíra brutalit a vražd ani hektolitry krve, jak tomu bývá u jiných autorů. A pro mě byl docela překvapivý závěr.
Zpočátku mi hlavní hrdinka, inspektorka Kim, přišla dost arogantní, ale postupně jsem si ji oblíbila. Byla chytrá, stála si za svými názory a nebála se občas jít proti nařízením. Jen mě štve, že je to další série, kde je hlavní hrdinka sice geniální, ale "narušená". Řekla bych, že všichni autoři, od kterých nyní detektivní série čtu, mají superdetektiva, jehož genialitu a pracovní úsilí kompenzují psychickým traumatem. To mě děsně deprimuje. Protože kladná postava, by si přece trochu štěstí zasloužila. Ale asi je to teď moderní, stejně jako dvojčata.

11.10.2020 4 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Blake je skvělý hokejista, sexy, je s ním legrace a samozřemě dělá jeho egu dobře velké množstvím sexuchtivých fanynek. Ale když se objeví švagrová jeho spoluhráče, kterou nic z jeho zbraní nezajímá, je jasné jak to dopadne. Kniha je svým obsahem jednodušší, ale přesto má své kouzlo.

27.03.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Opět velmi pěkná detektivka od této autorky. Děj rychle ubíhá, napětí nepolevuje a vrah zůstává dlouho v utajení.

22.03.2020 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Naprosto úžasná, odpočinková kniha. Velmi sympatické hlavní postavy se smyslem pro humor a ryzím charakterem. Líbilo se mi, jak se dokázali vipně odpálkovat a Garrett byl neuvěřitelný gentleman a taky ta obálka...:-). Taky se mi líbilo, že kniha nebyla jen o sexu, ale měla nějaký děj, hl. myšlenku - téma, které nebývá obvyklé.

15.09.2018 5 z 5