knihomolka74 knihomolka74 komentáře u knih

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Další díl série a opět plný překvapujících odhalení. Asi bychom to do Halta neřekli, což? Je fajn, že je tahle trojka....Halt, Horác a Will zase pohromadě a že spolu musí opět vyřešit zajímavý a náročný úkol.

03.03.2024 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Další super pokračování Willa, Halta, Evanlyn a Horáce ve Skandii.
Musím říct, že Erak mi začínal být sympatický již v předchozím díle a jsem ráda, že jsem se v něm nespletla
Těšíme na další díl...

31.01.2024 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Příběh Willa a Horáce pokračuje svižným tempem. Děj je napínavý a nabitý akcemi. Moc se těším na pokračování..

27.01.2024 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Trochu odlišná kniha ze série. Hunter je dočasně ve službách FBI, vede po celou dobu výslech pachatele a odkrývá jeho brutalitu a zvěrstva. Dozvídame se také něco z dřívějšího Huntrova života.

17.04.2023 4 z 5

Přej mi domov Přej mi domov Kay Bratt

Ze začátku mi trvalo se začíst, ale ve finále docela pěkný oddechový příběh.

01.10.2022 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Pohodové a příjemné pokračování série. Těším se na další pokračování.

30.08.2022 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Této knize nejde dát hvězdičky. Děsivé, smutné, neskutečné. Několikrát jsem ji odložila, ale nakonec se k ní vrátila, abych ji dočetla. Rozhodně to není četba pro slabší povahy.

16.12.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Příběh nás provází osudy hornických rodin v ostravském a karvinském regionu, koncem devatenáctého století a počátkem dvacátého století. Sledujeme příběh Barbory, Ludwika, Julky a Barky (dcera Barbory), které se vzájemně proplétají, v těžké době rozvoje hornictví. Doba to byla zlá, lidé mnohdy byli na hranici bídy, došlo k důlnímu neštěstí a mnoho rodin přišlo o svého živitele. Sledujeme též dopady první světové války a boj o česko- polské pohraničí....

27.05.2024 5 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Tento díl ukázal, že nikdo nemůže být dokonalý. Chyby se v životě stávají a přesvědčuje se o tom nejen Will....
Ohrožení Haltova života, pátrání po bandě zločinců, kteří se schovávají za náboženství, prostý lid, který chce věřit a snadno se nechá napálit....to vše Willa i Horáce posiluje a zoceluje....už to dávno nejsou ti naivní a zbrklí mladíci..

05.03.2024 5 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Třetí díl série se mi četl poněkud hůře, než první dva. Méně mi vyhovovalo vyprávění z pohledu Barta a Joryho. Jinak byl příběh trochu děsivý, mrtví mazlíčci, psychicky narušený chlapec, šílený komorník. Asi si dám před dalším dílem chvilku pauzu.

26.06.2022 4 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Pohodové čtení, které nám doplní informace o Willovi, Haltovi a ostatních.

14.04.2024 5 z 5

Císař Nihon-Džinu Císař Nihon-Džinu John Flanagan

Další super díl. Nové prostředí, nové postavy, odvaha, přátelství, věrnost, láska. Vše, co má příběh mít. Jen mi přijde, že ač má celý příběh opravdu obsáhlý děj a jsou v něm podrobně popsány postavy, druhy bojových technik jednotlivých národů apod., tak ten konec je tak nějak vždy uspěchaný.
Ale možná je to jen můj dojem. Každopádně jdu na další díl :)

17.03.2024 5 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Pokračování předchozího dílu. Willa, Horáce, Skandijce i domělého "čaroděje" Malcolma čeká boj o osvobození hradu a vysvobození Alyss, kterou na hradě vězní zrádce Keren.......

17.02.2024 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Will je poslán na sever, aby vyřešil záhadu s čarodějem. Ovšem nic není tak, jak by se mohlo zdát a i Willa čeká překvapivé rozuzlení.......

17.02.2024 5 z 5

Klan velkého medvěda 1 Klan velkého medvěda 1 Jean Marie Auel

Pěkný, zajímavý, místy i poučný příběh dívky Ajly, z doby pravěku.
Jsem zvědavá na další díl.

07.01.2024 5 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Dlouho mi trvalo, než jsem se dokázala začíst. Pak už se to tak nějak dalo. Ale čekala jsem, na základě nadšených recenzí ostatních, trochu víc. Uvidím, jaký bude druhý díl.

19.07.2022 3 z 5

Médeia Médeia Eurípidés ze Salamíny

K této knize jsem se dostala díky dceři, která ji zařadila do své povinné četby. Emotivní drama, měla jsem docela rychle přečtené. Mám z ní rozporuplné pocity. Jako zrazený člověk chápu, že měla potřebu se pomstít, ale jako matka nemůžu a nechci pochopit, že ublížila vlastním dětem....... I přesto doporučuji přečíst.

26.12.2020 3 z 5

Klan Velkého medvěda 2 Klan Velkého medvěda 2 Jean Marie Auel

I druhý díl o Ajle a jejím přizpůsobování se klanu, se četl velmi dobře. Líbil se mi, dokonce, o trochu více, než díl první.

13.01.2024 5 z 5

Z nebe do ráje: Román z Provence Z nebe do ráje: Román z Provence Sophie Bérard (p)

I druhý díl se četl moc dobře, možná i lépe, než ten první. Osudy Isabel a Corina se prolínají s příběhem Corinovi sestry Matilde a jako ve správném romantickém příběhu má vše ten správný konec.

22.10.2022 5 z 5

Levandulové noci: Román z Provence Levandulové noci: Román z Provence Sophie Bérard (p)

Příjemné a oddechové čtení s nádechem romantiky, s příchutí broskví a vůní levandule.

22.10.2022 4 z 5