Knihomolka2009 Knihomolka2009 komentáře u knih

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Ještě než jsem začala knihu číst, mi bylo prostřednictvím video recenzí řečeno, že tato kniha, ačkoli převypráví mýty, není fantasy. Bohužel jsem asi byla trochu natvrdlá a přesto si knihu koupila, protože jsem si myslela, že tam přeci jen nějaké to čarování bude. Po polovině knihy jsem si uvědomila že nebude. Na knize mě nejvíce naštvaly praktiky BDSM sexu a hlavní hrdina, který byl popisován jako dlouhovlasý, s bradkou a ještě k tomu malého vzrůstu. Proti dlouhým vlasům nic nemám, že není moc vysoký už mě trklo, ale bradka bylo poslední sousto, načež jsem nechala pracovat svoji fantazii a zvolila si přijatelnější obrázek Hádese. Jeho osobnost mě taky zrovna moc neohromila, čekala jsem nějakého sympatického a tajemného frajera a dostala pěknýho debila. Co se týče hlavní hrdinky, ze začátku mi byla sympatická což se postupně měnilo až jsme se dostali z obdivu k lhostejnosti. Zápletky mě nenadchli a konec se mi zdál rychle vyřešený. Věc, co se mi ale naopak celkem líbila byl jejich vztah mezi sebou. Že se mi kniha nelíbila je ale jen a jen moje chyba protože očividně nejsem fanda erotických románů ( jen pokud to není fantasy ) a BDSM sexu. Co by dle mého bylo ještě zajímavější než tohle, by bylo kdyby to bylo fantasy, ale to je jen můj názor. Knihu proto hodnotím dvěmi hvězdami.

01.01.2023 2 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

(SPOILER) Abych řekla pravdu, vůbec nevím proč jsem této knize dala plný počet. Příběh není moc promyšlený, ale ani ne takový bizár jaký jsem čekala. Postavy mě velmi často štvali, v podstatě hlavně Feyre, Rhysand a Elain. Za to co teď řeknu, si myslím že mě nepochopíte, ale od první chvíle co se v knize objevil Tamlin, část mého já chtěla, aby se k němu Feyre vrátila a byly spolu, protože to co tam předvádí s Rhysandem je místy fakt strašné. Dále mě pěkně nakrkly Feyřiny myšlenky o tom jejich bohatství a jak by měla ostatním pomáhat a kolik má šperků... No hrůza. Postavy, kterých mi bylo strašně líto byly v tomhle případě Tamlin, Nesta a Lucien. Na Tamlina prostě pořád všichni hrozně dupou a Rhysand pořád provokuje, i když Tamlin vlastně už dostal za vyučenou tak, že je z něj teď prázdná skořápka upadnutá do zapomnění a samoty. Lucien je na tom dost podobně, když odmítne nabídku Feyre aby u nich bydlel, ihned dostane vynadáno, že žije s lidmi, s kterými si vybudoval přátelský vztah a má je rád narozdíl od lidí z Nočního dvora. Elain se k němu chová teda dost hrozně a ani pozdravit ho nemůže a místo toho dělá blbé ksichty. A poslední postava, Nesta. Všimli jste si toho, jak strašně Feyre chtěla po Nestě aby přišla na oslavu slunovratu a v závěru pro ni nesehnala ani dárek ? Nesta, i přes nadměrné pití alkoholu a psychických problémů, které se ani nedivím že má po tom co si prožila a když se jí ani nikdo nepokusí pomoct, má recht v jedné věci, a to v té když nechce být součástí nejbližšího kruhu, protože mi řekněte, kdo by chtěl být součástí Feyre a Rhysanda, lidí co nejčastěji myslí jenom na sebe a na své potěšení. K erotické scéně se radši ani nebudu vyjadřovat, to byla poslední kapka. Navzdory tomu jak příšerně se Rhysand a Feyre k některým postavám chovali a jak měli zcela bezproblémový vztah, což není úplně normální, je krásné, jak se k sobě chovají navzájem. Tím ale neříkám, že je vše odpuštěno, protože když budu vzpomínat na tuto sérii, kterou velice miluji, vždy si na lásku Feyre a Rhysanda vzpomenu u prvních tří dílů. A přichází závěrečná otázka : Proč jsem teda dala plný počet hvězd ? A odpověď zní, že nejspíš kvůli původním třem dílům, kde jsem si postavy oblíbila, milovala je a asi kvůli tomu nemůžu dát žádnému dílů z této série špatné hodnocení, a i přes tady tohle rodeo ty postavy mají u mě v srdci své místo. Zkrátka, co je dvě sta sedmnáct stran utrpení oproti aspoň osmnáct seti stranách sledování krásného vztahu skvělých postav. Pokud máte na knihu jiný názor, plně ho respektuji a je to jedině dobře pokud se vám kniha líbila.

01.01.2023 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Nejlepší pasáže knihy pro mě jistě byli kapitoly z Vánoc Animant a Thomase. Zbytek pro mě nebyl zas tak záživný, ale nebylo to nejhorší. Chápu, pokud se mnou nebudete souhlasit a máte na tuto bonusovou novelu zcela jiný názor.

29.12.2022 3 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

První co musím říct je, že moc obdivuji autora za to, že dokázal vymyslet originální pojetí světa kouzelníků, mágů a čarodějů. K mojí škodě mi ale přesto v knize chyběla romantická linka, kterou já v knihách potřebuji. Ano, vím že taková slabší tam byla, ale hodně upozaděna. Já si nestěžuji, protože chápu, že ne ke všem knihám patří. Tady podle mě spíše šlo o vývoj Kellena a poznávání světa. Tím jsem chtěla říct ( ještě to raději zhrnu, protože si myslím, že teď v tom jste úplně ztraceni ), že kniha byla opravdu velice povedená fantasy ale já mám raději knihy typu Sarah J. Masové kde má romantika hlavní roli. Tento názor je můj osobní a respektuji, že ostatní to mohou mít jinak.

29.12.2022 4 z 5

Velká šance Velká šance Jeffrey Patrick Kinney

Knihy z této série si vždy ráda přečtu, protože je to nenáročné čtení u kterého se vždy pobavím. Sice to ničím neobohatí moje vědomosti ( ne že bych si stěžovala), ale je to zkrátka fajn. Zrovna tenhle díl mě ale moc nenadchl kvůli tomu, že sport není moje silná stránka.

27.12.2022 2 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

(SPOILER) Kniha byla moc hezky napsaná, ale za mě se nečetla úplně nejlépe, i tak bych ji ale ohodnotila nadprůměrně. Nejvíce mi asi vadila romantická linka, přičemž já jsem celou dobu fandila ďáblovi, ne Henrymu, který mi byl strašně nesympatický, prostě hrozná citlivka. Tím pádem se mi ani konec nelíbil, skončilo to sice tak jak jsem si celou dobu malovala, ale hlavní hrdince se to očividně nelíbilo, možná kdyby tam autorka poslední stránku nebo dvě vynechala, bylo by líp. Samozřejmě je to jen můj názor a nikdo s ním nemusí souhlasit.

04.12.2022 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tohle byla moje první historická romance, která mě velmi překvapila tím, jak zábavné je číst o době viktoriánské. V knize mě právě toto téma (samozřejmě jsem se tam dozvěděla i další zajímavé informace), které tam bylo vsunuté, zaujalo a po dočtení jsem si ještě o tom něco přečetla. Hlavní hrdinka, ač je velmi tvrdohlavá a nezkrotná, se mi moc líbila a její hašteření s mrzutým knihovníkem bylo mojí oblíbenou částí. Skvělá kniha a rozhodně doporučuji přečíst.

28.04.2022 5 z 5