Knihomolka10 Knihomolka10 komentáře u knih

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Nápad skvělý, ale ve finálním provedení nic moc. Nemohla jsem se v příběhu a na lodi zorientovat. V první polovině knihy se tam toho moc nedělo a skoro jsem knihu odložila. Pak se děj trošku rozjel a docela jsem se chytla. Ale pořád jsem se v některých částech ztrácela. Dávám tři hvězdičky a druhý díl si přečtu, protože jsem zvědavá zda loď Universium doletí do cíle nebo ne.

07.08.2018 3 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Kniha byla pěkná a to jak obálkou tak i děj se podle anotace zdál naprosto výborný. Ale chybělo mi tam trochu akce. Kniha je neuvěřitelně čtivá a autorka má skvělý styl psaní. Doma už mám i druhý díl a doufám, že děj se někam posune a bude mít větší spád.

02.08.2018 4 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Musím říct, že první díl se mi líbil o trochu víc. Prvních sto stran jsem přemýšlela o tom, že knihu odložím a vrátím se k ní později, ale v polovině knihy se něco zlomilo a knížka mě začala bavit. Možná to bylo i tím, že se Cyřiny a Akosovy cesty na nějaký čas opravdu rozešly.
Autorka knihu zakončila tak, že není jasné jestli bude další díl nebo ne. Pro mě byl, ale tento díl konečný.

06.02.2020 3 z 5

Československo 1918-1938 Československo 1918-1938 Pavel Augusta

Knížku jsem četla hlavně kvůli dějepisné olympiádě a moc se mi líbila. Je perfektně zpracovaná, je v ní hodně obrázků a stručných popisů. Knížka byla výborná a doufám, že se k ní někdy vrátím.

09.10.2018 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Zvláštní knížka, ale neuvěřitelně čtivá. Celaena byla trošku zvláštní postava a nechápu, jak mohla 18ti letá holka být postrach celého království.
Princ Dorian mi moc nesedl, sice není můj favorit, ale kapitoly z jeho pohledu byly docela zajímavé.
Už od začátku a od té chvíle, kdy se tam Chaol objevil, tak mu fandím. A i když byl nejdříve protivný, tak jsem si ho i přesto oblíbila. A doufám, že Celaena taky.
Teď se chystám na Půlnoční korunu a jsem zvědavá jak se to vyvine.

23.09.2018 4 z 5

Svítání Svítání Virginia Cleo Andrews

Zvláštní knížka. Knihu jsem si koupila, protože mě zaujala její anotace, ale pak jsem začala číst a musela jsem přemáhat, abych knihu vůbec dočetla. Knížka se sice nečte špatně, ale děj mi přišel zvláštní. Další díly mě nelákají.

05.08.2018 2 z 5

Karel IV. očima opata Neplacha a rytíře Smila Karel IV. očima opata Neplacha a rytíře Smila Tomáš Němeček

Opravdu skvěle napsaná knížka. Dobře se čte, je v ní vše vysvětleno a líbí se mi, že je to zpracované tak, aby to bavilo ,,všechny" věkové kategorie a je to napsané tak, aby to nebylo jen o faktech, která se učí ve škole. K tomu ty úžasné ilustrace, které jen podtrhují to, že je to zábavná knížka o životě Karla IV.

23.10.2018 5 z 5

Marie Terezie - záhady a mystéria Marie Terezie - záhady a mystéria Vladimír Liška

Kniha mě velice zklamala. Čekala jsem nějaké mystické události, které se odehrály na vídeňském dvoře. Bohužel to byla kniha pouze o faktech, které se učí ve škole. A byl to pouze sled informací, které nebyly žádnou novinkou. Kniha mě nebavila, protože podle názvu jsem čekala úplně něco jiného.

03.08.2018 1 z 5

Niky Niky Zuzana Ryšavá

Skvělá oddechovka. Souhlasím s tím, že v některých částech byla vidět inspirace Amerikou, ale co. Kniha byla i přesto pěkná. Doporučuji všem, kteří si chtějí oddechnout.

02.08.2018 4 z 5

Synové Marie Terezie Synové Marie Terezie Friedrich Weissensteiner

Pěkná kniha a spoustu dalších zajímavých informací ze života synů Marie Terezie. Nejvíce se mi líbila část ze života Leopolda II.

27.07.2018 3 z 5

Přímo do srdce Přímo do srdce Bill Condon

Dost zvláštní knížka a řekla bych, že je celkem o ničem. Kniha je zaměřena na život trochu jiné rodiny a novinářskou praxi hlavní hrdinky. Rozhodně nečekejte romantiku, ta se v knize skoro vůbec nevyskytuje, ačkoli anotace k tomu vyloženě odkazuje a nabízí se to i při pohledu na obálku knihy. Kapitoly byly krátké až jsem se divila, že jedna kapitola má dvě stránky. Knížka nemá nějak extra velkou zápletku a je to spíše o každodenním životě zvláštní rodiny. Knize jsem dala pouze dvě hvězdičky. Nebavila mě a s největší pravděpodobností si ji znovu nepřečtu.

23.07.2018 2 z 5