Kniholapka Kniholapka komentáře u knih

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Tuto knihu bych řadila k romantickému, lehkému YA čtení. Charlie mi byla sympatická, myslím, že k ní role dívky vyrůstající s bratry a otcem naprosto seděla. Její nezkušenost v oblasti mody a make-upu byla často srandovní. Její sarkastické poznámky to však krásně vykompenzovaly.

Kniha se mi četla velice dobře. Autorčin styl psaní bych řadila k jednoduchému, ale svižnému.

Jediné, co mě zklamalo bylo... Autorka se v závěru knihy zmiňuje o depresích a psychických problémech Charlie. Myslím si, že buď tuto pasáž měla vynechat nebo ji více rozvést. Přišlo mi najednou zvláštní, když do veškeré té pohody a romantiky, začala plést takovéhle vážné téma.
Možná chtěla podtrhnout, že na tento smutek byla Charlie vlastně sama. A že všichni kolem ní věděli, jen ona své vzpomínky vytěsnila. Tato linie tajemství a vytěsněných vzpomínek mi v této knize trochu neseděla.
Autorčiny knihy však řadím mezi ty povedené.

27.04.2021 4 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Shrnutě řečeno úžasná sonda do lidského mozku. Aneb vidíme, co dokáže spojení medicíny, vědy a psychicky narušených lidí. Čtivá kniha, děj plynul. Stále jsem se chtěla dozvědět, jak to vlastně je. Za mě povedené dílo s originálním námětem! Vidíme ve filmu jen jednu vrstvu nebo se nám ukazuje obrazů mnohem více?

25.04.2021 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Myslím, že zde nebude moc čtenářů, kteří by neznali tuto knihu. Hardin a Tessa. To jsou hlavní postavy příběhu. V prvé řadě bych chtěla říct, že mně se kniha líbila. Asi budu jedna z mála, ale přece.

Ona vyrůstá s příliš ochranitelskou matkou, je naivní a vidí svět lepším než mnohdy je. On je zprvu tajemný až arogantní hrdina, který má v sobě spoustu démonů a vlastně neví, co si se sebou počít. A pak přijde střet. Samozřejmě, že je to bude táhnout k sobě. Bude tam spoustu hádek, zábavy a extrémní hladina emocí.

Rozhodně je to romantika spíše pro ne moc náročné čtenáře. Ale na oddech ideální. Tessu jsem litovala, když její matka začala kolem sebe kopat, protože vše nebylo po jejím. Její matka mi sympatická nebyla.

Ale víte co? I když je to předvídatelné, i když to asi není top strop romantika. Má v sobě něco ze současné doby. V současnosti se totiž podobné sázky domlouvají často, vše se nahrává a tajnosti máme všichni.

Ze začátku jsem hodně porovnávala s filmem a docela jsem se divila, jak se liší. Každopádně po čase jsem se soustředila víc na knihu (i když k postavám jsem si dala obličeje z filmu).

Shrnutě řečeno, ano je to průměr, ano není to pro náročné čtenáře, ale pokud si chceme nasadit růžové brýle a vidět svět trochu naivně a romanticky, je to k tomu stvořené.

19.04.2021 3 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Tuto knihu jsem četla hned po Přiveď mě zpátky. Nevím přesně proč, ale zdála se mi o maličko slabší než kniha předchozí. Příběh se odehrává hlavně v době před, při a po oslavě Liviných narozenin, kterou si vysnila. Jak Livie tak i její manžel Adam v sobě skrývají tajemství. Mlčení je může zničit, ale zpověď vše změní. A teď, co je horší nebo lepší?
Nechci nic prozrazovat, ale věřila jsem spolu s hlavními hrdiny, že to dobře dopadne...
Kniha se mi líbila :-)

15.04.2021 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Kniha mě bavila. Od autorky jsem si již delší dobu plánovala, něco přečíst. I když mi v knize od začátku něco nesedělo, nedokázala jsem přijít na to co. Proto jsem knihu nutně musela dočíst. :-) Závěr byl pro mě dokonale vykreslen. Poruchy osobnosti jsou celkem časté, ale stále překvapující, co s lidmi dokáží provést tragické události. Mohu doporučit!

11.04.2021 5 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Kristan Higgins

Tato kniha je takovou pěknou romantickou jednohubkou, která vám zpříjemní den. Ze začátku se mi Honor zdála hodně chladná a nepřístupná a překvapilo mě, že si ani neuvědomila, jak na ostatní působí. Díky Tomovi, ale hodně svých priorit a celkový pohled přehodnotila. Samozřejmě ani on nebyl bez chyb, ale vzájemně tvořili skvěle se doplňující tým. Mohu jen doporučit. Romantické duše jistě potěší.
A co víc, Honořina babička s dědečkem a jejich „pošťuchování" bylo opravdu příjemným zpestřením. Kniha nám ukazuje spoustu vrstev přátelství a vztahů v rodině. Myslím, že si čtení užijete.

08.04.2021 4 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Nakonec velmi zajímavá kniha. Nejdřív mi přišlo, že se rozjíždí trochu pomaleji a nutno podotknout, že některé věci jsem pochopila až ke konci knihy. Autor se však zabýval velmi zajímavým tématem. A ke konci už měla kniha výborný spád. Líbilo se mi rozuzlení!
Odborné výrazy v knize, byly srozumitelně vysvětleny. Je však lepší, když má člověk o této problematice alespoň malou představu a nějaké znalosti. Na kvalitu knihy to však význam nemá. Za mě skvělé čtení!

31.03.2021 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Tma byla mou druhou knihou od Kariky a potom, jak jsem byla nadšená z Trhliny, jsem se moc těšila i na Tmu. Bohužel mé nadšení postupně opadalo až opadlo docela. Možná jsem měla velká očekávání. Bohužel tato kniha pro mě byla spíš zklamáním.

12.03.2021 2 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Seznamujeme se s dvěma naprosto cizími lidmi, které pojí letecká katastrofa a měsíc strávených v krutých a přitom nádherných horách. Nedalo se hrdinům nefandit! Cizinci, kteří byli odkázaní jeden na druhého, na každý jeden krok vpřed, na Benovu schopnost lovit a najít správný směr. Za tu dobu si svěřili mnoho a motiv velké lásky, která nás osvobozuje a pojí s duší toho druhého, zde nabyl skutečných rozměrů. Melancholický a trochu přitažený proud Benovo lásky Rachel mi zde nevadil. Naopak myslím si, že mnoho vysvětloval a doplňoval celou mozaiku příběhu.

06.03.2021 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Tato kniha byla první, kterou jsem od této autorky četla. Shodou náhod je to i její prvotina. Ačkoliv je to žánr YA, který normálně nečtu a ani nehraji počítačové hry, kniha se mi líbila. Měla spád a byla čtivá, líbilo se mi téma, na kterém je celá kniha založena. Technologií je čím dál více a možná to nepředstavuje jen fiktivní příběh v knize, možná by něco takového mohlo být i reálné. Každopádně doporučuji.

26.02.2021 4 z 5

Poslední místo, kam se podíváš Poslední místo, kam se podíváš Kristen Lepionka

(SPOILER) Na tuto knihu jsem se těšila. Ovšem i přes vysoké hodnocení zde na databázi cítím lehké zklamání.
Za mě se kniha dost dlouho vlekla a nic moc se tam nedělo. Konec byl za mě tak trochu uspěchaný. Dost dlouho se v knize nic nedělo a najednou je vlastně konec. Přišlo mi, že chybělo takové to mrazivé napětí.
Hlavní hrdinka byla stylizovaná do role ženy, která ztratila otce, jejím kamarádem je alkohol a je tak trochu ztracená ve svém životě. Mně osobně se tato stylizace nelíbí, navíc je více knížek, kde jsou ženské hrdinky takto charakterizované. Za mě je to škoda.
Jinak se mi ale líbilo téma a opravdu mrazivá představa být někde vězněna tak dlouhou dobu jako jedna z hrdinek.

09.02.2021 3 z 5

Zkus mi věřit Zkus mi věřit Radka Bryšová

Očekávala jsem romantické oddechové čtení a to mi kniha splnila.
Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí. Terezku jsem obdivovala za to, jak přežila útoky svého předchozího partnera. Už takhle neměla život jednoduchý a on jí rozhodně nepřidal. Věděla jsem, že Casanova pro ni bude zachráncem. Navíc i Terezka pro něj byla záchrannou kotvou. Naučila ho znovu věřit, nestydět se a také, že ani největší nemoc nerozdělí osoby, které k sobě patří. Nebylo pro to divu, že se k ní choval jako ke královně. Samozřejmě musel přijít malý háček, ani největší láska není bez chyb!
Ovšem kniha by bez chyb být měla nebo by jich tam aspoň nemělo být tolik, kolik jich bylo zde. Někdy se to stane a nějaká se objeví, tady jich však bylo příliš.
Jinak se mi ale kniha líbila. Splnila, co jsem žádala a hrdinův jsem fandila.

02.02.2021 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Čtivě napsaná kniha, která v sobě nese hodně k zamyšlení. Popisuje složité vztahy v rodině, které byly poznamenané dobou a přináší zajímavý konec....

30.01.2021 4 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Tato kniha mě velice potěšila. Řadím ji k oddychovému čtení, které má v sobě kapku něčeho navíc. Najdeme zde lásku, jak to tak v románech pro ženy bývá. Je zde ale ukrytý i klid, odvaha, důležitá rozhodnutí, přátelství a hlavně nalezení sebe sama.
Hortense nakonec získala mnohem víc než jen nový start do života, získala to po čem toužila. Splnila si sny, které v sobě na nějaký čas zadusila. Konečně se otevřela a ukázala opravdu samu sebe.
Kniha příjemně ubíhala, nenajdeme zde žádnou velkou zápletku a strhující děj. Najdeme zde zamyšlení a samozřejmě si užijeme krásu Provance. A možná lehce ucítíme závan čerstvého vzduchu se špetkou kávové esence.

24.01.2021

Vzorný syn Vzorný syn Čong Judžong

Tuto autorku jsem neznala. Tato kniha byla mou prvotinou. Ze začátku jsem měla velký problém se začíst a občas jsem se ztrácela v tom, kdy se děj zrovna odehrává. Každopádně je to hodně neobvyklá sonda do hlavy psychopata. Styl psaní je úplně jiný, než na jaký jsem zvyklá, možná proto jsem měla problém se začíst. Každopádně u mě tato kniha žádný „wau" efekt nevyvolalo. Na druhou stranu jsem ráda, že se mi dostala do ruky, protože je svým způsobem zajímavá!
Na závěr mám jedinou otázku. Jakto, že měl takové štěstí?

18.01.2021 2 z 5