Kniholapka Kniholapka komentáře u knih

Peklo z Araratu Peklo z Araratu Christopher Golden

Kniha byla ze začátku napínavá a bavila. Ve druhé polovině už mi přišlo tak nějak všeho moc...

24.03.2023 3 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Lehká průměrná oddechová kniha, která neoslní ani nezklame. Ideální čtení po těžkém dni...

27.02.2023 3 z 5

Keď nás pravda spojí Keď nás pravda spojí Emily D. Beňová (p)

Příjemné čtení, které plynulo. Přišly další zvraty a překážky. Život hrdinů se rozvíjí, poznáváme je více do hloubky a prožíváme s nimi útrapy i menší radosti.
Občas už mi vadily reakce typu: Ano miluji ho, ale nejsem dost dobrá; Miluji ji, ale vlastně ji nemohu mít... Jak kdybychom viděli nerozhodné puberťáky v akci...

11.01.2023 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Bylo to zamotané a na závěr vlastně dobré a napínavé. bohužel napětí a vysvětlení jsem pocítila až na posledních cca 10 stránkách, což mi z nějakého důvodu nevyhovuje. Během děje nepátráte po tom, co se asi stalo. Naopak. Dostanete to na konci na stříbrném podnose....to je nejspíš také to, co mi trochu vadilo.

25.09.2022

Perla Perla Tiffany Reisz

Tahle kniha se mi z celé série líbila asi nejvíce a nejlépe se mi četla. Oceňuji hezky vyřešený závěr, který všemu dodal ucelený nádech.

09.06.2022 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Krásná kniha, která se opravdu čte sama. Líbilo se mi prostředí, děj i posun hlavní hrdinky. Knihy, kde si hlavní hrdinka nenechá tolik věcí líbit a s grácií, i když občas pichlavým jazykem, je řeší, mě baví. Rozhodně se těším na pokračování!

24.05.2022 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Já tuto knihu asi neumím ohodnotit hvězdami. Dočetla jsem ji a padl na mě zvláštní pocit. Finch- kluk, který je posedlý smrtí a nedělal vlastně nic jiného než vymýšlel způsoby, jak na sebevraždu. Zároveň však má díky duševnímu onemocnění v hlavě takový zmatek, že sám neví, kudy kam. Violet- dívka, která prožila neuvěřitelnou tragédii a nechce se posunout dál. Proto je pro ní věta: ,,Nejsem ještě připravená," záchranným lanem.
Violet mě občas štvala ne že ne. Ale fandila jsem jí, aby zas našla smysl, něco pro co žít a ukázat, alespoň pomyslně, že jsou věci, které i přes tragédii rozsvítí žití a udělají ho zajímavějším. Věděla jsem, že jeden skončí špatně...Viděla jsem z knihy i jak špatně na tom hrdinové byli.
Jedna věc mě však totálně iritovala a to bylo chování Finchovi matky. To snad nemyslela vážně. Má dítě, které se nechová jako ostatní a ona to nevidí? Ona nezasáhne? Ano i jí se nestala zrovna hezká věc, ale kruci, co to bylo? Tahle postava se za mě nevydařila.
Kniha to není lehká, rozhodně si u ní nebudete prozpěvovat... Ale je neuvěřitelně propracovaná. Autorka hezky zpracovala pocity obou hrdinů. A obdivuji, jak dobře zvládla téma bipolární poruchy, protože to musí být slušný mazec.

15.01.2022

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Tahle kniha se mi do ruky dostala spíše náhodou, ale zaujala mě anotace, i když takovéhle knihy moc nečtu. Řekla jsem si, proč ne... A jsem ráda. Nebyla zde sice akce na každé třetí straně, chvílemi to bylo rozvláčné vyprávění, ale originální a ne nereálné. Co my víme, třeba k podobnému stavu jednou dospějeme. Rozhodně nelituji, že jsem ji přečetla.

10.01.2022

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Chtěla jsem jednoduchý romantický příběh, u kterého se zasměji i odpočinu. Přesně to jsem dostala. Příběh je jednoduchý a svižný. I když mi Ava občas přišla až moc zahleděná a Chrisovi bych občas taky jednu ubalila, bavila jsem se. Jen mě opravdu překvapilo množství narážek na knihy a písniček tam za mě bylo až moc.

28.11.2021 3 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Kniha se tváří jako YA thriller. Mně přišla spíš jako sonda do člověka, ve kterém propuká duševní choroba než thriller. Jak již zde více čtenářů psalo. Příběh to byl ponurý a temný. To, co nás ovlivňuje může přerůst v něco zákeřného, proti čemu je hodně těžké bojovat a mnohdy to bez odborné pomoci nejde. Místy jsem se ztrácela v tom, co vážně udělala Vik a co jí jen šeptala Černooká. Byl ve mě takový skličující a marný pocit. Autorky kniha Tamařino souhvězdí mě asi zaujalo více, ale ani tato kniha nebyla ztrátou času. Něco mi však brání hodnotit ji jako skvělou.

28.11.2021 3 z 5

Hvězdy mně přály? Hvězdy mně přály? Vlasta Antošová

Tuto knihu jsem dostala k recenzi, tak se o ni pokusím.
Kniha mě hned na první pohled zaujala obalkou, která je velice netradiční. Následovala anotace a taky fakt, ze autorka sama pobývala ve Španělsku. Upřímně jsem si nebyla jistá, co od knihy čekat. Jestli to nebudou jen samé drby. Ale byla jsem velice mile překvapena. Kniha má spad, je čtivá a svěží. Jazyk je jednoduchý a nenajdeme zde složitá souvětí.
Hlavní hrdina mi byl sympaticky až na jeho velmi příznivý vztah k ženám. Nelíbilo se mi, ze když měl Andreu, měl různé opletacky i s Martou. Nejspíš to však do show byznysu patří.
Malé minus má za mě lehce zmatený skok mezi minulosti a přítomnosti. V jeden okamžik jsem se trochu ztrácela.
Nic jiného však vytknout nelze! Je to skvělá a osvěžující kniha. Rozhodne má v sobě jinakost a něčím vybočuje. Ještě jednou mockrát děkuji za recenzni výtisk a všem vřele doporučuji k letnímu čtení.

19.10.2021 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Lenka Teremová

Od autorky jsem četla tuto knihu a pak také Nedovolím ti odejít a Hru na lásku. Ze všech tří mi tahle přišla nejpodivnější ...Styl psaní pro mě byl zvláštní, trochu zamotaný a konec? oproti jiným knihám mi tento příběh nesedí. Autorka má skvělé, tajemné knihy, ale tahle za mě moc ne...

17.09.2021

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Je to zvláštní, ale tato kniha se mi četla lépe než první díl. Pomalu jsem začala Tylerovi a Eden fandit. Když už jsem začala jásat, že tajemství vyplave a oni to budou schopni říct a radovat se, přijde zvrat. Kdo by to nečekal, že? Konec mě trochu naštval :D. Probouzí se ve mně lehká zvědavost ohledně pokračování.

17.09.2021 3 z 5

Vítěz Vítěz Klára Janečková

Kniha mě zaujala svou nádhernou obálkou i samotným příběhem. Hlavní hrdinové mi však k srdci nepřirostli ani jeden. Občas mi bylo líto Johanky, kam až ji špatné rozhodnutí dostalo, na druhou stranu, byla to její volba a do problémů se mnohdy dostala vlastním přičiněním a naivitou. Příběh je to však čtivě zpracovaný a ne každé postavy musí být všem sympatické :-)

30.08.2021 3 z 5

Jane - moderní příběh Jany Eyrové Jane - moderní příběh Jany Eyrové April Lindner

Tato kniha, ačkoli to nebyl úplný trhák, mě zaujala. Bylo to takové mile čtení, které mělo silnější i slabší místa. Celkove to byla fajn jednohubka pro potechu duše.
Skoro jako Popelka, jen drobet okorenena jiným, větším příběhem.

26.06.2021 3 z 5