Kniholapka Kniholapka komentáře u knih

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Tuto autorku mám velice rada, ale z tehle knížky jsem na rozpacích. Byla ctiva a zajímavá, autorka si s námi opět krásná hrála. Stvala mě ale hlavní hrdinka. Její chování mi přišlo nelogické a mistama až otravne. Lidové řečeno chvílemi mi připadala na pěst. Dojem z knihy celkove mi trochu zkazila. Ale i tak rada sahnu po starších autorcinych knihách, které mi ještě chybí přečíst.

17.04.2022 3 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Kniha se mi četla dobře, děj plynul a přesto je zde něco, co mě nutí říci, že to není nejlepší kniha této autorky. Téma zajímavé, ale nedodělané nebo to možná bylo Merit? Občas mi vážně přišlo, že by stačilo, aby víc otevřela oči a vnímala pořádně věci okolo sebe. Trochu mi lezla na nervy, to se přiznám. Nechci vůbec zlehčovat to, co se v knize probírá, ale přišlo mi to moc rychle najednou dokončené.

19.11.2021 3 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Moc hezky zpracovaný příběh. Zaujalo mě, že je kniha napsala z pohledu mužského hrdiny, což není zrovna obvyklé. Nejen, že bylo hezky a srozumitelně zpracované válečné téma, dobře se prolínalo i s rodinnými vztahy.
Je tu však část, kterou bych si přála, aby byla více rozpracovaná....A tou je konec. Přišlo mi, že byla kniha trochu moc uspěchaně ukončená. Dle mého by si ten konec zasloužil větší pozornost. Ano chápu, je to jednohubka, ale přeci jen by podle mého pak měla kniha ještě větší šmrnc.
Jinak se mi téma mariňáků moc líbilo!

15.07.2021 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Toto byla má druhá kniha od autorky. Po čtení Kultiho jsem se moc bavila a byla jsem příjemné překvapena autorcinym stylem psaní.
U teto knihy tomu nebylo jinak. Jen s rozdílem, ze tady jsem se bavila ještě více. Někdo možná muže mít problém s humorem, který se zde uziva, ale víte co, mne se líbil. Asi proto, ze mi nevadí tyhle klucici narážky a trochu prisprostly humor. U knihy jsem se bavila, odreagovala se a zavidela hlavní hrdince, jaké skvěle lidi má okolo sebe. Tuto knihu mohu na 100% doporučit. Nenudila jsem se ani vteřinu. Těším se až si přečtu další autorcin počin.

04.07.2021 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Tuto knihu řadím mezi krásné oddechové knihy. Od začátku jsem se u ní moc bavila. Kolikrát jsem se našla v situacích, ve kterých se my ženy občas nacházíme. Naše uvažování a přemýšlení je prostě někdy jiné... Konec mě překvapil. Chvíli jsem z něj byla smutná, ale myslím, že autorka chtěla knize dodat lehce vážný ráz.

19.05.2021 4 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Shrnutě řečeno úžasná sonda do lidského mozku. Aneb vidíme, co dokáže spojení medicíny, vědy a psychicky narušených lidí. Čtivá kniha, děj plynul. Stále jsem se chtěla dozvědět, jak to vlastně je. Za mě povedené dílo s originálním námětem! Vidíme ve filmu jen jednu vrstvu nebo se nám ukazuje obrazů mnohem více?

25.04.2021 5 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Kristan Higgins

Tato kniha je takovou pěknou romantickou jednohubkou, která vám zpříjemní den. Ze začátku se mi Honor zdála hodně chladná a nepřístupná a překvapilo mě, že si ani neuvědomila, jak na ostatní působí. Díky Tomovi, ale hodně svých priorit a celkový pohled přehodnotila. Samozřejmě ani on nebyl bez chyb, ale vzájemně tvořili skvěle se doplňující tým. Mohu jen doporučit. Romantické duše jistě potěší.
A co víc, Honořina babička s dědečkem a jejich „pošťuchování" bylo opravdu příjemným zpestřením. Kniha nám ukazuje spoustu vrstev přátelství a vztahů v rodině. Myslím, že si čtení užijete.

08.04.2021 4 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Nakonec velmi zajímavá kniha. Nejdřív mi přišlo, že se rozjíždí trochu pomaleji a nutno podotknout, že některé věci jsem pochopila až ke konci knihy. Autor se však zabýval velmi zajímavým tématem. A ke konci už měla kniha výborný spád. Líbilo se mi rozuzlení!
Odborné výrazy v knize, byly srozumitelně vysvětleny. Je však lepší, když má člověk o této problematice alespoň malou představu a nějaké znalosti. Na kvalitu knihy to však význam nemá. Za mě skvělé čtení!

31.03.2021 5 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Už jsem to zmiňovala, ale tahle série je prostě pohlazení po duši. Když se člověk začte, dokáže cítit horský vzduch, představit si nádherné výhledy na hory a zimní pohádku, které toto malé městečko nabízí. Každý chce potkat někoho, kdo na něj bude koukat jako na jediného - nebo jako na nejzářivější hvězdu na zemi. Můžeme Elaře závidět i jejímu osobnostnímu růstu, který zde sledujeme..

02.01.2024 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Opět emocionální smršť, kterou od téhle autorky dobře známe. Jeden den v roce, jedno datum, které v sobě skrývá otázky i odpovědi....Být vámi vydržím se čtením do konce a až poté se rozhodněte, kdo je tu oběť ..

15.10.2023 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Další kniha, která mě bavila. Podivné věci, tušení, že není vše, jak se zdá a nakonec odhalení. V téhle knize to mělo tak trochu detektivní podtext. Co se vlastně stalo a co tady nehraje...?

09.09.2023 5 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

U knihy jsem se místy i pobavila. Babička tomu dodala slušné grády a oživila celou knihu. Četla se dobře, kapitoly ubíhaly a bylo zajímavé sledovat měnící se názory i postupující vztahy... Taková oddechová četba..

11.07.2023 3 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Kniha sama se četla dobře....obdivuji tuto královskou hru a všechny, kdo jí vládnou. Pohled zas trochu do jiného světa, kde lidé přemýšlí x tahů dopředu. Zajímavý příběh, cesta vpřed i vzad. Konec mi přišel trochu slabší, ale pěkné americké počtení..

04.07.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Kniha se četla dobře. Do čtení nebylo třeba se nutit. Hlavní hrdinka Claire mi občas lezla krkem, ale ne vždy jsou hold všechny postavy sympatické. Konec byl celkem nenadálý....
v průběhu čtenáři dostávali různé indície, které napovídají, že všechno nemusí být na první pohled takové, jaké se jeví....No opravdu nebylo.

19.03.2023 4 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Další skvely díl. Myslím, ze předčil druhy díl. Dej mi přišel propracovaný a hezky plynul vpřed.

24.12.2022 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Naprosto dokonalá záležitost.
Pekelně zamotaný případ a vyprávění, ale ten konec....to si prostě musíte přečíst a rozhodně dočíst. Naše mysl je a bude složitá stezka plná slepých zákoutí a neprobádaných cest a zde je to naprosto perfektně ukázáno.

12.07.2022 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Autorky kniha Dívka ve vlaku mě moc neoslovila, ale chtěla jsem dát šanci další knize..... Zápletek je zde požehnaně, myslíte si, že je to jasný detektivní případ, ale postupně zjišťujeme, že tomu tak docela není. Točíme se okolo jednoho hlavního případu, ale rozkrýváme jich mnohem více. Postupně otevíráme staré rány a příběh se vzájemně proplétá. Oceňuji krátké kapitoly, ale nelíbilo se mi skákání sem a tam...Chvílemi mi přišlo matoucí a až moc spletité..Knihu ale i tak považuji za zajímavou..

23.06.2022 3 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Moc dobré oddechové čtení. Nikde žádná hluchá místa ani pasáže, které bych přeskakovala. U knihy jsem si odpočinula a zasmála, takže splnila přesně to, co jsem od ní chtěla a čekala :-).

03.01.2022 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Skvělá romantika, která vás vtáhne a nepustí. Vžila jsem se do obou hrdinů a skvělé ohlasy na tuto knihu nezklamaly. Ano je jasné, jak to bude, je jasné, že přijde zápletka, ovšem pro mě to až tak prvoplánovité nebylo. Každopádně příběh v sobě nese plno romantiky a záviděníhodných okamžiků, ale i část k zamyšlení.
Ještě jedna poznámka na závěr....prosím neukamenujte mě, ale možná jsem jediná, které přišlo občasné Kadenovo chování podobné Hardinovi. Stejná arogance, výkyvy nálad....Možná se plet, jen píši svůj názor, ale něco v tom vzorci mi ho připomnělo.
Jinak autorčin styl psaní mě moc bavil a i přes tloušťku bych neubrala ani stránku.

27.07.2021 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

U této knihy se nacházím v několika rovinách. Rovina nadšení a úcty nad tím, jak autor toto až taburizované téma pojal a mistrovsky popsal, dále v rovině, kdy si říkám, že mě kniha chvilkami trochu nudila a dlouhé popisy mi nepřipadaly zajímavé a poté v rovině, kdy mi jsou hlavní hrdinové příjemní, ale kdy i nedostali mé sympatie.
Kniha je ale čtivě napsaná. Nemohu říct, že by mě vysloveně nudila, protože téma samotné je zajímavé. Navíc čtenář postupuje časem spolu s párem a může sledovat, jak se jejich vztah vyvíjí, mění a to samo o sobě je velmi pozoruhodné.
Kniha je moc dobrá. Těším se na film!

12.06.2021