Knihoholka. Knihoholka. komentáře u knih

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

To byla jízda, děj měl neustálou akci a grády. Některé předvídatelné kroky střídaly bomby, které na nás Maas házela. Za mě zatím nejlepší díl série.

30.01.2021

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

První polovina knihy byla pomalejší, to jí ale neubralo na zajímavosti. Ovšem druhá půlka byla výborná! Musím se okamžitě dozvědět, co bude dál s Dorianem!

13.01.2021 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Líbí se mi, jak autorka umí vystihnout cozy atmosféru cukrárny a skupinky lidí.
Tahle kniha se mi zatím líbila ze všech nejmíň, nabručený Sebastian byl prakticky stejný jako Ben v Kavárně v Kodani, taktéž skupinka lidí, kteří se mezi sebou neznají, ale na konci jsou jako rodina.
Větší část knihy byla o cukrářství, avšak konec byl především romantický jako by Caplinová chtěla dohnat to, co v průběhu nestihla, protože se příliš věnovala éclairkám. Ani Nina mi nebyla tak sympatická jako hlavní postavy v předešlých klihách. Snad bude další kniha lepší.

24.10.2020 3 z 5

Jak důležité je mít Filipa Jak důležité je mít Filipa Oscar Wilde

Kniha je upřímná a zábavná, baví mě všelijaká rozhodná prohlášení, které postavy zvolají.
"Upřímně řečeno, nejsem přítelkyní dlouhých zásnub. Pak mají lidé příležitost, aby se už před svatbou navzájem prokoukli, a to není nikdy radno."
"Všechny ženy se časem podobají svým matkám, to je jejich tragédie. Muži ne, to je zas jejich tragédie."

09.07.2020 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nejvtipnější smutný příběh

07.09.2014 4 z 5

Lyžařský zájezd Lyžařský zájezd Dana Richtrová

doporučuju

15.02.2013 1 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Opět příjemná oddychovka. Občas u některých frází už koulim očima, ale stejně se mi stále líbí. Culim se u projevech lásky a směju se vtipným chvílím. Líbí se mi, jak Caplinová propojuje příběhy a postavy, tentokrát jsme se opět setkali s Ninou, i zmínka o Sebastianovi nechyběla. U knihy jsem si odpočala a opět na mě dýchala atmosféra krásné Francie.

24.10.2023 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

V půlce mě přestala bavit. Začátek byl skvělý, nové a zajímavé téma, napínavé a čekala jsem velké rozuzlení, kterého bych se možná i dočkala, kdyby to nezačalo být příliš zdlouhavé a nudné. Jediná doopravdy zajímavá postava byl Silas. Nemohla jsem se donutit knihu dočíst do poslední stránky. Knihu bych doporučila spíš začínajícím čtenářům, ať už s žánrem fantasy či obecně "začátečníkům".

04.05.2022 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Po několika uhádnutých "zvratech" jsem si myslela, že vím, jak to skončí, ale mýlila jsem se, tenhle konec byl mnohem lepší. Celá kniha je bez nějaké větší akce, je to prakticky jen vyprávění života napříč staletími, ale nebyla to nuda. Bylo krásné a smutné vyprávění.

Co doopravdy knize ublížilo je přítomný čas, vím, že je tak psaný originál, ale čeština je mnohem více rozvinutá a při čtení mi to doopravdy vadilo.

16.10.2021 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Řekla bych "klasický druhý díl". Akce byla až na konci jinak se kniha vcelku táhla, ovšem pro budování vztahu Lii k Vendě i ke Komizarovi byl díl důležitý. Kadena i ostatní z Vendy jsem si moc oblíbila, ostatně celou Vendu. Pearson umí hezky vykreslit postavy i místa, škoda, že celá zápletka byla trochu nedomyšlená a řekla bych i odbytá.

05.07.2021 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Nebylo to tak napínavé jako první díl, ale autorka si hezky připravuje další dějové linky k příštímu dílu. Zamilovaný trojúhelník není nic nového a ačkoli jsem byla ráda za Celeaninu volbu, stejně se mi nelíbilo to střídání. Dorian, Chaol, Dorian.
Ale abych nebyla jen kritická, znamení Sudby jsou velmi zajímavá a rozhodně jsem zvědavá na vývoj v příští knize. Trochu se obávám změny prostředí, ale uvidíme.

13.11.2020 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Už je to pár dní, co jsem dočetla a stále nevím, co si o knize myslet. Maas má výborný námět. Mladá dívka coby nájemný vrah je skvělá a nesmí chybět romantika. Celkově se mi kniha líbila, má grády ačkoli se některé dějové linky daly předvídat, hltala jsem slovo od slova.

13.11.2020 4 z 5

Studie II Studie II Jan Mukařovský

Kniha obsahuje rozbory literárních děl, teorii literatury atd., je velmi obsáhlá a pro mě bylo docela těžké se na ni soustředit. Ale kniha je rozhodně obohacující.

03.11.2020

Estetický slovník Estetický slovník Wolfhart Henckmann

Přehledné, pro studenty estetiky i uměnověd rozhodně naučné.

03.11.2020

Festival Vynálezů Festival Vynálezů Karel Ladislav

Moje oblíbená knížka! Jako dítě jsem chtěla, aby mi jí rodiče četli pořád dokola.

05.09.2020 5 z 5

Obrázkový slovníček : slohová období od románského po empír Obrázkový slovníček : slohová období od románského po empír Alena Černá

Jednoduchá knížečka se stručným obsahem slohových období, krásně popsané charakteristické znaky plus kniha obsahuje terminologický slovníček, což se vždycky hodí a interiér kostela i jeho půdorys.

09.07.2020 4 z 5

Lev Lev Joseph Kessel

Knihu jsem našla na půdě a jsem ráda, že se tak stalo. Je fascinující, krásná a přátelská.
Je kouzelné, jak se Patricie přátelí se zvířaty, hlavně se svým nejlepším kamarádem lvem. Doporučuji k přečtení.

08.07.2020 5 z 5

Skutečný život Sebastiana Knighta Skutečný život Sebastiana Knighta Vladimir Nabokov

V téhle knize je tolik skvělých myšlenek, že kolikrát jsem vzhlédla a jen přemýšlela o těch pár slovech, která byla tak pravdivá a k zamyšlení.
Od začátku jsem byla zvědavá k čemu se vlastně dostanu a jaká bude osobnost Sebastiana Knighta.

02.10.2018 5 z 5