Kllara Kllara komentáře u knih

Farma smrti Farma smrti Luca Veste

Popravdě mě kniha moc nezaujala, ani nebavila. To ale neznamená, že není dobrá... myslím, že fanouškům klasických detektivek by se mohla líbit.

09.04.2016 2 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Scott Westerfeld

Hodně originální a zajímavá kniha, dýchala na mě takovou zvláštní atmosférou... hlavně co se týče příběhu o Darcy Patelové. Ani Zásvětí nebylo špatné, hezky se tak doplňovaly dva odlišné příběhy, i když jsem měla občas co dělat, abych četla knihu po pořádku.

Určitě bych tuto zvláštní knížku doporučila i dalším lidem, kteří mají dlouhé chvíle.

10.01.2016 4 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

No, nevím. Asi jsem od knihy čekala trošku víc a kvůli tomu jsem celkem zklamaná. Ze začátku mi hlavní hrdinka lezla na nervy, ani vlastně pořádně nedokážu říct proč a málem jsem kvůli tomu přestala číst... ale pak se to nějak srovnalo. Jenže příběh mi přišel strašně utahaný, styl autorčina psaní mi nebyl moc sympatický. Na druhou stranu se mi ale zamlouvala myšlenka příběhu.

Mám tedy z toho velice smíšené pocity, proto si myslím, že tři hvězdy budou optimální.

11.02.2015 3 z 5

Oheň Oheň Mats Strandberg

První díl jsem četla jedním dechem a tímto druhým dílem se to neliší.

Co mi ale trochu vadilo, je to, že některé kapitoly jsou doslova useklé a není tam třeba nějaká scéna, kdy si hlavní hrdinky něco sdělují a která by mě třeba zajímala. Neříkám že to tak není dobré, ba naopak ale všeho moc škodí. To je ale spíše otázka vkusu...

Ale to není důvod, za co ubírám hvězdu.

Kniha obsahuje plno stále omývatelných faktů, které se na sebe kupí v každé druhé povídce dvanáctileté dívky. Chápu z vlastní zkušenosti, že vymyslet něco originálního je nesmírně těžké, ale když už píšu knihu, alespoň nějaký nápad by tam měl být.

Jinak, i když jsem tu napsala kritiku, přečtu si i třetí díl. Ano, žádný zázrak z nebe Oheň není, ale na oddech bohatě stačí.

29.09.2014 4 z 5

Večernice Večernice Brandon Mull

Nádherná kniha, nezklamala, stejně jako první díl.

24.07.2014 5 z 5

Lesohrad Lesohrad Brandon Mull