kleous kleous komentáře u knih

Mise Haiti: Pět měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: Pět měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

nejprve jsme si myslela že nepřekousnu svérázný a slangový styl psaní, ale poté mne vyprávění úplně pohltilo a četla jsem jedním dechem, ikdyž nejsem zdravotník a ne všem pojmům jsem vždy rozumněla (popisy při operacích) tak přesto se knížka dá číst bez problémů ikdyž nemáte zdravotnický základ. Byla jsem v úžasu jak funguje zdravotnictví v takovéhle zemi a kam až sahají možnosti a kompentence organizace Lékaři bez hranic, chystám se i na zbylé knihy pana Šebka a už teď se těším až si přečtu další zápisky z jeho cest

31.07.2019 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Kniha se četla dobře a příběh byl zajímavý, nejprve mi chvilku trvalo se zorientovat v postavách, styl vyprávění kdy se střídá pohled dvou hlavních postav byl nakonec velice zajímavý, líbilo se mi, že vždy druhá postava začala vyprávět tam kde první přestala a příběh se nevracel do minulosti. Knihu jsem si vybrala i z důvodu pohledu na kočovný život cirkusáků, který mne vždy zajímal, v období holocaustu je oprvadu obdivuhodné, že se takto lidé dokázali udržet naživu a přesto ještě zvládli i účinkovat a to že se podařilo několik "nežádoucích" ukrýt to je úžasné

16.07.2019 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

silný příběh ženy matky, který mě velice zasáhl, jsem sama maminkou a nedokážu si představit že bych měla své dítě opustit, hrdinka je opravdu silná a vyjímečná žena, s každou další knihou s touto tematikou si říkám, že už další nezvládnu číst, ale myslím že by lidé měli vědět o minulosti co se stalo a co se třeba nedejbože může někdy ještě stát, čeho všeho jsou lidé schoponí ať už v dobrém či zlém

04.07.2019 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

ráda jsem se opět vrátila k této sérii, chvilku mi trvalo než jsem si po více než roce opět připomněla všechny postavy, ale kniha mile překvapila. Jen jsem byla trochu v rozpacích ze závěru, zřejmě toto není poslední díl, ikdyž si osobně myslím, že by se už série dala ukončit, nevím zda budu mít ještě stále chuť číst třeba další dva tři díly. Jinak ale opět velice čtivé, už jen ta vazba čtenáře nadchne ke čtení:)

17.06.2019 5 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

zajímavý pohled do prostředí ženské věznice, ale celkově mne kniha tolik neoslovila, musím se přiznat že jsem ji asi ve 3/4 nedočetla a přečetla si pouze závěr když už byla z vězení venku jak to vlastně dopadlo, ale příběh byl na mne zdlouhavý a nevtáhnul mne do děje.

03.04.2019 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

přečetla jsem jedním dechem, je neuvěřitelné kolik síly v sobě člověk dokáže najít když je na úplném dně, přečetla jsem spousty knih s touto tematikou a každý příběh ve mne zanechá vždy hlubokou stopu....v tomto příběhu byl nádech romantiky zasazený mezi to nejhorší lidské zlo, až se mi chvílemi nechtělo věřit, že se to vše opravdu událo....oceňuji i závěrečný doslov komentář autora

04.03.2019 5 z 5

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

neskutečně silný příběh, neuvěřitelné co vše paní vydržela a že vůbec přežila, jen nechápu že se vždy dokázala do Bosny vrátit zpět, to asi pochopí jen ona proč to takhle opakovaně udělala...

18.02.2019 5 z 5

Odpuštění Odpuštění Lauren Kate

oddechové čtení, krásne to završí celou sérii, zajímavý pohled na Luce a Daniela z jiné perspektivy, líbilo se mi přečíst si o prostředí ve kterém se celá série odehrávala zase z trochu jiné strany a úhlu pohledu - z pohledu jiného anděla

16.12.2018 5 z 5

Ankor, poslední princ z Atlantidy Ankor, poslední princ z Atlantidy Jorge Ángel Livraga

zajímavé a poučné, ikdyž pro mne místy příliš vleklé, nicméně jsem ráda že jsem se k této knize dostala a měla možnost si ji přečíst

30.09.2018 5 z 5

Marie Terezie: Miluj a panuj Marie Terezie: Miluj a panuj Miroslava Zlatníková

Knihu jsem přečetla rychle, je napsaná čtivě a myslím že po ní mohou sáhnout i ti, kteří obyvkle historické příběhy nečtou, ale přišla mi taková "nemastná a neslaná" těžko říct, čekala jsem asi více, film jsem neviděla a nechystám se podívat....

22.08.2018 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

kniha kterou jsem četla se zatajeným dechem a slzami v očích...neuvěřitelná, mrazivě tvrdá realita, kterou jsem doposud v knize s touto tématikou nečetla....takové hrůzy co jsem zde četla snad ani nejde popisovat a hodnotit jak se člověk při čtení cítí, velice silná kniha, která ve mne zanechala stopu a díky, které nevím zda budu mít sílu číst další knihy s osudy lidí z období tohoto velkého zvěrstva v naší historii, tím že paní Viola začíná svůj příběh už nějaký čas před válkou, je pro čtenáře vše více "osobnější" , od každodenní rutiny běžného života a první lásky až po peklo na zemi, kde máte pocit že už snad člověk nemůže nikdy dál normálně žít a paní Viola překvapivě pokračuje ve vyprávění dál i po válce....velice emotivní kniha

26.07.2018 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

celá série mne velice bavila, každý díl byl něčím zvláštní a zajímavý, musím říct že tento poslední díl byl nejvíce poutavý a četla jsem jedním tahem, je napsáno opravdu tak, že prostě potřebujete číst dál a dál, překvapil mne konec a celkvé rozuzlení, ještě bych trochu přidala na konec více o tom, jak to skončilo když byli staří, zda ta "věčná a nehynoucí" láska opravdu vydržela, ale to už je na fantazii každého čtenáře:)

21.05.2018 5 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

tento díl mne opravdu bavil, cestování do jednotlivých životů bylo zajímavě a poutavě napsané, až jsem měla sama chuť se nějakým hlasatelem podívat do minulosti také:)

20.05.2018 5 z 5

Noční hlasy Noční hlasy Virginia Cleo Andrews

jako obvykle se četla velice dobře, aurorka dokáže i při čtvrtém díle vtáhnout do děje a neustále překvapovat, jsem zvědavá ná závěr této pentalogie.

18.03.2018 5 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

velice poutavě napsáno, ocenila jsem že se příběh drží pravdivé linie a vypovídá o skutečném obraze tehdejší doby, kniha se četla sama a měla jsem ji opravdu rychle prečtenou, člověk si uvědomí jak je dnes spousta nám banálních věcí až moc přirozená, jaké to dřív bylo si dnešní mladá generace nedokáže představit...

19.02.2018 4 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Neuvěřitelně silný zážitek při čtení knihy, přečetla jsem již opravdu hodně knih s tematikou holocaustu, ale tato ve mne zanechala opravdu silnou stopu a musím se k ní neustále vracet ikdyž ji mám již dočtenou, pohled na Osvětim z jiného pohledu než v ostatních knihách, které sepsali přeživší vězni, ještě teď mne mrazí v zádech když si vybavím jednotlivé úryvky....

11.02.2018 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

velice poutavý a dojemný příběh, který člověka donutí přemýšlet na tím, co všechno má a jak může být štastný za to co má, že někde jinde na světě v tu samou chvíli kdy se cítíme spokojeně a bez starostí se dějí zvěrstva na lidech a někdo je naopak na úplném dně své existence....zajímavý pohled na Afghánistán a život v něm

01.01.2018 5 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

velice čtivé a nenáročné, autorka umí upotat pozornost že se nemůžete odtrhnout, místy na mě až moc erotické ale napsané velmi vkusně a nevulgárně

12.11.2017 4 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

milé a inspirativní, zamyslela jsem se sama nad sebou a uvědomila si, že není kam spěchat v dnešní kybernetické době plné spěchu....

29.08.2017 3 z 5

Za zdmi paláce Za zdmi paláce Cay Garcia

svět, který je tomu našemu tak vzdálený že se těžko věří co je zde psáno, klidně bych si početla více a detailněji jak to v paláci chodí, ale chápu že určitě bylo i těžké ovšem takto psát, krátká a čtivá kniha

18.07.2017 4 z 5