Kleo25 Kleo25 komentáře u knih

Pro mě jako nadšence opravdových zločinů, Případů 1. oddělení, Devadesátek atd. a fanynky pana Mareše absolutní must have! Kniha se čte sama.

22.10.2022 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Knihu jsem přečetla v podstatě jedním dechem. Začátek svižný, prostřední část trochu ,,roztahanější", pak se ale děj spustil, jako když jedete dolů na horské dráze... a ne a ne se zastavit. Po přečtení několika recenzí jsem měla obavy, že mi hlavní postavy knihy budou lézt na nervy - nestalo se. Fandila jsem jim, úplně všem. Konec jsem v něčem tipla, ve většině však vůbec... a líbilo se mi! Kniha Vás úplně vytrhne z reality, což jsem zažila opět po delší době - zasloužených 5 hvězdiček.

19.10.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

,,A mně se to líbilo..."

Kniha ,,Znamenitá mrtvola" mi v knihovně leží už delší dobu, nakonec jsem se k ní konečně dostala díky Čtenářské výzvě 2023. Po přečtení několika málo recenzí před samotným čtením jsem si řekla ,,no jo, dobře - takže to bude blbost, která se téměř nikomu nelíbí, ale nějak to zvládnu". A světě div se - asi jsem divná, ale mně se to líbilo, negativní recenze mě očividně neovlivnily.

Vůbec mi nevadilo to, jakým stylem je kniha psána, naopak mi to k celému tématu a tomu, co vlastně kniha pojímá, tak nějak sedělo. V době naprostého rozpadu jakékoli ,,normálnosti" i kniha sama popisuje situace vlastně úplně normálně, syrově, jako by se nic nedělo - ,,velká změna" nastala a všechno, co tady řešíme je normální. Až na to, že není... Při čtení jsem hodně myslela na knihu od autora Jasutaka Cucui s názvem Konec stříbrného věku, která je podobně drsná a šokující ve svém popisu absolutního úpadku morálky lidstva.

Kniha mě donutila i přemýšlet. Po celou dobu čtení jsem musela myslet na všechna ta zvířata, pro které je děj knihy vlastně realitou dnes a denně... Knihu jsem přečetla za několik hodin a pro mne byla rozhodně zážitkem, který ale nehodnotím negativně. Přikláním se k názoru, že tuto knihu buď milujete nebo nesnášíte, a v tom vidím velký kus umění autorky, byť třeba i nezáměrným...

28.03.2023 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Já prostě nevím...
Knihu jsem začala číst v podstatě hned po tom, co jsem dočetla autorčinu knihu 'Kořist', která mě naprosto nadchla a vzala - možná je to (i) jeden z důvodů, proč mám z Hlasů tak ,,nijaký" pocit a jsem asi zklamaná. Tohle bylo prostě divné. Měla jsem pocit, že autorka se snaží neustále rádoby šokovat (což na mě osobně moc neplatilo, spíš naopak) a výsledkem byl překombinovaný příběh, s opakujícími se situacemi, dokonce i dialogy (asi chápu záměr, ale štvalo mě to) a ,,zpatlaný" příběh dohromady. Hlavní postava Clare mi (hlavně v první půlce) v podstatě jenom lezla na nervy. Naštěstí se to v druhé půli knihy zlepšilo, nemůžu ale říct, že bych si k ní našla cestu. Dorran byl zas jak princ na bílém koni, furt až divně nerealisticky 100% klaďas, jeho příběh byl ale, musím uznat, něčím zajímavý... První půlka knihy byla pro mě čtivější a zajímavější, bavila mě i postapo myšlenka, ta ale za mě nebyla úplně dobře dotažena do konce, v druhé půlce jsem byla postupně až do konce čím dál více zklamaná. Na to, že to má být začátek série, mě vůbec neláká přečíst si i další díly, možná u mě spíš zvítězí zvědavost, jestli budou další díly lepší, než ten první. Zvažovala jsem mezi hodnocením 2*nebo 3* - nakonec zůstanu u dvou, a to vzhledem k tomu, že 3* jsem dala jiné knize autorky - 'Duch domu Ashburnů' - a ta mě tedy nadchla o poznání více, než Hlasy. Na autorku však nezanevřu. Dle hodnocení je zjevné, že kniha má své příznivce a fanoušky, což je dobře, ale u mě to prostě bohužel nefungovalo, škoda.

21.10.2022

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha byla za mě čtivá, jednoduchá, atmosféra příběhu zajímavá a napínavá (občas jsem se i bála). Měla jsem jen trochu problém s některými nesrovnalostmi v příběhu a logickými "kiksy" a bohužel i občas s hlavní postavou Adrienne (z mnoha důvodů). Nijak zvlášť mě to ale ve čtení nerozptylovalo. Pro mě je hrdinou knihy jednoznačně Wolfgang - kocour, jak má být!
Asi to není úplně můj šálek čaje, ale totální propadák taky ne. Jsem fanda Kingovek, takže mě kniha nějak zvlášť neoslnila, ale musím ocenit, jak příběh gradoval a i závěr se docela povedl. Dávám příjemné tři hvězdy a od autorky ráda zkusím i jiná dílka.

06.11.2020 3 z 5