Klárka012 Klárka012 komentáře u knih

Písečníci a probuzení krále Písečníci a probuzení krále Václav Dvořák

Písečníci a probuzení krále je pokračováním knížky Písečníci a bludný asteroid. Po přečtení poslední stránky prvního dílu jsme netrpělivě na stránkách pana Dvořáka vyhlíželi pokračování a dočkali jsme se.
Knížku jsme si opět užili všichni a tentokrát se k nám přidal i děda :-)
Máme Písečníky moc rádi, přinesli nám a našim dětem spoustu pěkných společných chvil a kdyby šlo tvorbu pana Dvořáka nějak podpořit a " urychlit" - uděláme to moc rádi. Držíme palce pro další tvorbu a těšíme se na další knížky.
Pan Václav Dvořák se stal naším oblíbeným rodinným autorem a s nadšením jsme zjistili, že je tomu tak i v rodinách velké většiny našich přátel. Takže klobouk dolů a velké díky za jeho knihy.

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Jde o prvotinu spisovatele Václava Dvořáka. Nevěděli jsme, co od knížky čekat, ale od prvních stránek bylo všem v naší rodině jasné - našli jsme ji. Naši rodinnou knížku, u které budeme s dětmi trávit večery, u které se budeme společně smát, u které budeme společně napnutí a o které si budeme společně povídat.
Jestli chcete pro své děti něco udělat, buďte s nimi a vezměte do party Písečníky. Naučte děti číst a knížky milovat. Vynaložené úsilí se Vám tisíckrát vrátí. Za nás absolutně TOP

Jak se vaří drak Jak se vaří drak Václav Dvořák

Toto je nejnovější knížka pana Dvořáka a musím říct, že je opět parádní.
Četli jsme ji celá rodina, hlavně děti byly nadšené.
Od poslední stránky zcela vážně uvažujeme nad nákupem agamy :-)
Teď vážně - knížka je určena dětem tak od 9 let a horní věkové hranici se meze nekladou. Dokonce i naší babičce se knížka líbila a s dětmi ji přečetla ještě jednou. Myslím ale, že šikovné děti ji zvládnou samy, ale ty společné okamžiky vám nikdo nesebere a ty jsou na tom to nejhezčí. Za mě jedna z nejhezčích rodinných knih poslední doby.

Já, Finis Já, Finis Václav Dvořák

Knížku Já, Finis jsem přečetla minulý rok na dovolené. Její trochu temnější děj mě opravdu pohltil. Líbila se mi celková myšlenka, jak je děj napínavý a propracovaný až do velkého finále. Byla bych ráda, kdyby bylo pokračování. Tak snad se dočkám.

Já, Finis Já, Finis Václav Dvořák

Autorova druhá kniha. Po Písečnících a bludném asteroidu mě příběh překvapil. Cílený na o něco starší čtenáře, o hodně jiný styl. Co ale zůstalo je čtivost. Jakmile se čtenář dostane do nového světa, knihu už nejde odložit. Krátké kapitoly, nádherné ilustrace a samozřejmě příběh - postupné odhalování toho, co se s klukama v novém světě děje, přidávání dalších a dalších překážek a hlavně čekání, jak to s Finisem (a nejen s ním) nakonec dopadne. Miluji Tygra!

13.09.2020 5 z 5