KláraH. KláraH. komentáře u knih

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

(SPOILER) Tak tohle opravdu ne! Asi tak pětkrát jsem chtěla knihu odložit, ale nějaký podivný masochismus mě hnal, abych ji dočetla. Moje chyba. Každou další stranou to bylo horší a horší. Výrazivo, které normální člověk prostě nepoužije (to ale může být chyba překladu, neumím posoudit) U pohřbu jsem si říkala, že to je jako u té hádanky s psychopatkou, v čemž jsem se v podstatě utvrdila, když to pokračovalo do kasina s rádoby nadpřirozenou zápletkou, u čtení "knihy" zase, že autorka potřebovala dohnat stránky a tak prostě zopakovala první část knihy. Jako proč?!? Konec úplný klišé, prostě trapas.
Tohle bylo opravdu velký zklamání a s autorkou bohužel končím, protože prostě není pro mě.

15.08.2022 odpad!

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Nevím, zda to bylo špatným překladem anebo čím, ale dialogy jsou pro mě velmi těžko uvěřitelné. Tina je opravdu velká naivka, linka jejího kamaráda bookmakera je nepochopitelně úplně slepá, Billyho touhu najít své rodiče chápu, ale jeho setkání s Tinou a to, jak nakonec dopadli mi zkrátka přijde trochu moc hrr. Možná kdyby to autorka lépe rozpracovala, klidně i na úkor nervy drasajícího toxického manželství, hodnotila bych lépe. Takto bohužel nemůžu jinak než srážet hvězdy...

28.07.2022 2 z 5

Hříšné polibky Hříšné polibky Daniel Janů

(SPOILER) Probůh, co toto bylo?!? Omlouvám se, ale moje mentální kapacita na tohle zřejmě nestačí. Minulé životy, andělé, sny, hypnózy. Poslední smutky a obavy Andy jsem vůbec nepochopila a hlavně tím konec zůstal prakticky neuzavřený, tudíž absolutně nechápu, proč byl na ně kladen takový důraz.
Kniha o tom, jak se dvě holky na začátku potkají, vlítnou na to, jsou spolu ve vztahu, jedna má nejlepší kamarádku, která "medituje" (!) a vyvolává minulé životy, pak jedou s nějakým jiným lesbickým párem do Holandska (Proč? Co je zač ten jiný pár? Jaká je pointa?), vrátí se, jedna se bojí, že ta druhá ji opustí a umře, protože to viděla ve snu, a konec knihy.
Pro mě úplná ztráta času, ale třeba jen nejsem cílovka.

28.07.2022 odpad!

Eragon Eragon Christopher Paolini

Louskli jsme ji s dětmi jako audioknihu. A po Hraničářově učni to je tedy trochu zklamání, nejen protože pan Stránský knihu zbytečně dramatizuje, hlas Safiry je vysloveně divný a myslím, že knihu bych si to užila víc. Bohužel to ale nejde (na děti v autě to působí zázračně uklidňujícím účinkem), tak si holt dáme i další díl, no...
Jinak příběh je trochu zdlouhavý a docela těžce se mi orientuje v časové ose. Ale na to, že autor napsal knihu v 19 letech, je to tedy obdivuhodné.

03.07.2022 4 z 5

Od sebe k sobě Od sebe k sobě Jan Folný (p)

Moje první od autora. Wow, to je teda jízda, najednou mi můj život přijde až nudný! Dokážu se vcítit do pocitů, ale dělá mi problém pochopit tu promiskuitu. Přitom nechci věřit, že to v takovém měřítku běžně funguje , ale podle knihy to tak opravdu vypadá. Na druhou stranu, je to ich forma, tedy tu nelze generalizovat. Takže vlastně cajk.

07.02.2022 3 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Lydia Strong

Tak MOC jsem se těšila! I na gramatiku jsem byla připravená. A po této stránce to bylo skutečně lepší, ikdyž chybičky bych našla, nebylo jich tolik.
Ale ten příběh byl o mnoho méně vyzrálý než moje oblíbené Trochu víc. Jessper je prostě stíhač a neví, co chce. Kniha je kratičká, 116 stran, vešla by se i katarze. Takto si říkám, že to vyznívá, jako by všechno bylo v pořádku. A to tedy není.

01.02.2022 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Nebylo to úplně špatné, ale přišlo mi to, že snad kromě Marie a její matky dělá autorka z žen úplné slepice, a to i z racionálně uvažující Elisabeth, což mi vysloveně vadilo. Starý pán se naprosto zázračně zotavil z infarktu a mrtvice bez pomoci lékařů, jen díky tomu, že ulevil svému svědomí. Jako vážně? V podstatě jediný pocit, který mi z knihy zůstal, je "a teď přijde válka, to vám to štěstí moc dlouho nevydrží".

31.10.2021 3 z 5

Anděl Anděl Tiffany Reisz

Tak tohle pro mě bylo jako číst znovu Lady Fuckingham. Prostě už přes míru. Nejlepší pro mě byla linka Anděla, přestože kniha zjevně není primárně o něm, ani není vyprávěná z jeho pohledu. Celou dobu jsem se nemohla zbavit dojmu, co strašného se těm lidem muselo v dětství stát...A ono jo. Prakticky všem. Díky, pro mě náročné čtení a stačilo.

23.05.2021 2 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

No tak tohle fakt ne. Přeslazené, překombinované, nereálné v mnoha aspektech, tedy obtížně uvěřitelné a co mě fakt štvalo, čarodějka a drak na každé druhé straně - kdo takhle premýšlí a opravdu i mluví, notabene párově? Myšlenka příběhu je ale hezká a ušlechtilá, ale tohle hrozně zkazilo výsledný dojem. Škoda.

11.03.2021 3 z 5