klaragot klaragot komentáře u knih

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Četla jsem ji poprvé, když u nás vyšla a nezanechala ve mě žádné stopy. Teď jsem ji přečetla podruhé, asi o deset let později. Něco na mě možná trošku zapůsobilo, ale jinak jsem se jí musela nutit číst a dočíst. Tento styl a autorka nejsou úplně moje krevní skupina.

27.03.2024 2 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Kniha mě bavila, autorka umí popsat to, co se nám někdy honí všem hlavou, ať už jste mámou, utlačovanou ženou, nebo ženou, o kterou se zajímá někdo další. Vztah jako vězení, z kterého není úniku. Nový vztah, kde neexistují zábrany. A mateřská láska. A taky ten konec...tak nějak jsem to čekala. Nejsem fanynka Třeštíkové, třeba kniha Dobře mi tak se mi nelíbila, naopak Veselí pro mě byla pohodovka a tohle mě umělo vtáhnout. Bavily mě popisy postav, osudu Přemka a Blanky, rodičů Dáši...prostě to, co někdy ve svých hlavách víme, ale bojíme se to říct nahlas.
Souhlasím s tím, že první kapitola je asi nejslabší ze všech, kvůli těm vulgaritám, jsem chtěla knihu odložit. Nejsem žádný puritán, ale někdy to na mě bylo moc. Nakonec jsem ji dala šanci a jsem ráda.

16.05.2024 3 z 5

Vanilka a čokoláda Vanilka a čokoláda Sveva Casati Modignani

K této knize jsem přišla náhodou. Docela oddechové čtení, ale též jsem počítala stránky do konce. Děj nebyl tak vykreslený, hodně tomu chybělo pro lepší hodnocení. Vztah s Mortimerem byl popsán jen okrajově a na můj vkus příliš stroze. Konec knihy byl hodně rychlý a osekaný, určitě by si tento příběh zasloužil pozvolnější konec.

12.03.2024 2 z 5