Kitty Kitty komentáře u knih

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Asi bych dokázala seškrtat text na polovičku, aniž by se obsah jakoliv změnil. Některé části byli dle mého názoru příliš rozvleklé, jinak kniha nemá chybu.

07.03.2017 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Odychovka na nedělní odpoledne...

07.03.2017 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Obvykle horory nečtu, zde se mi velmi libilo téma jako takové, proto jsem po knize sáhla. První dvě třetiny jsem se spíš nudila, poslední už měla spád, ale konec to pokazil.

26.04.2021 3 z 5

Jako audio na cesty i na kolo.

17.09.2020 4 z 5

Příběhy z pražské zoo Příběhy z pražské zoo Jiří Felix

Knihu jsem jako dítě četla velmi často. Milé příběhy.

17.01.2020 4 z 5

Kočovníci severu Kočovníci severu James Oliver Curwood

Kniha mého dětství

17.01.2020 5 z 5

Srnečka Sisi Srnečka Sisi Josef Prchal

Kniha mého dětství, nádherná a smutná

17.01.2020 4 z 5

Mistři světového malířství Mistři světového malířství Jordi Vigué

Knihu vlastním už roky a občas v ní listuji. Jako přehled malířství je dobrá, pokud se jde do detailu, grafik knihy obrazy i oříznul, čímž dle mého názoru díla znehodnocuje. Každý umělec je na třech listech bez ohledu velikosti jeho tvorby.

17.01.2020 3 z 5

Vážení truchlící a ostatní hosté Vážení truchlící a ostatní hosté Ladislav Muška

Jo, zasmála jsem se. Pravda, během pohřbu se asi nikdo nesmál, ale asi si ani neuvědomil, co řečník prohlásil :)

První rychlý a jednoduchý bodík do výzvy r. 2020

01.01.2020 3 z 5

Bez štěstí nepřežiješ Bez štěstí nepřežiješ Thomas Buergenthal

Vzpomínky malého chlapce na válku a koncentrák. Drsné.
Závěr knihy už nebyl pro mne tak čtivý, autor na můj vkus příliš rozsáhle popisuje svoji kariéru právníka.

14.08.2019 3 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Přečteno v rámci čtenářské výzvy.
Krimi má spád a napětí. Líbil se mi způsob psaní, slepé uličky v pátrání a i nedokonalost jednotlivých osob. Pachatele jsem neuhádla, ale je patrné, že autorem je žena (spoustu mimin a batolat).
Za mě dobrý.

26.01.2019 4 z 5

Kniha pro pejskaře a pro ty, kteří si chtějí psíka pořídit. Humorným stylem popsáno, co všechno vás, jako majitele čoklíka může potkat.

07.10.2018 4 z 5

Jsem mrtvý, neplačte Jsem mrtvý, neplačte Helena Rytířová

Trochu mě odrazoval podtitul "dojemný příběh" a lákalo, že je zasazen do doby I. svět. války. V tomto směru jsem očekávala více a propracovaněji. Pozadí doby tam jen tak proplouvá, tím mě kniha zklamala. Příběh hlavních postav mohl být propracovanější a hlubší. Celkově se ale četlo dobře, jako oddychovka.

11.09.2018 2 z 5

Poslední promítač ze Sudet Poslední promítač ze Sudet Dalibor Funda

Asi zřejmě ani nedokončím :( Téma je pro mě velmi atraktivní, ale příběhy jsou tak nějak o ničem. Kdybych proškrtala pasáže, které se mi zdají nadbytečné a nudné, aby by mi zbyl jen název knihy. Mám ji formou audioknihy a tak mě navíc vytáčí způsob přednesu. Pana Lábuse nějak nemusím právě pro ten způsob, jakým knihu čte. Možná mít knihu v papírové formě, měla by u mě alespoň nějakou šanci. Tady se nic netrefilo do mého vkusu.

05.08.2018

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Po knize "Vzkaz vlahvi" jsem byla "Ženou v kleci" trochu zklamaná. Kdo bude únosce mi bylo jasné velmi brzy. Ale jinak klasická severská krimi, kde hlavním vyšetřovatelem je vždy postarší komisař znechucený životem, minimálně silný kuřák a jeho pomocníkem, zde namísto mladé nadějné a horlivé fešandy, mladý a horlivý frajer ze Sýrie (přiznám se, že mi šel Asad dost na nervy).
Kriminálku jsme měla ve formě audio, tak se dala v autě, na kole apod poslouchat.
Pokud si dám od těchto kriminálek nějaký čas pauzu, tak zase po nějaké sáhnu.

04.06.2018 3 z 5

Ohrožené kostely Ohrožené kostely Jan Soukup

Kniha plná fotografií zachycující zánik nádherných staveb. Ač se jedná o dokumentární fotky, přesto mají ten náboj, který dělá knihu zajímavou. Publikace patří k mým oblíbeným a často v ní listuji.

24.05.2018 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Moje první kniha od této autorky. Díky hodnocení jsem čekala možná trochu víc, ale nebylo to špatné :)
Děj má spád, postavy si lze dobře představit, zápletka celkem jednoduchá. Dalším dílům se nebudu bránit.

02.03.2018 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Jelikož jsem viděla film, věděla jsem, do čeho jdu.

26.02.2018 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Všechny tři díly jsem četla hned po sobě, příjde mi to spíše jako jedna kniha na tři části. Čte se dobře, je plná jednoduchého vtipu a sarkasmu. Bavila jsem se.

21.01.2018 4 z 5

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Film jsem viděla několikrát, vždy jsem si pouštěla jen tu první, pěknou část (než jej zajmou vojáci). S knihou jsem nyní udělala totéž a stále zvažuji, zda ji dočíst.

Líbí se mi jednoduchý styl, celá první část pohladí po duši, nevidím v tom klasický western. Poznávání přírody a zvyky indiánů, spřátelení s osamělým vlkem, dokážu si nad knihou velmi dobře představit pocity a vjemy poručíka. Ač děj není až tak akční, alespoň první část, není nudný.
Líbí se mi.

23.12.2017 4 z 5