Kira283 Kira283 komentáře u knih

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Nenadchne, neurazí. Je to takový nemastný neslaný thriller. Od Bryndzy jsem čekala víc.

06.02.2024 3 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Za mě jedna z dalších velmi povedených knih.

Ke knize jsem se dostala skrz Čtenářskou výzvu a moc jsem od ní neočekávala. O to příjemnější pro mě bylo, že mě příběh pohltil a dost mě i bavil. I když byla zápletka dosti předvídatelná, vůbec mi to nevadilo a vítala jsem zasazení děje do české historie.

Nevím, proč jsem se dříve knihám od českých autorů vyhýbala. Baví mě čím dál tím víc. :)

09.10.2023 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) SPOILER:
Zhltla jsem knihu jedním dechem. Jedná se opravdu o silný příběh o silných ženách. Líbí se mi myšlenka, proč se vždy okolí pozastavuje nad tím, proč žena od násilnického partnera noedejde a ne nad tím, proč to vlastně ten muž dělá. Brilatní idea, protože je tomu opravdu tak...

Neměla jsem na konci daleko k slzám a obrazně jsem tleskala k rozhodnutí hlavní hrdinky.

Těším se na pokračování, které na mě čeká doma na poličce :)

11.08.2023 5 z 5

Silný příběh o touze po životě, odvaze a nespravedlnosti světa. Dokonalý popis zvěrstev 2. světové války. Je třeba si historii připomínat a poučit se...

27.07.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Dávám "jen" 4 hvězdičky, protože 5 hvězdiček jsem dala autorčině Haně, kterou Listopád nepřekonal.

Na Listopádu mě velmi zaujal nápad s dopisy z věznice, příběhu to dodalo na autentičnosti. Autorka si bravurně hraje se dvěmi dějovými linkami a postupně vám odkrývá, jak vše spolu souvisí.

Úplně vám zamrazí, když si uvědomíte, v čem jsme tu mohli žít, kdyby v listopadu 1989 události dopadly jinak...

15.09.2021 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Velmi silný příběh, ale psán zvláštním stylem. Bylo problematičtější se v příběhu orientovat. Až někdy ke konci mi docvaklo, co autorka, hlavně nadpisy, vlastně myslí.

Knihu jsem musela i na chvíli odložit, protože téma bylo tak náročné, že jsem to nezvládla přečíst najednou. Myslím, že netřeba dalších slov, proč byla kniha v některých částech tak velmi náročná....

Na toto téma jsem přečetla už poměrně hodně knih. Tuhle knihu hodnotím průměrně jen kvůli stylu, jakým je napsaná, jelikož mi tento styl nebyl až tak blízký. Určitě ale kniha stojí za přečtení!

18.06.2021 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Kamarádka mi Chrise Cartera doporučila poté, co z knihy byla naprosto nadšená. A jelikož máme podobný vkus, dalo se čekat, že i mně se příběh bude náležitě líbit.

Přiznám se, že jsem z toho zase tak unešená jako kamarádka nebyla, ale postava Roberta i zápletka mě zaujaly. Carter popisuje scény barvitě, realisticky, že se u toho člověk i zašklíbne. Skoro jako by koukal na seriál Myšlenky zločince :)

Plný počet hvězdiček si rezervuji případně pro další díly, který si 100% nenechám ujít. Jestli máte rádi napínavé thrillery se zajímavými zápletkami a reálnými postavami, směle do toho! :)

04.01.2021 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

J. K. Rowling je prostě srdcovka. Dospíváte s Harrym, skoro opláčete, když celá série skončí, a pak přijde něco pro vaše dospělé já v podobě Cormona Strika.

Cormoran je tak skvělá postava, že si někdy říkám, že je škoda, že ho nemůžu poznat osobně :) Autorka skvěle popisuje napětí mezi Robin a Strikem, ne nadarmo se říká, že je Rowlingová jednou z nejlepších spisovatelek moderní doby. Dokáže krásně, ale zároveň stručně, popsat okolí, příběh, postavy, vše, co k správnému románu patří.

Skvělý příběh, který dává smysl od začátku do konce, mluví sám za sebe.

Doufám, že se dočkáme pokračování :)

18.12.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Po delší době opět thriller, který nedokážete pořádně odložit a těšíte se na to, co bude dál. Hlavní postavy - Washingtona s Tilly - si zamilujete. Sice tak nějak tušíte, kdo za tím vším vlastně stojí, ale moje první reakce, když jsem knihu dočetla? "Kdy bude pokračování?! Já chci pokračování!!" A to mluví za vše... :)

04.08.2020 5 z 5

Šach a mat Šach a mat Ali Hazelwood

Young adult? Je mi 34 a nestydím se za to říct nahlas, že tahle knížka je prostě další Aliina pecka!! :)

05.04.2024 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Napnutá jak kšandy jsem byla :) Joona nezklamal, jen jsem moc nechápala Sažino počínání. Ale to už holt patřilo k příběhu. Za mě 5*, jinak hodnotit nemohu :)

10.01.2023 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Kamarádka mi Nejlepší víkend půjčovala se slovy, že se jedná o nejlepší Hartlovu knihu. Ehmmm... To asi mluví za vše :)

Nemůžu říct, že bych od Hartla měla vše načteno. Nejlepší víkend byla teprve druhá kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Z 15 roků lásky jsem byla naprosto u vytržení. Proto jsem díky doporučení kamarádky čekala něco naprosto výjimečného. Ano, příběh byl nápaditý, vtipný, lehce se četl, ale wow efekt, který jsem čekala, mi tam chyběl.

Nicméně, primárně kladně hodnotím prolínání příběhů a vyústění všech dějových linek. Zamysleli jsme se někdy my sami nad sebou a vlastními životy, jak nám jeden jediný rok dokáže změnit život k nepoznání? :)

Nejlepší víkend je ale skvělá oddychovka a Hartlovce určitě nezklame :)

27.04.2022 4 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Příběhy Tilly a Poea jsou jedny z mála, u kterých, když se dozvím, že vyšly nové, okamžitě běžím do knihkupectví. To, že se ke čtení samotné knížky dostanu až za delší dobu, je věc druhá. Ale knihu doma prostě musím mít!

U M. W. Cravena jsem si na 150 % jistá, že nebudu zklamaná. A opět se předčil. Miluju knihy, které mě nutí myslet na plné obrátky a přemýšlet, kdo za tím vším asi může být.

Na hodnocení Kurátora stačí jedno slovo: BRAVO! :)

03.03.2022 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Jediné, co celý příběh zkazilo, byla erotická scéna. A ještě k tomu i jako bonusová kapitola? Děkuji, nechci.

21.04.2023 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Nádherný příběh o odvážné mladé dívce. Nikdo z nás nedokáže říct, jak by se ve stejných situacích zachoval. Ať už na místě Cilky nebo jejích spoluvězenkyň.

Je mi líto, že člověk je potrestán za to, že se snaží přežít. Sice žijeme v jiné době, ale nedělám si iluze, že by se podobné hrůzy ve světě ještě někde neděly. Proto buďme šťastní a vděční za to, co máme a kde žijeme.

Cilčina cesta si nezaslouží nic jiného než plných pět hvězdiček. Příběh mě i v několika pasážích dojal. Je to velmi silný příběh...

16.03.2023 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Dokonalé... Nic na světě není důležitější než rodina. (Ne, Rychle a zběsile tu nečekejte :))

17.10.2022 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

V pořadí třetí kniha, kterou jsem od Hartla četla. Jedná se o klasickou oddychovku, která pobaví. Zajímavý je pohled obou sourozenců. Osobně se mi víc líbila Jáchymova část :)

Hartl má svůj specifický styl psaní. Chce to občas něčím proložit, jelikož všechno je to na jedno brdo, ale zábavné :)

17.06.2022 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Příběh byl čtivý, postavy zajímavé. Čekala jsem ale, že se zde bude více prolínat minulost s přítomností. Autorka navnadí čtenáře hned na začátku a pak ho nechá poměrně dlouho čekat, než ho zase přenese do let minulých.

Ocenila bych, kdyby autorka více rozebrala vztah matky s dcerou. Přijde mi, že se hlavně zaměřuje na Sabine a u Kate mám někdy pocit, že se zasekla v pubertě a role matky jí nic neříká.

To nic ale nemění na tom, že se mi příběh líbil a celkově hodnotím Schovej mě v dešti jako průměrně zábavnou oddychovku :)

19.11.2021 3 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Kniha mě dost zklamala. Na to, jak je opěvována, čekala jsem víc. Styl, jakým je příběh napsán, je pro mě dost nešťastně zvoleným. Možná kdyby se jednalo spíše o populárně-naučný styl, přineslo by to víc užitku.

Vůbec nezatracuji to, co si máme z knihy odnést, bohužel díky formě jsem knihu ani nedočetla do konce...

24.11.2020 1 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Od první do poslední strany byl příběh poutavý. Psáno nestandardním stylem, ale o to víc se mi kniha líbila. Doporučuju!! :)

08.06.2020 4 z 5