KikiEli KikiEli komentáře u knih

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Mám pocit, že od dob Harryho Pottera jsem žádnou knížku tak hltavě nečetla. :) Autorka je DOKONALÁ v načasování šoků, konců kapitol, zkrátka všeho. Děj má úžasnou gradaci. Umí velmi dobře prodat celý ten úžasný příběh. Po každé kapitole jsem měla pocit, že musím číst dál. Jen těžko se mi kniha odkládala a po přečtení prvního dílu jsem byla ráda, že má ještě další dva. Ich forma samozřejmě jen podtrhuje celou tu úžasnou myšlenku. Doufám, že takhle strhujících knih potkám víc. :)

31.03.2014 5 z 5

Život na ostro Život na ostro Lenka Lanczová

Nevím no... Určitě už jsem četla i lepší knížky... Příběh byl bohužel předvídatelný, začátek příliš sladký a rozepsaný a konec zase moc rychlý a krátký....

24.01.2015 2 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Krásná trilogie. Tahle knížka pro mě byla jedním velkým překvapením. Pomalu jsem se bála otočit stránku, aby mě náhodou nečekala nějaká špatná zpráva. Ale víte co? Stálo to za to.. :) Je to opravdu krásný a silný příběh. :)

30.10.2014 5 z 5

Dobytí severního pólu Dobytí severního pólu Zdeněk Svěrák

"Já mám housera", "Jdu na sever a jdu na jih".... a spousta jiných milých a úžasných hlášek... :) krásná zimní hra. :) cimrman opět potvrdil svou genialitu.. :)

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Opět parádně napsané. :) myslím, že k těmto knihám ani nemá cenu nic dodávat.. to se prostě musí přečíst.. :)

02.04.2014 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Nádherná kniha.. :) Baví mě barvitost postav... člověk si nemůže vybrat, komu fandit.. :) postavy mají dokonalé chraktery, je tam spousta vniřních monologů, děj má hloubku a příjemný spád :)

05.08.2013 5 z 5

Milenky a hříšníci Milenky a hříšníci Lenka Lanczová

Docela působivý příběh, jen mě trochu mrzí, že všechny knížky o ženách tohoto věku jsou vždy hlavně o nevěře. Chápu, že je těžké sehnat zajímavou zápletku, když už by měli být všichni ženatí a šťastní, přesto si myslím, že to není nereálné a těším se, až jednou nějaká autorka vyslechne mé přání. :)

29.07.2014 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Jsem asi blázen, ale já se od těch knih prostě nemůžu odtrhnout. Je to strhující, napínavé a super. Začínají se rozplétat jednotlivá tajemství a já jsem čím dál více přesvědčena, že tato kniha nebude jen tak někdy v mých očích překonána. :) děj krásně plyne, kniha se skvěle čte, je nabytá emocemi a postavy se tak zajímavě záhadně vykreslují. :)

01.04.2014 5 z 5

Dlouhý, Široký a Krátkozraký Dlouhý, Široký a Krátkozraký Zdeněk Svěrák

Tak tohle přesně je TA pohádka, u které se nedá spát, která se prostě musí dokoukat.. :) jen mě mrzí, že je to jediná pohádka tohoto divadla.. :)

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nenašla bych knížku, kterou jsem četla víckrát. :)

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Tak tohle byla knížka, ze které jsem maturovala. :) Přestože vypadá nudně, má svou hloubku, kterou tam někdo chce a někdo nechce vidět. :) Vím jistě, že už se k ní nevrátím, ale nelituji jejího přečtění. :)

18.07.2013 4 z 5

Vítěz - svazek 2 Vítěz - svazek 2 Kristine Kathryn Rusch

Tak konečně můžu říct, že jsem dočetla tuhle úžasnou sérii. Nechápu, jak je možné, že se tak úžasné knihy nestaly bestselerem...
Ke konci už mi sice bylo jasné, jak vše dopadne, ale přesto jsem byla nadšená. Děj krásně plynul, postavy se parádně vyvíjely a nejlepší je promyšlenost celého příběhu.

06.07.2015 5 z 5

Rival - svazek 1 Rival - svazek 1 Kristine Kathryn Rusch

Co říct o tomhle příběhu? Je prostě úžasný. Strašně se mi líbí, jak autorka vlastně nemá záporné postavy, jasně je jich tam několik, které jsou řekněme nesympatické, nebo z jistého úhlu pohledu působí záporně. Ale když se člověk ponoří do toho úžasného příběhu vlastně je chování všech postav zcela logické a dají se najít oblíbenci i mezi "záporáky". Teď už si říkám, že těch knih je nějak málo...

01.06.2015 5 z 5

Sólo pro Kristýnu Sólo pro Kristýnu Lenka Lanczová

Škoda, že se této knížce ty dnešní nevyrovnají. :) Ano, Lanczovky jsou fajn, ale ty starší mají své jisté kouzlo, které ty nové už prostě nedoženou.. :)

22.08.2014 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tento díl je daleko víc o ději než o sexu. Ale nevím, jestli mi přišel lepší než první.. :) prostě je jiný.. :) i když uznávám, že psychická proměna Christiana byla hodně zajímavá. Jen si myslím, že už je třetí díl zbytečný... ten jejich neuvěřitelně dokonalý svět plný sebeobětování...

08.08.2014 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Začala jsem to číst vlastně kvůli těm rozporuplným komentářům tady všude i v mém okolí. Ze začátku mě to nebavilo vůbec. Přišlo mi to až moc nereálné a samotný děj je až příliš strohý a jednoduchý. Ale, přesně jak tady píše většina čtenářek, byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Zaráží mě až moc dobrých konců. Když už mám pocit, že se něco stane, že se konečně začíná něco dít, tak se najednou někdo "usměje tím svým způsobem" a vše končí sexem, který je samozřejmě nezapomenutelný. Nejvíc mě vlastně bavilo jejich mailování, protože to bylo jediné opravdu vtipné a věcné.
Mám pocit, že jsem z toho v rozpacích jako většina lidí, co to četla. Nevím, jestli je to dobrá či špatná kniha. Vím jen, že jsem jí přečetla za dva dny a že mě poznamenala svým nábojem.
A musím souhlasit už nevím s kým, TA SLOVNÍ ZÁSOBA JE OPRAVDU DO OČÍ BIJÍCÍ!

08.08.2014 2 z 5

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Dlouho jsem nečetla takhle povedenou knížku.. :) autorčin styl mě naprosto oslovil a můžu ji jen doporučit. :)

27.03.2014 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Vlastně ani nevím proč, ale nějak mě ta kniha vtáhla. :) Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit tloušťkou a slibovanou nudou a dala jsem příběhu šanci.. :)

04.03.2014 4 z 5

Střípky mých lásek Střípky mých lásek Lenka Lanczová

Podle mě autorčina nejrealistější knížka! :) Je to překrásný příběh, který začíná tak nevinně. Hrdinka je sympatická, ambiciózní, odvážná. Celou dobu jsem jí fandila, ať už ze začátku s přísnou dietou (málem jsem jí držela s ní) tak později s hledáním správné cesty. Myslím si, že tahle knížka by měla projít rukama všem dívkám, které chtějí vypadat jako modelky. :)

22.01.2014 5 z 5

Most do Země lásky Most do Země lásky Lenka Lanczová

Tak takhle jsem dlouho žádnou knížku nehltala... :) krásná, poučná, smutná...

20.11.2013 4 z 5