Ketfl Ketfl komentáře u knih

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

"Žádná spřízněná duše neodchází z tohoto světa sama, vždycky si s sebou vezme kousek své druhé polovičky."
Tohle byl opravdu nádherný příběh. Tak smutný, ale nadějeplný. Že i při té největší ztrátě můžete zase najít štěstí a lásku. Připravte se na emocionální smršť a nezapomeňte si k rukám i nějaký ten kapesník. Knize nemám co vytknout. A navíc tak krásný epilog. Opravdu moc hezká kniha, která stojí za přečtení.

10.05.2022 5 z 5

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Vždycky si říkám, že nebudu začínat tu novou sérii, protože to čekání na další díly je pak totálně ubíjející a - ha! - první díl vyjde a já stejně čtu. No, tak co pak se mnou, že jo? Ach jo.
Každopádně, tahle série se jeví, že bude (pro mě) totální bomba, stejně jako ta série s Lachlanem, takže já jsem mega spokojená. Jen mě strašně štve, že to ta autorka píše tak krátký. Proč to děláš, Meghan, proč? Začnu číst, jsem v tom mega zabraná a čus, konec šmitec, zase čekačka. Ale aspoň další díl vyjde příští měsíc, to snad zvládnu. :-)

17.03.2022 5 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

I Jax mě bavil. Gabriel se mi sice zdál o ždibec lepší, ale i tak si nemohu stěžovat. Autorka si jede ve svém stylu a mě to prostě baví. Není to žádná vrcholová literatura, ale je to velice dobře napsané, děj odsýpá, a i když to třeba někde trochu škobrtne, tak to hned zase najede na tu správnou linku a čte se to moc fajn. Příběh této dvojice jsem si tedy také užila. Navíc to téma depresí mě osobně dost zajímá, protože co si budeme povídat, něčím takovým nebo podobným trpí dnes velká část lidstva. A nejhůř na tom kolikrát jsou ti, do kterých bychom to nikdy neřekli, akorát většina trpí potichu a do hlav lidem nevidíme. No, doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu.

15.03.2022 4 z 5

Maddox Maddox Melanie Moreland

Příběhy z této série jsou opravdu takové příjemné a odpočinkové jednohubky. Autorka si pokračuje ve svém stylu, takže člověk ví, co má čekat - příjemnou, milou a sexy romantiku bez větších a šílených zápletek, kdy se vám srdce pomalu zastaví. I když tento díl mě krapet překvapil, poprvé pro mě totiž zápletka nebyla patrná hned v prvních kapitolách. Docela mě Maddox překvapil, lišák jeden stříbrnej! No a ten epilog, jéé, no to byl medík líbeznej. Už se těším na příběh Reida.

22.01.2022 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Prásknu na sebe, že mám normálně s knihami od této autorky trochu problém. Ty její charaktery mi přijdou prostě hrozně obludný a ač jsou knihy vždy čtivě napsané, mě se to díky tomu dost špatně čte. V případě této knihy nemám ale co vytknout. Bylo to opravdu pěkné, čtivé, obě hlavní postavy se potýkaly s dost velkými vlastními problémy, díky kterým měly jizvy jak navenek, tak uvnitř. Ale láska všechno zachrání. Já jsem tedy velice spokojená.

08.12.2021 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Teda! Tohle jsem vůbec nečekala. Kniha mě opravdu velice mile překvapila. Čekala jsem spíš takový tuctový příběh, ale tohle mělo teda pořádnou jiskru. Hlavní hrdinka Eden, skeptická a cynická novinářka, co rozhodně nehledá lásku a Pan Romantik. Kombinace úplně šílená a přesto by ty jiskry, co mezi nimi byly, založily mega požár.
"Je mi líto, že vás musím vyvést z omylu, slečno Tateová, ale ta takzvaná droga, ze které jste tak nabuzená, jsem já."

Celý příběh je naprosto dokonale a bravurně napsán. Čtenář je doslova nucen pokračovat v ději, protože se prostě nedá odtrhnout. Navíc je v textu spousta vět a hlášek, ze kterých jdete do kolen (nebo teda já určitě, dokonce jsem si některé musela zapsat, abych se k tomu ještě mohla vrátit).

"Netuším, jak se k tobě mohl chovat, jako bys byla neviditelná. Když jsem s tebou, jsi to jediné, co vidím."

Ale přiznám se, že v jednu chvíli, kdy vyšla ta pravda o Kieranovi, tak jsem z toho měla krapet slzy v očích. To bylo docela drsné. Ach jo. No, každopádně myslím, že to bylo ale dobře vykompenzováno. :-D Tuhle knihu si řadím mezi oblíbené a určitě si ji někdy znovu přečtu.

20.04.2021 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Tak tohle bylo úžasný. Elle má naprostý dar napsat děj s takovou lehkostí a humorem, že to prostě musíte milovat. Jo, bylo to fakt skvělý, vtipný, ale na závěr i dost smutný. Už v minulých dílech jsem přemýšlela, co si o Deanovi myslet, protože... no... Dean je prostě Dean. Ale v tomto díle jsem si ho fakt zamilovala, sice mě občas štval, ale jinak ho miluju. I Allie se mi moc líbila. K závěru mi málem i slzička ukápla, ale naštěstí to dopadlo k mé neskutečné spokojenosti. Jo, žeru to. Jdu číst dál, díl č. 4, prosím! :-D

18.03.2021 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Příjemná oddychová četba. Hlavní postavy byly sympatické, sice tu byly i chvíle, kdy bych je nejraději pleskla, ale díky tomu nádhernýmu vyznání lásky a žádosti na konec, při kterém se moje srdce div nerozplynulo, vše odpouštím. :-D Super, Vi je taková klasika prostě :-)

26.01.2021 4 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Hanna Brooksová možná vypadá nenápadně, přesto dokáže pár chvaty zneškodnit mnohem většího a silnějšího protivníka. Po několika strastech se Hanna potřebuje upnout na práci ještě víc než kdy dřív. Hlavně, aby ji šéf vyslal za prací někam do zahraničí a ona mohla na vše zapomenout. Jenže její další zakázka ji přiměje zůstat v domovském Texasu.

Jack Stapleton je hollywoodský sexsymbol a úspěšný herec, který se po rodinné tragédii stáhl do ústraní. Nyní ho ale jeho rodina potřebuje a on se vrací na ranč, aby s nimi strávil nějaký čas. Ohrožuje ho však dlouholetá stalkerka, proto si je nucen najmout ochranu. Jak ale vysvětlit přítomnost Hanny rodičům?

Hanna je nakonec nucena předstírat, že je Jackova přítelkyně. Jenže Jack je herec a hodně přesvědčivý. Může mu tedy věřit, že by to s ní mohl myslet vážně?

Jakmile jsem zjistila, že bude Bodyguardka vycházet, bylo jasné, že mě nesmí minout. Já tyto pohodové romanťárny, které mají takový ten summer vibe a zároveň jsou vtipně napsané, opravdu můžu. A tento příběh obsahoval vše, co bych si od takové pohodové knihy představovala.

Hlavní hrdinka Hanna se živí jako bodyguardka a je do své práce neskutečně zapálená. Místo pracovní cesty do zahraničí ji čeká hlídání hollywoodského krasavce na ranči jeho rodiny. A právě prostředí ranče mě na této knize opravdu bavilo. Celý příběh doplňují humorné rozhovory a situace. Kromě toho nabízí kniha i vážnější témata, jako je stalking, závažné onemocnění, vyhrožování atd.

Romantická linka je slow burn a rozhodně tu nečekejte žádné rošambo. Hlavní postavy jsou ale sympaťáci. I vedlejší postavy byly zajímavé, ať už jedním či druhým způsobem. Třeba stalkerka, která chová psíky corgi a plete svetry s Jackovou podobiznou, je opravdu něco, na co v knize běžně nenarazíte.

Tohle je milé a pohodové počteníčko!

27.02.2024 4 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Hlava plná lásky je dalším příběhem z vědeckého prostředí. Tentokrát nás ale autorka zavede do tajů neurovědy a inženýrství v NASA. Musím uznat, že téma je to rozhodně zajímavé a v romantických knihách ne úplně běžné. Pokud jste četli knihu Hypotéza lásky a líbila se vám, tak vám mohu zaručit, že si zamilujete i tento příběh.

Taky zbožňujete knihy, kde chlap je bručoun a holka naopak sluníčko?
Já teda ano a tady přesně tohle dostanete. Bee je trochu bláznivka, ale zároveň skvělá holka se smyslem pro humor. Levi se tváří jako by ho nezajímalo nic jiného než jeho práce, a přitom je to absolutní miláček, který by pro lidi, které miluje, udělal cokoliv. Když jsem četla interakce mezi těma dvěma, fakt jsem se musela kolikrát usmívat, protože to bylo opravdu skvělé.

Autorka drží stejný styl příběhu, jako tomu bylo u Hypotézy lásky, přesto mě to vůbec nezklamalo. Naopak mi každý příběh přišel svým způsobem jedinečný. V příběhu se odhalí několik tajemství, ať už se jedná o ty v pracovním prostředí či osobním životě, mezitím je ale skvělé sledovat romantickou linku mezi hlavními hrdiny. I v tomto případě se jedná o slow burn, takže nějaké rošambíčko na prvních stranách neočekávejte. Spíš se jedná o skvělou a humornou romantickou oddechovku. Já si čtení užila od první do poslední strany a nemohu se dočkat další knihy z pera této autorky.

DOPORUČUJI!

19.12.2023 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

I padouch si zaslouží lásku

James, kterému se říká Hook, má za sebou těžké dětství, které ho zformovalo do velice chladného a nemilosrdného muže, který touží po jediném – po pomstě. Takže když se rozhodne, že Petera Michaelse zničí, je mu celkem jedno, jak toho dosáhne. Když se u něj v baru objeví Wendy, Peterova dcera, rozhodne se James využít ke své pomstě právě ji.

Wendy je mladá a naivní holka, která se pořád snaží zavděčit svému otci. Zároveň se taky stará o mladšího bratra, o kterého otec nejeví absolutně žádný zájem. Je tedy jasné, že když ji začne nadbíhat přitažlivý a o něco starší James, Wendy mu rychle sedne na lep.

Autorka si pro čtenáře připravila zajímavý příběh inspirovaný pohádkami. A právě to mě moc zaujalo. A taky nejspíš způsobilo, že jsem si myslela, že kniha Lapeni je fantasy. Dovedete si tedy asi představit to překvapení při čtení, že jsem žádné fantasy nedostala a místo toho na mě čekala dark romance. Možná i proto mi to ale celkově neskutečně sedlo. Příběh se četl skvěle, autorka má úžasný styl psaní. Mezi Wendy a Jamesem byla opravdu žhavá chemie a postelových hrátek v knize rozhodně nebylo pomálu. Některé zvraty jsem očekávala, jiné pro mě byly překvapující. Celkově musím říct, že jsem se od čtení nemohla odtrhnout.

Jediné, co opravdu musím vytknout, je hlavní hrdinka Wendy. Ta mi prostě moc nesedla. Jinak se příběh četl téměř sám. I padouši si zaslouží lásku a já jsem ráda, jak cukříkově to v závěru pro Jamese dopadlo. Další díl této série si určitě nenechám ujít.

Hodnotím 4,5 z 5.

07.11.2023 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Abby Jimenez

Abby Jimenez jsem si oblíbila již s první knihou Jenom kamarádi, která se mi moc líbila. Na druhý díl jsem se tedy moc těšila. Kniha Šťastně až navěky se zabývá uzdravením člověka po ztrátě blízké osoby. Na jednu stranu těžké téma je vhodně doplněno o veselé prvky - především v podobě psa Tuckera. I samotní hlavní hrdinové mezi sebou měli - kromě žhavé jiskry - skvělé humorné hlášky, takže jsem se při čtení pěkně pobavila. Jen škoda, že postupem času jich v příběhu ubývalo. S čím jsem měla trochu problém, byla kariéra Jasona. Přišlo mi zvláštní, že i po výhře Grammy ho nikdo nikde nepoznal? Celý svět showbusinessu je tu vykreslen naprosto příšerně, bohužel bych řekla, že dost realisticky. Celkově knihu hodnotím ale hodně pozitivně. Příběh se skvěle četl, hlavní hrdiny i psa Tuckera si každý čtenář musí zamilovat a přát jim happyend. Prostě ideální počteníčko na letní dovču!

Určitě doporučuji a hodnotím 4,5/5

13.07.2023 5 z 5

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

Autorku L.J. Shen označuji za královnu příšerných charakterů, ale její knihy opravdu zbožňuji. Na Plavbu zlých snů jsem se tedy mimořádně těšila, nejen kvůli autorce, ale právě i kvůli tématu zaoceánské plavby lodí. Nakonec musím říct, že mě příběh dost překvapil. Nepřišel mi jako úplně takový ten typický od Shen. Charaktery postav tentokrát totiž nejsou tak zvrácené, jako je tomu u jiných knih. Kniha sama o sobě je spíš pojatá komediálně, dalo by se říct až parodicky. Já si ale čtení nesmírně užila. Ano, příběh má celkem dost much, ale i přesto mě neskutečně bavil. Vážně jsem zírala, jak se celé město, a především vlastní rodina, chovala k hlavní hrdince. Nessy měla tendence přijímat roli, kterou jí obyvatelé města přisoudili a vadilo mi, že pořád poukazovala na to, že chce chránit svého syna a být mu dobrým příkladem, a pak se stavěla do role lehké a hloupé holky. Cruz mě svým chováním také někdy rozčiloval, ale i přesto jsem příběh doslova zhltla. Moc mě bavily ty části, kdy byla ústřední dvojice na lodi. U těch jejich vymyšlených historek jsem se opravdu nasmála. Autorka má určitě lepší knihy, ale i tato mi přišla skvělá. Přitažená za vlasy, ale skvělá.

24.04.2023 4 z 5

Pan O Pan O Lauren Blakely

Předchozí díl, Můj klenot, mě příliš nezaujal, takže jsem Pana O pořád odkládala. Nicméně dostala jsem chuť na pěknou romanticko-erotickou odpočinkovou knihu, kterou si užiju a nebudu muset u ní moc přemýšlet, takže na Pana O konečně přišla řada. A musím říct, že mě moc baví, když je kniha napsaná z pohledu hlavního hrdiny. Je to dost osvěžující. Nick byl sympaťák se zajímavou prací. I Harper byla moc sympatická a její práce mě zaujala ještě víc než ta Nickova. Dvojice měla mezi sebou skvělý humor i chemii, takže se kniha opravdu skvěle četla. Jasně, kniha je převážně o sexu a měla nějaké svoje mouchy, ale v závěru jsem od ní dostala to, co jsem očekávala. Zápletka v příběhu byla sice minimální, ale nezpůsobilo mi to žádné velké zklamání. Celkově jsem s příběhem spokojená a těším se na další díl, který je o bratrovi Nicka - o Wyattovi.

04.04.2023 4 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

Musím říct, že autorce se povedlo vytvořit opravdu nádherný příběh. Arya i Christian pochází z úplně rozdílných světů – Arya je z bohaté rodiny, Christian naopak z velice chudé, přesto si oba nosí ve svých nitrech velkou bolest a osamělost. Příběh se ale čte doslova sám. Hlavní hrdiny si musí zamilovat snad každý čtenář, i když rukopis Shen se nezapře a určitě nejsem jediná, kdo by občas nejradši plácl Christiana po hlavě, jak hnusně se k Arye choval. Ač čtenář dopředu ví, co je hlavní zápletka, stejně jsem si to rozplétání životních příběhů obou hrdinů maximálně užila. Ti dva navíc mají mezi sebou naprosto úžasnou jiskru, která by snad spálila půlku New Yorku, takže já jsem celkově velice spokojená. Krásný příběh, který si mileráda přečtu do budoucna znovu. A navíc se teď ještě moc těším na další díly, na Christianovi kamarády – Arsèna a Riggse. Moc pěkné.

03.02.2023 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Autorka si pro svůj román zvolila již několikrát otřepané téma, ale musím říct, že se ho zhostila naprosto skvěle. Míša se nebojí postavit svému šéfovi Adamovi a jiskra mezi hlavní dvojicí je více než patrná. Však taky netrvá dlouho a první žhavá scéna na sebe nenechá dlouho čekat. Co se týče erotických scén, těch je v knize opravdu celá řada. Naštěstí se ale jedná o velice pěkně popsané scény, tudíž se to čte opravdu úžasně a samo. Celkově si autorčin styl psaní velice chválím. Text byl svižný a střídání pohledů hlavních postav tomu dodávalo tu správnou šťávu. Přiznám se, že jsem byla v očekávání, jakou autorka zvolí zápletku. A byla jsem doslova v šoku z toho, co jsem od knihy dostala. Sama jsem pak dobu přemýšlela, jak bych se k něčemu takovému, co museli Míša s Adamem prožít, postavila já osobně. Rozhodně to ale byla originální zápletka. Co mi na knize nejvíc vadilo, byl Adam. To jeho věčné křičení a protivná povaha mi moc nesedla, ale je mi jasné, že to zase naopak i ten příběh svým způsobem "okořenilo". Já bych ale takového chlapa za partnera nechtěla. Míša mi byla ale moc sympatická. Celkově jsem z této prvotiny české autorky nadšená a doufám, že se dočkáme nějaké další tvorby.

22.01.2023 4 z 5

Pokud se ještě setkáme Pokud se ještě setkáme L. J. Shen

Autorka otřesných charakterů opět zazářila a připravila si pro svoje čtenáře knihu, kterou bych vůbec nezařadila mezi její běžný styl. Ale samozřejmě svůj rukopis Shen nezapře. Stačí, aby jeden z hlavních hrdinů měl důvod k nenávisti a vy jen zase budete kulit oči, co takový člověk dokáže druhému udělat a říct. Každopádně (a možná i právě proto) jsem si knihu maximálně užila. Předem upozorňuji, že kniha vůbec nešla odložit. Jak jsem se začetla, musela jsem prostě číst a číst, dokud jsem nebyla na konci. Příběh byl opravdu nádherný. Čeká na vás mnoho tajemství, lásky, která snad i hory přenáší (času se tedy postavila statečně). Na druhou stranu si ale připravte kapesník, protože o smutné scény také není nouze. Autorka to vzala ale i s humorem. Mně osobně se moc líbily ty poznámky dalších postav či předmětů. No a čokoládová tyčinka? No, řekněme, že to bylo docela něco a úplně nevím, jak se teď budu tvářit, až budu nějakou jíst. Každopádně hvězdičku ubírám za to, že příběh byl místy až překombinovaný. Moc nevěry a propletených vztahů. Ale jako celek to hodnotím velice kladně. Jedna z opravdu hodně povedených knih. Líbilo se mi to.

23.12.2022 4 z 5

Syndrom hodné holky Syndrom hodné holky Elle Kennedy

Máme tu novou sérii od oblíbené Elle Kennedy a z prvního dílu vůbec nejsem zklamaná. Jen se přiznám, že jsem od hlavní hrdinky měla možná trochu jiná očekávání. Myslela jsem, že bude víc taková milá, hodná, ochotná, sklánět přede všemi hlavu. Ona to vlastně tak nějak dělala, ale zároveň to byla neskutečně tvrdohlavá dračice. Byla mi sympatická, ale od anotace jsem čekala něco trochu jiného. Příběh sám o sobě se ale skvěle četl, prostě typická Elle. Krásná romantika s dávkou erotiky, knihu nešlo odložit. Konec byl na můj vkus trochu urychlený, ale rozhodně nemám jinak moc co vytknout. Za mě skvělá kniha, i když vyloženě wow efekt se nedostavil, ale na další díl série se maximálně těším.

22.12.2022 4 z 5

Travis Travis Mia Sheridan

Travis mě v díle o Archerovi dost naštval, i když ke konci bylo jasné, že se snaží s bratrem udobřit a stát se lepším člověkem. No a v tomto příběhu jsem si Travise fakt zamilovala. Líbilo se mi, že jsme mohli nahlédnout do jeho pocitů a myšlenek. Chudák se prostě těžko vyrovnával s tím, že se otec nerozhodl pro něho, ale pro Archera. Bohužel tuto svou bolest ventiloval kolikrát nesprávným způsobem a rád působil bolest někomu jinému (hlavně Archerovi). Každopádně v průběhu příběhu nastal jeho vývoj k lepšímu člověku a autorka to podala opravdu moc pěkně. Navíc mě potěšilo, že ne všechno bylo tak, jak si Travis myslel.
Druhá hlavní postava, Haven, mi byla neskutečně sympatická. Byla hodná, vtipná a laskavá. Moc se mi líbilo, jak komunikovala s rostlinami. To totiž dělám taky, tak jsem ráda, že nejsem sama. Jejich vztahu s Travisem jsem moc fandila, byla tam úžasná jiskra. Příběh se četl skvěle, jak je u Mii zvykem. Ke konci mi i slzička ukápla. Moc se těším na další příběhy z pera této úžasné autorky.

15.12.2022 5 z 5

Grace, moje spása Grace, moje spása Melanie Moreland

Čenichovka byla dobrá! :-D

Každopádně opět krásná jednohubka od autorky. Ano, příběh není ničím originální a trochu připomíná Kontrakt, ale já se stejně nemohla odtrhnout. Chemie mezi Jaxsonem a Grace byla skvělá. Sice mě Jaxson štval, že si pořád nechtěl přiznat city ke Grace, když to bylo úplně evidentní, ale za mě parádní odpočinkové romantické počteníčko. Rozhovory mezi Richardem a Jaxsonem mě pobavily, ale nedovedu si představit, že by i u nás probíhaly takové hlášky mezi mnou a tchánem nebo partnerem a mým otcem, ale nevadí. :-D Už se moc těším na příběh Ronana.

12.12.2022 4 z 5