Ketfl Ketfl komentáře u knih

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Já jsem věděla, že tento díl s Tristanem bude skvělý a rozhodně jsem se nespletla. Příběh mě bavil od začátku do konce. Úžasná jiskra mezi hlavními hrdiny a hlavně ty děti! To jsem se zase nasmála. Jako jo, byla to taková trochu konina a ty děti fakt ze začátku docela psychopati, ale celkově vzato opravdu nemám co vytknout. Knihu jsem si maximálně užila, moc se mi to líbilo. Autorka píše neskutečně čtivě.

No, doufám, že brzo bude další díl, protože jinak.... TIK. TAK.

28.08.2021 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Tak tohle byla úžasná kniha. Skvělý příklad toho, jak něco stokrát ohraného lze být napsáno tak, že máte pocit, jako když to čtete úplně poprvé v životě a se zatajeným dechem. Sympatické postavy, úžasná žhavá jiskra mezi nimi, vtipné dialogy a hlášky, prostředí New Orleans. Bavila jsem se od začátku do konce a knihu opravdu nemohla ani na chvíli odložit. Moc se mi líbilo to občasné prokládání receptů mezi kapitolami. Škoda jen, že jsme nedostali ještě na konec nějaký malý epilog, ale ani tak si nestěžuji a kdyby to šlo, tak hodnotím 10 hvězdičkami. Knihu si řadím mezi oblíbené a ráda si jí časem přečtu znovu.

23.07.2021 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tak tohle byla přímo skvělá kniha. Zajímavé a netypické prostřední vědecké obce a absolutně rozkošný hlavní pár. Olive měla skvělý smysl pro humor a Adam, no ach jo, to byl fakt takový drsný a přímý cukrouš. Panovala mezi nimi naprosto dokonalá chemie. Čtení mi absolutně sedlo a až příští rok na jaře vyjde kniha i v češtině, tak si ji přečtu znovu.

25.09.2022 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Autorka mě nezklamala. Po dvou úžasných dílech jsem dostala úžasný třetí díl. Četlo se to opět samo. Elliot byl sice impulzivní a někdy dělal úplně nesmyslná rozhodnutí, ale na druhou stranu to byl velký romantik a snílek. Kate mi byla fakt sympatická. Jejich hádky a počáteční nenávist mě bavily. No, a pak tady byly ty scény s těmi zvířaty - to bylo něco pro mě, já zvířata miluju, a neskutečně jsem se u toho nasmála. Prostě nevím, co na to víc říct, než že jsem si knihu opět maximálně užila a moc moc se těším na nějakou další tvorbu. Doufejme, že bude i příběh o Chrisovi. A pokud ne, nebudu se zlobit ani za jinou knihu. Skvělé, určitě si tuto sérii někdy přečtu znovu.

30.07.2022 5 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

K. A. Tucker jsem si zamilovala kvůli sérii Deset malých nadechnutí, která u nás vyšla už před několika lety. Od té doby žádná další kniha nevyšla a já si začínala myslet, že o této autorce tady už neuslyšíme. Jsem tedy ráda, že jsem se spletla, protože kniha Nespoutaná Aljaška se rozhodně řadí mezi nejlepší knihy, co jsem v roce 2023 četla.

Calla je typická holka z velkoměsta. Když jí zavolá kamarádka jejího otce, aby jí oznámila, že je vážně nemocný, sbalí si Calla několik kufrů a vyrazí do svého rodného městečka na Aljašce. Po cestě ji má vyzvednout Jonah, bush pilot, který pracuje pro Nespoutanou Aljašku, leteckou společnost, kterou vlastní její otec. Ze začátku je vztah mezi Jonahem a Callou na ostří nože. Jonah nemá rád barbíny, jak Callu nazývá, a ona si celkem těžko zvyká na život na Aljašce, který rozhodně není jednoduchý a tím ještě Jonahovu nenávist přiživuje, protože se ukazuje, že je přesně taková, jak si myslel. Jonah ale brzy zjistí, že to tak úplně není pravda a vzájemná chemie mezi nimi se nedá popřít. I přesto je vývoj jejich vztahu spíš slowburn, od postupného spřátelení až po nádhernou lásku. Rozhovory a interakce mezi nimi mě ale neskutečně bavily a já si tyhle dva fakt zamilovala.

Příběh je plný zajímavých kontrastů a vyvolá ve vás celou škálu emocí. Calla se snaží napravit problematický a více méně neexistující vztah se svým otcem a zároveň se musí dívat, jak on bojuje se závažnou nemocí. Asi nemusím říkat, že jsem si v průběhu čtení několikrát pěkně poplakala. Prostředí Aljašky a popis tamního života jen knize dodává na zajímavosti a čtivosti. Kniha se četla opravdu sama a já jí absolutně nemám co vytknout. Teď už nezbývá nic než doufat, že se brzy dočkáme dalšího dílu.

Velice doporučuji!

15.11.2023 5 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Říká se "nesuď knihu podle obalu", což jsem prvně udělala a díky tomu jsem knihu odložila. Protože jsem čekala, že to bude zase jenom nějaká komediální kravinka. Ha! Kdybych věděla, že se za touhle obálkou skrývá takový nádherný příběh, tak jsem ji přečetla hned, co se mi dostala poprvé do rukou. Takže pokud i vás odradila obálka, tak na ní prosím vás nekoukejte a dejte knize šanci, protože to bylo opravdu nádherné a dojemné čtení. Jelikož mám sama teď malé miminko, úplně soucítím se ženami, kterým je tato možnost nějakým způsobem odepřena. Ještě horší je to, že většinou jsou takto postižené ženy, které by si rodinu opravdu přály. Ale i přes obtížnější téma se kniha četla parádně. Obě hlavní postavy mi byly neskutečně sympatické. Kristen měla sice svoje problémy, ale byla opravdu střelená a její smysl pro humor mě bavil. A Josh? Kdyby byli všichni chlapi takoví, to by se nám ženám žilo, panečku. Doufám, že se třeba ještě objeví nějaké další knihy od této autorky, protože se to četlo fakt samo. Moc hezké.

24.08.2022 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Začátek a konec příběhu jsem si maximálně užila, ten střed byl samozřejmě taky dobrý, ale tohle téma mi vždycky připomene, že pro mě by takový život rozhodně nebyl. Já mám ráda svůj klid a pohodu a žít jako hvězda, no... asi bych skončila jako Jax. Každopádně příběh Vandráka z trávníku a Elly May se mi velice líbil. Autorka píše opravdu čtivě, že se jen stránky míhají pod rukama. Další díly si určitě nenechám ujít. Líbilo se mi to.

10.03.2022 4 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

První díl se mi opravdu neskutečně líbil. Ale tento se mi líbil ještě minimálně 2x tolik. Paní autorko, moc děkuji za tak krásný příběh. Bylo to vtipné, hezké, romantické, sexy, absolutně jsem nechtěla, abych už byla na konci, jak moc mě to bavilo. Po dlouhé době musím říct, že mě mrzí, že nemám k dispozici více hvězdiček, protože tady bych je určitě využila. Tento příběh si stoprocentně přečtu znovu a doufám, že si budu moc přečíst i další díla z pera této nadané autorky. Ač se téma může jevit otřepaně, je to opravdu úžasně napsané, nemám absolutně co vytknout.

20.12.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Taky to tak máte, že knihu nemůžete odložit, ale čím víc se blížíte ke konci, tím víc vás jímá hrůza, protože to ještě nechcete dočíst? Jo, tak tohle je přesně můj příběh u knih Mariany Zapaty. Skoro 500 stran je zatraceně málo. Ach jo, já tuhle knihu prostě miluju. Spolu s Kultim si řadím k oblíbeným a budu je číst třeba stokrát dokola. Autorce opravdu klobouk dolu, protože její knihy jsou přesně to, co já miluju. Skvělý příběh, hromada vtipů, hlášek, sprosťáren, u kterých se nasmějete jako nikdy, nádherná a postupně se rozvíjející romance, a opravdu výborně vyvedené charaktery, čímž na vás celé dílo působí jako realita. Když k tomu přidám krasobruslařské prostředí a Ivana Lukova, (kterého já prostě žeru a nutně ho chci taky domů) tak vám vznikne přímo fenomenální zážitek. Jsem absolutně nadšená, tleskám a prosím nakladatelství, aby knihy od Mariany vydávalo častěji. Myslím, že aspoň třikrát do měsíce by bylo ucházející. Ne? No, tak aspoň třikrát do roka, to by jít mohlo, děkuji.

06.05.2021 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Logana jsem si oblíbila už v předchozím díle. Zajímalo mě, jak se popere s tou náklonností k Hanně. Nakonec to skončilo velice uspokojivě. Knihu jsem si maximálně užila. Opět to bylo čtivé, krásné a moje romantické srdíčko úplně plesalo blahem. Sice bych řekla, že příběh Hanny a Garretta se mi líbil o chlup víc, ale i tento si vede hodně dobře! :-)

17.03.2021 5 z 5

Ten první Ten první Roni Loren

Řekla bych, že obálka i zařazení knihy je trochu zavádějící. Čekala jsem opravdu nějakou erotiku, ale tohle byla spíš nádherná romanťárna s dávkou erotiky. Jedná se o opravdu zajímavý příběh o dvou lidech, jejichž společná láska je protkaná velice nešťastnou událostí, která je potkala, když studovali na střední škole. To, že někdo zaútočí na své spolužáky zbraní, se v Americe (ale už i jinde) děje poměrně často. Nedovedu si vůbec představit, že bych měla něco takového zažít a musím říct, že ač si z toho postavy této knihy odnesly mnoho šrámů, v závěru je to rozhodně nesrazilo na kolena. Knihu jsem si i přes to smutné téma moc užila. Sama romantická linka byla úžasná, mezi Olivií a Finnem panovala naprosto skvělá chemie, takže se to četlo jedna radost. Za mě mohu říct, že tato kniha rozhodně stojí za přečtení.

06.10.2022 5 z 5

Exodus Exodus Kate Stewart

Tohle bylo přímo emocionální peklo. Bože, autorko, co mi to děláš? Jen tak pro informaci, asi tak půlku knihy jsem naprosto a totálně prořvala. Vlastně ani nevím, co na to napsat. Bylo to prostě úžasný, čtivý, ale tak zatraceně bolestný. Proč si to udělali? Proč se tam stalo to, co se tam stalo? Ach jo. Ale aspoň se zamotaný příběh z prvního dílu začal rozmotávat. Mohli jsme nahlédnout do všech těch tajemství.
"Nás žádný šťastný konec nečeká. Čeká nás prostě konec." Mně to tak lámalo srdce. A co nejvíc? "Milujeme deštivé dny, viď, zlato?" To mi zlomilo srdce totálně.

11.08.2022 5 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Super! Na příběh Gabriela jsem se mega těšila a až na to seznámení v letadle, který pro mě bylo totálně nereálný, ale vtipný, jsem si příběh fakt užila. Tyhle poškozený kusy, jak já jim říkám, ty mě prostě fakt baví. Takže jednoho Gabriela ke mě domů, prosím a děkuji! A já se těším na další díl.

11.03.2022 4 z 5

Zas tak moc souzeni si nejsme Zas tak moc souzeni si nejsme Meghan Quinn

Na příběh dalšího z Caneovic bratrů jsem se těšila, protože první díl mě mile překvapil a neskutečně bavil. A hned prozradím, že vůbec nejsem zklamaná.

Kniha je opět zařazena v žánru romantická komedie a nabízí hned celou řadu vtipných scén. Kolikrát už to byl trochu trapno-humor, ale mně to teda vůbec nevadilo, fakt jsem se smála většinu knihy. Hlavní hrdina JP má navíc úplně prazvláštní zálibu a epilog byl tedy opravdu třešnička na závěr.

Když už jsme u JP, taky jste hádali, jak se ve skutečnosti jmenuje plným jménem? Já teda ano!

„Poslouchej mě, Jonathane Patricku Cane...“
„Takhle se nejmenuju.“
„Je mi fuk, jestli se jmenuješ třeba Jarmil Prdel, ale budeš mě poslouchat.“

JP byl celkově miláček a dle mého názoru hlavní tahoun příběhu. Neskutečně jsem si ho zamilovala. Kelsey příběh naopak trochu kazila. Nebudu lhát, někdy jsem si říkala, že je to pěkná kravka. K JP se kolikrát chovala hrozně a takovou dobu jí trvalo, než se jí rozsvítilo v hlavě. Ach jo! Přitom si myslím, že většina čtenářek by JP brala hned, já tedy určitě.

Stejně jako první díl, i příběh JP a Kelsey nenabídne nic, co byste jinde už nečetli, ale já si čtení opravdu moc užila. Sice mě trochu překvapilo, že to bylo dost slow burn a na nějaké rošambíčko jsme si museli pěkně počkat, ale když už na to došlo, bylo to pěkně žhavé. Za mě super čtení a moc se těším na příběh posledního z bratrů.

Tato série určitě stojí za přečtení.
Hodnotím 4,5 z 5

12.12.2023 5 z 5

Lovec Lovec L. J. Shen

Na každou knihu od L. J. Shen se těším jak dítě na Vánoce, takže bylo jasné, že Lovce si rozhodně nenechám ujít. A že se opět jedná o skvělé čtení.

Příběh je úžasně napsaný a nabízí hned celou řadu zajímavých témat. Navíc dokonale ukazuje, že nic nemusí být tak, jak se na první pohled zdá. Rozhodně si můžete být jisti, že tato kniha ve vás probudí hned celou škálu emocí.

Hunter je na první pohled typický bad boy z bohaté rodiny, který má místo mozku v hlavně piliny a jeho největší zájem je najít si nějakou svolnou roštěnku na večer.

Sailor je zase odhodlaná a cílevědomá dívka, kterou nezajímá nic jiného, než lukostřelba a případná kvalifikace na Olympiádu. Je tomu ale skutečně tak?

Rozdílnější povahy, aby člověk pohledal, přesto je vývoj jejich vztahu absolutně výbušný – plný hádek, ale také sexuálního napětí. Rozhovory mezi hlavní dvojicí jsou zábavné a dokáží čtenáře rozesmát. Co se mi na knize opravdu moc líbilo, tak vývoj postav. Autorka nenápadně a postupně odkrývá různá tajemství a hází našim hlavním hrdinům pod nohy různé překážky, aby je vyburcovala k tomu najít své lepší já. Celý příběh navíc podtrhuje rádoby detektivní zápletka a vyšetřování na vlastní pěst. Hlavní hrdinové se také musí postavit svým strachům a pokusit se uzdravit své zraněné duše. Příběh má absolutně všechno, co si od dobrého příběhu představuji. A pokud hlavní hrdinové najdou při své cestě i lásku, tak jsem jedině pro.

Jen se přiznám, že jsem moc nepřišla na chuť Hunterově rodině. Chování jeho otce mi přišlo naprosto ohavné a ten závěr jsem mu moc nevěřila. Taky mi vadilo, že ze sebe Hunter zbytečně pořád dělal blbečka, i když to byl inteligentní kluk. To mi příběh mírně kazilo. Přesto jsem si tohle nahlédnutí do nové série Boston Belles dokonale užila a moc se těším na další díly.

Hodnotím 4,5/5

09.11.2023 5 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Hned přiznám, že české a slovenské autory moc ráda podporuji, ale mnohokrát jsem se "spálila" a nebyla jsem příliš spokojená. Takže o této knize jsem věděla, ale nějak jsem ji nevěnovala pozornost. Nakonec mi byla doporučena ke čtení a já jsem tak šťastná, že jsem se do ní pustila, že ani nevíte jak!
V první řadě musím říct, že já prostě zbožňuju prostředí mafie. Takže první spokojenost. Dále kniha nabízí opravdu zajímavou hlavní dvojici. To jejich hašteření a vzájemná chemie, to byla naprostá paráda. Další spokojenost. Nesmím opomenout, že autorka píše tak skvěle, že bych ji určitě srovnala s úrovní zahraničních autorek. Kniha se četla sama a já se nemohla odtrhnout. Prostě nemám co vytknout. Je fakt, že můžu být asi spokojená, že knihu čtu až teď, protože brzy má vyjít další díl, tak aspoň nemusím čekat. Určitě si ho nenechám ujít a autorce moc tleskám. Skvělé dílo, opravdu.

03.10.2022 5 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Téma knihy nebylo ničím originální a autorka se docela držela při zemi i s jejími otřesnými charaktery (tady to ještě docela šlo, umí to rozhodně hůř), ale stejně jsem to zase slupla jako malinu. Takže si nemůžu na nic stěžovat. Chemie mezi hlavními postavami byla skvělá, Célian to absolutně neuměl s city, ale co bychom chtěli od člověka, kterému neprojevili lásku ani vlastní rodiče. Judith mi byla sympatická, s těmi svými barevnými chucksy, kterými vyjadřovala svoji náladu. Některé hlášky, jako Kapitán Dobroser a Lord Voldezmrd mě vyloženě rozesmály. Sečteno podtrženo, byla to pěkná romanticko-erotická oddychovka.

30.09.2022 4 z 5

Ramsay Ramsay Mia Sheridan

Mia Sheridan je moje velice oblíbená autorka, takže na její novou knihu jsem se těšila jak na Vánoce. A jsem zase spokojená. Ano, není to Archer nebo další z mých oblíbených, ale i tak jsem si knihu užila. V rámci možností, samozřejmě. Nebyla by to totiž Mia, aby nezakomponovala taky nějaké to těžké téma. A že tady toho nebylo pomálu. Když Brogan donutil Lydii, aby obsluhovala na té jeho zahradní párty, normálně mně z toho bylo až nevolno od žaludku, jak mi to za ní bylo líto. Když opomenu to těžké téma, tak to byla ale i krásná romantika. Knihu jsem měla přečtenou opravdu raz dva. Moc se těším na další tvorbu.

27.09.2022 5 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Dvě předchozí knihy z této série se mi opravdu neskutečně moc líbily, ale tady tohle bylo docela zklamání. Příběh byl dost přitažený za vlasy a vlastně se v něm zase tak nic extra neodehrálo. Hlavní hrdinka Kimber nebyla úplně špatná, ale to její věčný vyhrožování smrtí nebo zmrzačením bylo vtipný možná párkrát, to jsem se i zasmála, ale pak už to bylo spíš otravné. Jak se říká - opakovaný vtip není vtipem. Stejně tak ty popisy ohledně její dělohy. Hlavní hrdina Matteo měl sice možná krásný vlasy a byl sexy jako bůh, ale jinak na mě taky nějak zvlášť nezapůsobil. Přišlo mi to fakt takový o všem a o ničem. Jsem ráda, že mám dočteno a moc mě mrzí, že nemohu opět dát plný počet hvězdiček, jako u předchozích dílů.

09.08.2022 3 z 5

On On Elle Kennedy

Tak teď lituji, že jsem si tohle nepřečetla dřív. Jo, přiznám se, tohohle tématu jsem se trochu bála, ale teď si říkám, že je to velká škoda. Protože tohle se četlo úplně samo. Moc hezký příběh, oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a jejich vztahu jsem moc fandila. Jamieho rodina byla super! Líbí se mi, když to lidi umí přijmout bez nějakých keců a problémů kolem. Skvělé, moc se těším na další díl.

21.08.2021 5 z 5