KerrKnock KerrKnock komentáře u knih

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tak tohle byla naprostá bomba. Takhle dobrých psychothrillerů jsem za svůj život moc nečetla. Millie je propuštěna z vězení, bydlí v autě a nedaří se jí najít práci. Když jí manželé Winchesterovi přijmou jako služebnou do jejich nádherné vily, kde se má starat o dům, vařit jídla a vyzvedávat jejich dceru ze školy, je to její jediná záchrana a vše se zdá dokonalé. Než začne zjišťovat, že Nina je zřejmě úplný magor a Andrew chudák, který to má se svou ženou těžké. Jenže pak se vše zvrtne a na povrch začnou vyplouvat děsivé skutečnosti. Nemůžu prozradit víc. Příběh to není úplně originální, přijde mi podobný ke knize Pravda, nebo lež od C. Hoover, kterou jsem četla na podzim, i tak tam ale bylo několik momentů, kdy jsem jen seděla s otevřenou pusou a absolutně nechápala, co se to zrovna stalo - hlavně ke konci knihy. Neoriginalitu příběhu také musím hned odpustit díky tomu, jak neuvěřitelně čtivě je kniha napsána. Díky malému množství postav se v příběhu snadno vyznáte a díky ději, který je tak rychlý, že se ani chvilku během čtení nenudíte, vzniká hodnocení pět hvězdiček z pěti - to ani jinak nejde. Příběh jako takový se místy může zdát přitažený za vlasy, nebo až nereálný, ale upřímně, mně jde o zážitek ze čtení, který v tomto případě byl famózní. Těším se na další knihy od autorky!

18.01.2024 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Já jsem naprosto hotová. Unešená. Knížku jsem přečetla během jednoho večera, protože jsem se nemohla odtrhnout. A po dočtení jsem seděla s otevřenou pusou a naprosto nechápala, co za sešup jsem to právě přečetla. Rozhodně doporučuju.

21.10.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Psaná čtivým způsobem, popisování jejích alternativních životů působí tak trochu jako krátké povídky pojednávající o různorodých životech, což mě bavilo. Děj poměrně rychle odsýpal, neměla jsem pocit, že bych se během čtení nudila.
Je to ale první kniha, u které musím říct, že konec mohl být kratší. Za mě zbytečně moc táhlé, ale k tomu řeknu to, že já jsem ve svém životě spokojená a žít chci. Pro někoho, kdo má sebevražedné myšlenky, či prostě "jen" zrovna nemá dobré období, věřím, že každá věta, každé slovo, může být něčím, co mu pomůže se z toho dostat. Nebo aspoň trochu nakopne. Některá filozofická témata mi ještě nějakou chvíli zůstanou v hlavě. A pokaždé, když se někdo nebude chovat tak, jako obvykle, si zřejmě pomyslím, zda to zrovna není kluzák v novém těle. :)

27.10.2023 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knihu jsem měla přečtenou během pár dnů, a to zrovna v období, kdy jsem nebyla schopná se do ničeho začíst. Rozhodně doporučuji, protože pokavaď chcete zase o trochu více nahlédnout do toho, co se dělo v Osvětimi, tato kniha bude více než nápomocná. Vtáhne vás do děje takovou rychlostí, že zapomenete, že jste ve svém obýváku.

27.06.2022 4 z 5

Jsem si jistá, že spisovatele Martina Moravce nemusím nějak dlouze představovat. Tato jeho nová, již čtvrtá kniha v řadě, mě naprosto pohltila. Asi stejně, jako před pár lety jeho rozhovor s neurochirurgiem Benešem. Nemocnice, operace a celkově vše kolem zdravotnictví může být pro mnoho lidí velmi stresující téma. Moc se o péči doktoru a záchranářů ve společnosti nemluví, a když už, tak většinou jen v negativním. Jsem proto ráda, že vznikla další kniha z prostředí zdravotnictví, díky které se člověk mimo tento obor může dozvědět více informací. Kniha je celá napsána formou rozhovoru, čtení utíká velmi rychle a stihne se probrat jak markův pracovní, tak i osobní život. Zároveň bych chtěla při této recenzi zmínit i samotnou práci pana doktora Dvořáka zde na Instagramu, kde často sdílí s lidmi bližší pohled do jeho zaměstnání. Ačkoliv to často nebývají příběhy pozitivní, připadá mi velmi dobré o tom mluvit/psát, protože čím víc lidi budou vědět o tom, jak se v jakých situacích chovat, tím více můžou být třeba jednou nápomocní - nikdo z nás neví, zda se neobjeví u nějaké autonehody, nebo jiné situace, která bude vyžadovat pomoc při záchraně lidských životů.
Pan doktor Dvořák se mi navíc zdá jako ideální představitel svého zaměstnání, který prostě svoji práci miluje a dává do ní všechno.

29.01.2024 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tak tohle byla jízda. Byla to má druhá kniha od ní a byla jsem jí naprosto pohlcená. Zajímavý příběh, moc pěkně napsáno, čte se to opravdu lehce. Četla jsem ji přes letní prázdniny a brala si jí s sebou na festival, abych po cestě tam i zpátky mohla číst. No, dočítala jsem jí v pět ráno, když kolem mě v metru ostatní vyčerpaní účastníci festivalu spali, zatímco já potřebovala dočíst těch pár stránek :D

16.06.2023 5 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Přečteno za dvě a půl hodiny na balkoně. Nemohla jsem se odtrhnout, autorka píše opravdu skvěle, velmi poutavě. O trochu slabší, než Pomocnice, ale i tak naprosto výborná, doporučuju.

08.04.2024 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Musím říct, že mě kniha velmi rychle vtáhla do děje, až jsem kolikrát zapomněla, že to čtu a nejsem opravdu u toho. Myšlenka zajímavá, zpracování moc pěkné, po celou dobu se něco dělo, nebyly tam žádné nudné pasáže. Někdy teda popisy vražd pro mě trochu nechutně popsané do detailů, ale to asi člověk musí čekat, když si otevře takový typ knihy.
Ale říkám si, jestli kniha třeba nebude mít do budoucna nějaké pokračování, protože za mě tam teda zůstala hromada otazníků.

01.02.2024 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Příběh jsem přečetla jedním dechem... Nemohla jsem se odtrhnout, člověk říká "Dočtu kapitolu a nechám toho!", ale pak přijde něco nového, zajímavého a prostě to musí dočíst. Jen těžko jsem jí pokládala zpět do poličky. Rozhodně lepší díl, než první, více propracovaný, i přesto se kniha četla lehce.

19.03.2014 5 z 5

První třetina knihy se dotýká opravdu osobních myšlenek a zážitků, drog, dětství, traumat a vztahů. Celou tuto část jsem prořvala s kapesníkem v ruce zabalená do deky nevěřícně kývajíc hlavou, jak je to vůbec možný, aby zrovna tenhle sympaťák z Přátel měl tak těžký život. Člověk si pak snadno uvědomí, že peníze opravdu nejsou všechno a že když si jezdíš v nejlepším autě, každou chvíli se stěhuješ do obřích sídel a randíš s krásnou herečkou, nezaručuje to tvojí radost.
Druhá třetina je pak zaměřená spíš na kariéru, natáčení přátel a jiných filmů, moc zajímavá část.
Třetí třetina je pak spíš takové ohlédnutí nad jeho životem a řekla bych, že snad i trocha naděje do budoucna. Kniha byla neuvěřitelně silná a rozhodně ve mně zanechala mnoho myšlenek.

19.04.2023

Smršť Smršť Jozef Karika

První kniha od autora, kterou jsem četla. V první polovině mě kniha bavila, ale úplně bych si z ní nesedla na zadek, ovšem to, co se začalo dít v druhé polovině, mě naprosto odrovnalo a nedalo mi to spát. Chtě nechtě jsem to prostě musela dočíst na jeden zátah. Bylo to tajemné a člověku z některých scén mrazilo, takový pozvolný thriller přešel do hororu a na konci, když už si myslíte, že vás snad čeká dobrý konec, přijde filozofická bomba, u které člověk přemýšlí snad i nad vlastní existencí.
Byla to fakt neuvěřitelná smršť a já jsem si musela jít hned pro další knihu od autora, protože teď nedokážu číst nic jinýho. Styl jeho psaní je něco neobvyklého. Píše lehce, ale naprosto vás to pohltí a každá stránka se otáčí neuvěřitelně lehce. Rozhodně doporučuji!

26.09.2022 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Moc pěkná kniha. Člověku otevře oči a uvědomí si, že opravdu každý z nás chápe pojem LÁSKA jako něco úplně jiného. Pomohlo mi to o trochu více porozumět svému příteli a celkově mezilidským vztahům.

15.09.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Já bohužel budu takový ten člověk, který (jak se asi bude zdát) všechno kritizuje :D Ale já jsem si čtení vůbec neužívala. Chápu veškerý ty spojitosti a takový to "co tím chtěl autor říct", ale i tak to prostě nechápu, pro mě je naprosto nepochopitelný, proč je to pro tolik lidí taková pecka :( Knížku jsem si otevírala fakt s tím pocitem, že si konečně přečtu veledílo (a rozhodně nechci říct, že to veledílo není!), ale zaklapávala se smutkem, že to asi nebude nic pro mě.

02.11.2018 2 z 5

Rozhodně čtenářský zážitek, který byste si neměli nechat ujít. Už jen pro ty zajímavé fotografie a krásný vzhled knihy (i když se říká "nesuď podle obalu", já vím:) ) Každopádně jen musím podotknout, že mi trvalo se do knihy začíst. Začátek mi přišel až příliš zdlouhavý a chtělo se mi pořád něco přeskakovat, ale jakmile se dostanete k jádru věci, knížka vás nepustí.

09.08.2018 4 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Isabelle byla neskutečně silná osobnost. Knihu jsem si půjčila s tím, že si jí nechám na dovolenou, ale nevydržela jsem to. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem jí jedním dechem. Nepochopila jsem, co se muselo honit její matce hlavou. Brala si do péče malé dívky a Isabelle nechávala samotnou, čímž projevila nezájem. Pak se odstěhovala a matka se o ní najednou začala strachovat a pečovat o ní jako o malou. Že by si konečně uvědomila skutečnost, že každý vyroste a ona svojí blbostí promarnila dvacet let se svojí dcerou? To, že o anorexii nebylo psáno hned ze začátku mi nevadilo, život téhle dívky byl zajímavý a poutavý. Když jsem knihu zaklapla a libovala si, jak pěkná byla, uvědomila jsem si "sakra, vždyť to je skutečnost" a skoro jsem se až rozbrečela, tak silné pocity jsem po dočtení měla. Doporučuji jí přečíst každé slečně.

23.07.2014 5 z 5

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

Ačkoliv normálně povídky nevyhledávám, tohle se mi dost líbilo. Číst celou knihu o jednotlivých případech by mě asi nebavilo, takhle to bylo hezky stručné, shrnuté, rychle to utíkalo a bylo to vlastně moc fajn.

12.10.2023 4 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Knížka se mi moc dobře četla, líbilo se mi pronikání do životů hlavních postav. Prostředí bankovnictví na takové vysoké úrovni se v knihách často nenajde, vneslo to ději zase úplně jiný nádech, než kterýkoliv jiný thriller. Do konce knížky jsem si nebyla jistá, jak děj dopadne, moc mě to bavilo a byla jsem příjemně překvapená. Rozhodně doporučuji.

29.09.2022 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

(SPOILER) Bez ohledu na to, jestli jde v knížce o holku a kluka, o dvě holky, nebo dva kluky, mě jednoduše asi nebaví, když se příběh motá neustále kolem jednoho a toho samého. Chtějí se, píší si e-maily (které mě bavily z celé knihy nejvíce, místy byly opravdu vtipné), přijede jeden za druhým, rozdávají si to, podrobná postelová scénka, jeden z nich uteče. A znovu a znovu. Děj se nikam neposouval a neměla jsem pocit, že by to na konci nějak vygradovalo. Na to, že nemám problém knihu přečíst během jednoho odpoledne, jsem zrovna tuto knihu několirát odkládala. Škoda. Téma přitom bylo zajímavé a já bych třeba ocenila více ze života jak syna prezidentky, tak syna z královské rodiny...

15.09.2022 2 z 5

Já si myslím, že aby se kniha člověku líbila, musí být naladěný na stejnou vlnu. Manson píše velmi uvolněným, až kamarádským stylem. Byla to vlastně jedna z prvních seberozvojových knih, které jsem četla. Určitě je vhodná právě pro ty, kteří teprve s tímto tématem začínají a vlastně od toho nemají žádná očekávání. Na specifické rady asi musíte vzít do ruky jinou knihu, ale pokud chcete lehký a vtipný úvod a teprve začínáte poznávat kouzlo seberozvoje, proč ne :)

27.06.2022 3 z 5

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

Knihu jsem si vybrala na "odlehčení" v momentálním čtenářským období plným maturitní četby, která už mi pomalu lezla všemi otvory v těle, jak jsem jí nemohla vystát. Ale můžu říct, že to rozhodně nic na odlehčení nebylo :( Nádherný příběh plný mnoha útrap a starostí, neskutečné, co lidé dokáží udělat někomu, kdo si sám nemůže ani zavázat tkaničky... A zároveň neskutečný pocit bezmoci, který mě děsí snad ještě víc, než samotná smrt. Měla jsem přečteno asi za dva dny a četla bych pořád dál a dál, i když jsem chvilkami musela odvracet zrak, abych vůbec zvládla ten tlakový nápor. Skvělá knížka, skvělý příběh, doporučuji :)

02.11.2018 5 z 5