KellyH KellyH komentáře u knih

Modlitby ke zlomeným kamenům Modlitby ke zlomeným kamenům Dan Simmons

Některé povídky se mi líbily více, některé méně, ale ve výsledku to hodnotím jako velice povedenou sbírku.

29.09.2012 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pro zapálené čtenáře záležitost sotva na hodinu, nicméně i během té hodiny nezbývá nic jiného než se nechat okouzlit pěti krátkými čarodějnými příběhy. Ačkoliv uznávám, že by tam pár příběhů klidně ještě mohlo být, myslím, že Bajky barda Beedleho jsou vskutku povedeným dílkem. Nadšeně jsem hltala Brumbálovy poznámky, narazila jsem tam i na pár věcí, o kterých jsem neměla v souvislosti s čarodějným světem ani tušení.
Skoro samozřejmě se mi nejvíce zamlouval Příběh tří bratří, o tom žádná. Nadále mě však zaujala i bajka Fontána příznivé sudby. Ani ostatní však nebyly špatné a pokud jednou budu mít děti, kromě Mágova chlupatého srdce jim ty ostatní rozhodně budu předčítat (nejen) na dobrou noc :)

29.08.2012 4 z 5

Tajemství sedmi ještěrek Tajemství sedmi ještěrek Veronika Černucká

Nebudu zastírat, že jsem se do Ještěrek pustila jen proto, že už mi ten název lezl snad i ušima a já chtěla zjistit, co na tom tedy je :) A nyní musím s chutí říct, že jsem byla více než jen příjemně překvapena! Příběh ubíhá svižně, nikde to nedrhne a Tara je vskutku famózní. Sama sebe jsem překvapila, že jsem správně odhadla vraha i možný motiv, i když pár dalších věcí mi uniklo. A konec byl vážně překvapivý :) Pět hvězdiček je rozhodně zasloužených.

29.08.2012 5 z 5

Flashforward Flashforward Robert J. Sawyer

Trochu nechápu obálku s postavami ze seriálu, který se od předlohy dosti liší a ve které se ony postavy ani nevyskytují. Seriál byl ale nicméně perfektní a knížka taktéž. Četlo se to velice příjemně, možná i proto, že podobné náměty, kde se vyskytují diskuze o možné či nemožné budoucnosti a zda ji jde nějak změnit, mám já ráda.

29.08.2012 5 z 5

Tajuplné město Tajuplné město Patrice Chaplin

Bohužel nemůžu říci, že by mě úplně zaujala, patrně jsem měla trochu jiná očekávání. Potenciál to v sobě určitě má, ale já nevím. Patrně už jsem přehlcená touto tématikou a proto mi to nesedlo. Ale ráda bych se k tomu vrátila ještě jednou někdy později, třeba ještě ten názor změním.

29.08.2012 3 z 5

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Četlo se to velice dobře. V dlouhých, spletených souvětích se očividně Eco vyžívá. Škoda jen, že po vyvrcholení a odhalení to na posledních stránkách ztratilo ten švih. Dočetla jsem to opravdu jen proto, že jsem musela.

18.06.2012 3 z 5

Alois Nebel Alois Nebel Jaroslav Rudiš

Poměrně zvláštní. V komiksu jsem se chvílemi ztrácela, film byl o něco lepší, trochu více depresivní. Skoro až nevím, co si myslet. Ale jo, svým způsobem se mi to líbilo.

18.06.2012 4 z 5

Démonium Démonium Martin Langfield

Ačkoliv mi chvílemi přišlo, jako bych tento námět už někde četla (hrdina musí projít zkouškami a úkoly, aby posléze zachránil svět), tak je to poměrně jednoduchá a čtivá knížka, se kterou jsem zabila jedno odpoledne a téměř 500 stránek mi uteklo jako voda.

28.03.2011 4 z 5