kelemantia kelemantia komentáře u knih

Almanach mojej krajiny Almanach mojej krajiny Aldo Leopold

Kniha, ktorá aj po niekoľkých desaťročiach nestráca na aktuálnosti. Krásne, pútavo napísané tak, aby vtiahlo čitateľa do prostredia, kde sa odohráva. Z môjho pohľadu je jednou z dôležitých prvkov ako budovať lásku k prírode. Jednoduché a predsa fascinujúce. Knihu prečítate za pár hodín, ak ju začnete, určite neprestanete, kým ju nedokončíte.

11.11.2022 5 z 5

Kniha o kávě Kniha o kávě Petra Veselá

Kniha bola mojou bibliou pri zaciatkoch v baristickej profesii. Mal som tu cest sa zucastnit aj skolenia u Petry Veselej a urcite je to fajn zazitok. Knihu urcite odporucam vsetkym, ktori chcu vediet viac o kavovej kulture a pripadne o alternativach, ktore su popri espresse dnes uz stale beznejsie. Aj dnes si rad zalistujem v knihe a cuduj sa svetu, vzdy si najdem aj dnes nieco nove, co vyuzivam. Hlavne sa mi paci, ze sa dava doraz na cistenie mlyncekov a kavovarov, co je dnes casto zabudnuta tematika.

14.11.2015 5 z 5

Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Jason Fried

Kniha je jednoduchou formou napísaná a určite si každý nájde inšpiráciu pre seba. Skvelá kniha pre začiatočníkov, ale aj dlhšie pôsobiacich podnikateľov.

08.11.2015 5 z 5

Pravdivá historie dobývání Mexika I Pravdivá historie dobývání Mexika I Bernal Diaz del Castillo

Kniha komplexne a verne popisuje vtedajsiu dobu.

15.05.2015 5 z 5

Jak prodat neviditelné Jak prodat neviditelné Harry Beckwith

Autor uvadza mnozstvo prikladov, ktore je kladom tejto knihy, ale forma pisania ma nezaujala a preto som ju nedokazal precitat.

26.01.2013 3 z 5

Roztoč to! Roztoč to! Gary Vaynerchuk

Kniha, ktorá ukáže ako funguje biznis 21. storočia. Je skvelým pomocníkom k podnikaniu online...

31.01.2012 5 z 5

Ztracené říše Ztracené říše Zecharia Sitchin

Kniha velmi zaujimavo poukazuje na historicke fakty o povode povodnych obyvatelov zo strednej a juznej Ameriky. Vychadza z viacerych faktov a taktiez z dobovych prepisov knih ako napr.:
Správa o veciach na Yucatáne od Diega de Landu, ktorý zil v 16. storoci a zachytil asi nadoveryhodnejsie vtedajsie obdobie;
Kniha Genesis
a taktiez z nalezov, ktore sa nasli priamo v tychto oblastiach.
Knihu doporucujem tym citatelom, ktori su otvoreni novym nazorom a aj napriek niektorym mozno az prehnanym nazorom si myslim, ze vo vela veciach ma p. Sitchin pravdu a v samej podstate by stalo za to, aby sa aj historici tymto faktom zacali venovat, ktore su zrejme umyselne prehliadane, ci uz vedome alebo aj nevedome.

22.11.2011 5 z 5

101 psích trikov 101 psích trikov Kyra Sundance

Kniha je absolutne uzasna, nam pomohla pri mnohych trikoch, ktore sme uspesne preniesli a dnes nas psik (maltezacik) ovlada niekolko desiatok povelov a prikazov. Velmi efektne a sikovne ukazky, obrazky. Kazdemu odporucam pri vycviku psa doma.

17.11.2011 5 z 5

Dvanáctá planeta Dvanáctá planeta Zecharia Sitchin

Knihu vrelo odporúčam ľuďom, ktorí sú otvorení novým názorom na minulosť a na to, ako vznikli jednotlivé národy a o pôvode človeka. Aj napriek 430-im stranám a pomerne ťažkému textu som knihu dokázal prečítať za 2 dni. Je neskutočne pútavá a dokáže čitateľa vtiahnuť do myšlienok spisovateľa. A samozrejme po jej prečítaní vám ostane veľa otázok... Tiež doporučujem knihu Ztracené říše o prapôvode obyvateľom v strednej Amerike.

16.11.2011 5 z 5