Katrinreading Katrinreading komentáře u knih

Dva vznešení příbuzní Dva vznešení příbuzní William Shakespeare

Bylo to promě takové neuchopitelné. Bylo to krátké, ale stejně jasem se ztrácela v ději. Nechtěla jsem se ale nechat tak starým textem pokořit, a tak jsem si ho přečetla několikrát. Vida, asi po páté jsem se na notičku této hry naladila a můžu konečně napsat verdikt - hra mě bavila.

Debutantka z rodu Kennedyových Debutantka z rodu Kennedyových Kerri Maher

Ať čtu cokoliv o této rodině, mrazí mě u toho a mám strach, jako když se dokoukáte na nějaký fatk kvalitně zpracovaný horor. Kniha to je dobře napsaná, poutavá. Příběh o emancipaci v prostředí, ve kterém obstojí jen ti nejsilnější. Doporučuji.

Paříž s vůní zločinu Paříž s vůní zločinu Šárka Ledenová

Hravé a milé. Bavila jsem se a doporučuji. Nic podobného jsem nečetla.

20.02.2022 5 z 5

Slečna Baudelairová Slečna Baudelairová Yslaire (p)

Takový to, když se chcete stylizovat do určité doby, ale nepovede se vám vystihnout jednu jedinou nitku, kterou lidi tehdy nosili na oděvech.

20.02.2022 1 z 5

Vakcína alebo Nedovoľ, aby mi ublížili! Vakcína alebo Nedovoľ, aby mi ublížili! Ivana Vranská Rojková

Co kdybychom začali nějaké knihy zakazovat? Prostě proto, že to tak bude lepší? :)))))

20.02.2022 odpad!

Rob Roy Rob Roy Walter Scott

Knihu jsem začala číst kvůli tomu, abych si líp zapamatovala dějinné souvislosti. Ale nedočetla jsem ji. Nešlo to. Nebyla tam jediná dějová linka, která by mě chytla a donutila mě knihu dočíst.

20.02.2022 2 z 5

Starožitník Starožitník Walter Scott

Na knihu jsem narazila v antikvariátu, stále deset korun. Trochu smrděla, takžej sem s ní chtěla strávit co nejmíň času to půjde, ale nakonec jsem ten smrad přežila. To bylo tak krásné čtení! Asi jsem stará škola, ale jednoduchá milostná zápletka mě těšila od začátku do konce.

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Depresivní, bez katarze... nene

20.02.2022 2 z 5

Urobím ti peklo Urobím ti peklo Dana Hlavatá

Kniha byla v antikvariátu v bedně k rozebrání zdarma. Byla jsem zvědavá, o čem píší současní slovenští autoři. Spíš než o bezmocnosti, je kniha o neskutečně neschopné ženě udělat cokoliv se svým životem. Nevzbuzuje lítost ani pochopení. Příběh není moc dobře vystavěn, ani napsán. Neodnáším ani do knihobudky, zbytečně by tam zabírala místo... Děs.

Legenda Emöke Legenda Emöke Josef Škvorecký

Na to, že jde o našeho největšího spisovatele, tedy alespoň podle některých, zdál se mi ten příběh dost neosobní, neskutečný, předvídatelný a nudný. Možná to takhle chodí v reálném životě, ale spíš si myslím, že ne. Je to jedna ze Škvoreckého nejslabších knih, tedy podle mě. Vykreslení postav se mu nepovedlo, jsou ploché, vidí a přemýšlí tunelově, chovají se roboticky... Knihu spíš nedoporučuji.

Zůstane to v rodině Zůstane to v rodině Martin Váša

Jak se mi vůbec nelíbila autorova předchozí kniha, z téhle jsem naprosto nadšená. Baví mě myšlenkové pochody hlavní postavy i styl vyprávění, knihu jsem četla asi týden u moře a moc jsem si to uzila!

23.10.2021 5 z 5

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

Tak tohle byla síla. Vlastně to bylo daleko silnější než autorčina předchozí kniha. Zdá se mi, že být abstinentkou je těžší než být alkoholičkou pokoušející se skončit. Ta stigmatizace, otravné okolí, neustále stejné řeči lidí okolo... Hrozné. Kniha skvělá.

16.04.2021 5 z 5

U toho jsem se tak nudila, že jsem málo usnula, a to jsem se ani nedostala k tomu kýženému vysvětlení, na které láká obálka.

28.03.2021 2 z 5