KateTheBlogger KateTheBlogger komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knížka mě bavila. Sice jsem nejdříve viděla seriál, takže jsem si k postavám přidávala obličeje herců ze seriálu, ale můj celkový dojem z knížky to nijak nenarušilo. Příběh má spád, líbilo se mi prolínání vyšetřování a minulosti, i fakt, že jako čtenář nemáme ponětí co se vlastně vyšetřuje. Za mne mohu Sedmilhářky jedině doporučit!

11.08.2020 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Jedna velká jízda. Kniha je zaprvé psaná velmi netradičně a zadruhé, téma kterým se zabývá, autobiografické prvky a veškeré události, ke kterým dojde jsou masakr. Pokud jste nadšenými fanoušky baletu, po přečtení nejspíš změníte pohled na ty krásné křehké baletky, které se vznáší po jevišti.

30.05.2020 3 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Knížka mě moc bavila, z 95% je tvořena deníkovými zápisky Veroniky, ale pár jich napsal i Kóta. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí o Japonsku a Japoncích, o způsobu jejich života, o tradicích. Za mě to bylo velmi příjemné čtení.

20.03.2020 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Všechny čtyři příběhy na sebe navazují a vzájemně se proplétají a dělají tak z knížky ucelený román. Nejdříve mi vadilo časté opakování některých věcí, jelikož na takový styl psaní nejsem zvyklá, ale k celkové atmosféře knihy a kavárny se to vlastně hodí. Všechny příběhy jsou krásné, ale pro mě byl ten nejkrásnější ten úplně poslední - Matka a dcera.

22.11.2019 4 z 5

Úterky s Morriem Úterky s Morriem Mitch Albom

Nádherná knížka, u které na konci ukápne i slza, ačkoli víte, jak skončí. Díky ní si uvědomíte na čem v životě opravdu záleží.

13.10.2019 5 z 5

Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Ira Levin

Při čtení jsem měla husí kůži, Rosemary má děťátko je perfektně napsaná knížka, která Vás vtáhne do děje a vy jen slepě tápáte zda jste ve snu, nebo zda se to vše děje doopravdy. Stepfordské paničky byly děsivé trochu jiným způsobem, ale také mi občas mrazilo v zádech.

06.10.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Film jsem viděla třikrát a pokaždé si ho zamilovala víc a víc, tak jsem chtěla přečíst i knížku, která byla krásná, nádherná, dokonalá a hltala jsem ji jedním dechem.

05.10.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Knížka ze které jsem měla husí kůži.

28.09.2017 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Tvorbě Nesba jsem propadla poměrně nedávno díky sbírce povídek Žárlivost. Díky tomu jsem usoudila, že nastal čas seznámit se s detektivem Harrym. Knížka Netopýr je čtivá, do poslední chvíle jsem netušila kdo je vrah a oceňuji, že postava Harryho rozhodně není kladná, ale spíše v odstínech šedé. Rozhodně se chystám se čtení dalšího dílu.

04.04.2024 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Moje první seznámení s tvorbou tohoto autora a ihned u první povídky jsem byla příjemně překvapená. Mám ráda povídky s nečekaným koncem a v této sbírce se mi takových příběhů dostalo hned několik.
Nejvíce mě bavily povídky Londýn, Fronta, Náušnice a Přiznání. Kupodivu povídku Žárlivost, která je v názvu sbírky, se mi jevila jako nejslabší. Byla totiž dost předvídatelná a možná až zbytečně dlouhá.

19.12.2023 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Četla jsem doposud pouze Kultiho a S láskou, Lukov, ale tohle je za mě nejslabší Zapata. Dějová linka je, jako u ostatních knih, předvídatelná, ale to nijak nesnižuje zážitek ze čtení. Příběh se buduje pomalu, chemie mezi postavami je jasně zřetelná a nechybí neustálé špičkování a fórky. Prostředí hudby a turné je zajímavé, ale Kulti a Lukov mě zkrátka bavily víc. Nicméně se jedná o fajn oddechovku, u které se zasmějete.

30.07.2023 4 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Kasie West prostě umí vystavět atmosféru i chemii mezi postavami, takže knihu přečtete na jeden nádech a druhý den již nemáte co číst. Sice nejsem cílovka, ale za mne to je skvělá oddechovka, která mě naprosto vtáhla do děje a hltala jsem každé slovo.

25.07.2023 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Krásné počtení ke kafíčku. Po přečtení budete mít pravděpodobně touhu dát si skleničku pornstar martini. :-)

04.01.2023 5 z 5

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

Knížku jsem četla proto, že se mi líbila její obálka. Ani jsem moc nezkoumala o čem bude a rovnou jsem se vrhla do čtení. A jak se ukázalo, příběh mě mile překvapil. Hezká jednohubka na víkend, která mě bavila i díky tomu, jak byla napsaná. Obě hlavní postavy se totiž střídají ve vyprávění a příběh tak hezky odsejpá.

27.11.2022 4 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Od knihy jsem čekala něco úplně jiného. Nalákala mě její obálka, název a fakt, že jsem ji viděla opravdu všude. Abych nijak neovlivnila své dojmy z knihy, nečetla jsem dopředu žádné recenze. Bohužel se ukázalo, že knížka nesplnila má očekávání. Příběh byl opravdu hodně předvídatelný od prvních stránek a ani zmínky o HP můj dojem nijak nezlepšily. Od knihy, která má slovo knihomolka v názvu, čekáte, že bude prošpikovaná literárními narážkami a občas si budete muset jména některých postav a děl vygooglit. To ale rozhodně není tento případ. Pokud hledáte oddychovku, na kterou brzy zapomenete, je to ta správná kniha.

04.09.2022 2 z 5

Poslední řecké léto Poslední řecké léto Mandy Baggot

Kniha je zábavná a v prvé řadě oddychová. Autorka ve svých knížkách často zmiňuje odkazy na Harryho Pottera, což mě baví. V této knížce byl ale také odkaz na můj oblíbený seriál Orphan Black, který mnoho lidí nezná, takže má za to u mne další plusové body. Co se příběhu týče, bavil mne víc než příběh knížky Opravdově, šíleně, řecky, ale nečekejte nic převratného. Dvě nejlepší kamarádky, řecký ostrov Korfu, horké letní noci a klasická letní lovestory.

23.06.2022 4 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Kniha mě bavila a četla se mi snadno a rychle. O Michelle jsem kromě toho, že byla první dámou, nic jiného nevěděla. Takže celý její životní příběh pro mě byl novinkou, a proto mě tak bavilo jej číst. Ocenila jsem to, že se rozepsala o prezidentské kampani a bydlení v Bíléme domě a dovolila nám nahlédnout pod pokličku života, který si málokdo z nás dokáže představit.

05.04.2022 5 z 5

An(n)a. An(n)a. Sára Báchorová

První knížka o anorexii, kterou jsem kdy četla, takže nemám s čím srovnávat. Přesto mi přijde, že by A(n)na měla být povinnou četbou pro všechny. Pro mladé, kteří trpí některou z poruch příjmu potravy, pro jejich přátele i rodiny a vlastně i pro všechny ostatní. Ana, Mia a Debbie nejsou kamarádky s kterými byste chtěli trávit dobrovolně čas. Napsat o knize, že byla pěkná, by bylo poněkud zvláštní... příběh byl smutný, ale působil reálně a postava Anny byla uvěřitelná. Samozřejmě vím, že je příběh inspirován autorčiným životem, ale zkušenosti nezajišťují, že napíšete skvělou knihu. Ale to se Sáře bezesporu povedlo.

20.12.2021 5 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Příjemné oddychové čtení před Vánoci, které vás naladí na vánoční atmosféru.

07.11.2021 4 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Knížka mi neuvěřitelně sedla. Všechny postavy i situace jsou totiž natolik reálné, že celému příběhu jednoduše uvěříte a ponoříte se do něj. A dokonce si i budete myslet, že se jedná o příběh holky odvedle. Tak moc jsou popisy, situace i názory lidí v knize uvěřitelné. Autorka dobře zná typické české charaktery a je to z jejích děl znát.

18.09.2021 5 z 5