KateTheBlogger KateTheBlogger komentáře u knih

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Některé knížky do našeho života vstoupí v ten pravý čas. A právě Arthur Trulov snad ani nemohl mít lepší načasování. Příběh se četl rychle a bavil mě. Rozhodně doporučuji i pokračování (Noc zázraků). A kdybychom mohla, dám hvězdičky navíc za krásnou obálku.

09.06.2023 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Přečíst si někdy za život Deník Anne Frankové považuji za povinnost. Přestože mi trvalo dlouho, než jsem se k přečtení konečně odhodlala a zvolila jsem si podobu komiksu, nelituji toho. Ohromně se mi líbilo grafické zpracování knihy a Anne si je opravdu velmi podobná (soudě podle fotek). Nicméně čtení bylo velmi zvláštní. Celou dobu jsem si totiž připadala nepatřičně kvůli tomu, že čtu něčí deník. Věděla jsem do čeho jdu i jak příběh skončí, ale ten pocit, že jsem narušila Anniho soukromí se mě držel celou dobu. Měl jste to někdo podobně?

10.10.2022 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Ústřední událost knihy je snem každého knihomola! Zůstat zamčená v knihovně přes noc? Ano, prosím! U čtení jsem naplno pochopila, proč jsou westovky tak oblíbené. Líbila se mi dějová linka i popis postav a knížka se četla téměř sama.

28.07.2022 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Nejprve jsem viděla film, protože jsem netušila, že nějaká knižní předloha existuje. Jelikož Emily ve filmu ztvárnila Blake Lively, měla jsem její postavu o to radši. S tímto "předsudken" vůči Stephanie jsem se dala do čtení a můj názor na ní se během čtení nezměnil. Opravdu mě zklamal závěr, čekala jsem nějakou větší pecku, protože filmový závěr mě také zklamal. Ale kniha se četla dobře, je rozdelěna na vyprávění Emily, Stephanie i Seana a ještě o blogové posty Stephanie, která je máma blogerka. Jen jsem od knihy čekala víc.

13.11.2020 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Tuto knihu jsem si nemohla lépe načasovat. Pandemie korona viru a já čtu o šíleném géniovi, který chce virem spasit lidstvo. Jako vždy skělé čtení, Robert Langdon je můj oblíbený hrdina. Zápletka knihy se mi líbila. A opravdu hodně mě zasáhla ztráta Mickeyho...ale nebudu nic dalšího už prozrazovat. Pro fanoušky pana Langdona povinné čtivo!

08.11.2020 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Bohužel jsem viděla nejdřív film, takže jsem věděla o čem knížka bude, jenomže film mě natolik zklamal, že jsem potřebovala zjistit jestli je knížka opravdu tak špatná, a nebyla. Mám ráda Caru DeLevigne a v roli Margo Roth Spiegelman jsem si ji představovala i při čtení, ale knížka je nesrovnatelně lepší než filmové zpracování.

05.10.2017 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Zapata zkrátka nikdy nezklame. Kniha je podle jejího typického vzorce a nemám ji co vytknout. Dostala jsem od ní totiž přesně to, co jsem čekala.

27.03.2024 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Nečekala bych, že mě bude kniha tolik bavit, ale musím uznat, že je to skutečně nářez. Knížka je plná násilí, sexu a vtipných komentářů. Přestože fantasy moc často nečtu, Kotletu jsem rozhodně nečetla naposledy.

24.11.2023 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Mariana Zapata je prostě bohyně. Prostředí vrcholového krasobruslení popisuje tak, jako by se v něm každý den pohybovala a i přesto, že je příběh jejích postav vždy stejný, její knížky miluji a vůbec mi nevadí, že jsou tak tlusté, že bych je mohla používat jako zarážku do dveří. Kniha S láskou, Lukov se vyrovnala Kultimu a obě se tak staly mými oblíbenými.

25.07.2023 5 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Kniha mi připomínala Malého prince, protože se také zabývá velkými otázkami, ale přitom může působit jako dětská knížka. Od první stránky mě příběh Rintára naprosto vcucl a pohltil. Doporučuji každému, kdo miluje knížky.

22.02.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Rok 2022 jsem si hezky uzavřela tím, že jsem dočetla Hrad ve Skotsku. Rozhodně tuhle knížku doporučuji číst během Vánoc, protože ve vás krásně rozdmýchá slavnostní náladu a po přečtení budete mít zaručeně hlad. Co se týče příběhu, byl sice místy předvídatelný, ale to mi vůbec nevadilo. Romantické útěky mě prostě baví.

01.01.2023 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Brigid Kemmererová prostě ví, jak napsat příběh, který vás pohltí a knihu přečtete na jeden zátah. Její typický styl psaní z pohledu obou postav je poutavý, odhaluje nám duši hlavních postav a nabízí celou řadu otázek k zamyšlení.

16.09.2022 5 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Něco tak hrůzu nahánějícího jsem snad ještě nečetla. Nejedná se totiž o žánr, kterému holduji. Také jsem neviděla film, takže jsem neměla tušení, co mě čeká. I proto mě příběh překvapil a místy mi bylo nepříjemno, úzko a nevolno. Vlastně po celou dobu čtení mi nebylo zrovna hej. Tak moc jsem se ponořila do děje. Během dvou dní jsem knihu přečetla a rovnou jdu pokračovat čtením Malorie.

29.05.2022 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Kniha mě bavila zejména díky tomu, že se v ní střídala přítomnost s minulostí a vyprávění tchyně i snachy. Skvělý příběh, svižný děj a skvělá zápletka.

28.05.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Knížka se čte skoro sama. Příběh mě okamžit vtáhl a měla jsem pocit, že se s hlavní hrdinkou pohybuji po Tokiu. Kniha je čtivá, u jejího čtení je vám příjemně a zanechá ve vás touhu popadnout pas a letět do Tokia.

14.02.2022 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Dan Brown je můj oblíbený autor. Přestože je děj této knihy předvídatelný, jako vždy se odehrává na zajímavých místech. Tentokrát nás příběh zavede do Španělska a zápletka nebude ani tak historická, jako spíše technologická. Brown umí psát čtivě a poutavě. A i tato kniha vás jen tak nepustí.

06.12.2021 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Knížka je velmi čtivá a ačkoliv se její děj může zdát předvídatelný, stejně mě bavila. Perfektní young adult kniha na léto.

03.08.2021 4 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Ačkoliv od začátku víte, jak knížka skončí, nebrání vám to ve čtení. Ideální letní romantické čtení z prostředí slunné Kalifornie. A neuvěřitelně mi sedl styl psaní autorky. Za mě krásně čtivá knížka.

28.07.2021 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Knížka se mi četla skoro sama a bylo to velice příjemné čtení :-) Užívala jsem si všechny narážky jak na Harryho Pottera, tak i Johna Wicka a spousty dalších. Nejprve jsem četla "Miluju Tě. Já vím." , tudíž jsem věděla jak knížka skončí, ale to mi vůbec nevadilo. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala: pohlazení po duši a pocit, že všechno je fajn a kolem mě jsou duhy a jednorožci. Teda, pardon duhy a lamy!

27.05.2021 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Měli jste někdy pocit, že čtete knihu, kterou jste napsali? Já ano. A hádejte u jaké knížky :-) Knížka "Miluju Tě. Já vím." mě naprosto dostala. Všechny narážky na seriály, filmy i knížky se mi přesně trefily do vkusu. A postavu Avy jsem milovala. Nemůžu hodnotit jinak než maximálním počtem hvězdiček. Pokud milujte Star Wars, znáte původní seriál Sabrina, mladá čarodějnice, posloucháte rádi hudbu a znáte moderní Netflixovky, tahle knížka byla napsána pro vás.

23.05.2021 5 z 5