KateTheBlogger KateTheBlogger komentáře u knih

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Příjemné čtení ke kafíčku, kdy chcete přijít na jiné myšlenky a trochu se pobavit.
PS: Po přečtení mi v knize zůstaly všechny stránky. :-)

19.03.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Do knížky jsem se rychle začetla a její příběh mě opravdu bavil. Líbila se mi celkově myšlenka Půlnoční knihovny a teorie mnohovesmíru. Přestože je kniha poměrně předvídatelná, nijak to neubírá jejímu kouzlu.

18.11.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Julie Caplin mě zkrátka baví. Kavárna v Kodani mě přenesla do Dánska, které se rázem posunulo na přední příčky mého bucket listu. U knížky jsem se odreagovala a pociťovala příjemné hygge, na které se již nikdy nebudu dívat stejně. :-)

04.03.2022 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Silný příběh z nepředstavitelně krutého a nefér prostředí, ze kterého vám bude smutno a při čtení pocítíte silný pocit beznaděje.

18.11.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Kniha se čte téměř sama. Ponoříte se do příběhu a jen přetáčíte stránky. Tohle prostě Romantické útěky od Julie Caplin umí. Líbilo se mi zakončení celého příběhu a epilog mě tak hezky zahřál u srdce.

10.11.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Knížka spadá do kategore "feel-good", protože vám bude u čtení příjemně, přenesete se do prostředí zasněžených Alp, zaposloucháte se do praskání dřeva v krbu a bude vám příjemně. Skvělá oddechovka!

27.01.2022 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

U čtení jsem se velmi často smála nahlas. Bylo to příjemné čtení a jsem ráda, že jsem ji přečetla :-)

08.08.2018 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Dlouho se mi nestalo, že by mně nějaká knížka tolik štvala a dokázala ve mně vyvolat tolik emocí. Ovšem v tom dobrém slova smyslu. Postava Richarda mi přišla natolik reálná, že jsem měla chuť ho párkrát proplesknout.
Oceňuji, že autorka vytvořila zcela uvěřitelný příběh ze života, ve kterém si každý najde něco, s čím se může ztotožnit.
Jedná se o první knihu od Petry Soukupové, kterou jsem četla, ale už nyní vím, že rozhodně nebude poslední. Mimochodem - jsem jediná, komu stylem psaní připomíná Radku Třeštíkovou?
Doporučuji, přečteno téměř jedním dechem. Knížka je geniální tím, že je naprosto uvěřitelná, realistická a bez příkras.

24.09.2023 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Tahle knížka vás zkrátka pohladí po duši a každá věta se vás dotkne a nějakým způsobem vás nakopne. O nádherných ilustracích nemluvě. Až budete propadat chmurám, tahle knížka vám je pomůže odehnat.

04.02.2023 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Knížka vás okamžitě přenese do slunného Chorvatska a do příběhu se zcela ponoříte. Romantické útěky zkrátka naprosto dokonale plní svůj účel. Přestože jsou v knize opravdu nesnesitelné, rozmazlené a protivné postavy, k příběhu vlastně patří a bez nich by to nebylo ono.

25.12.2022 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

DOKONALÉ! Kniha mě úplně pohltila a nechtěla jsem ji ani na minutu odložit. Rychle mě vtáhla do děje a sedla mi jak příběhem, tak postavami. Pokud milujete contemporary young adult, je tohle povinná četba!

17.04.2022 5 z 5

Knížka se čte téměř sama. Tom nás s sebou bere nejenom do zákulisí natáčení filmů s HP, ale děláme mu společnost na cestě jeho životem. Kniha je opravdová, dojemná, smutná, veselá a rozhodně ji doporučuji každému. Ani na chvíli jsem se při čtení nenudila a naopak jsem s nadšením otáčela jednu stránku za druhou.

08.02.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Romantické útěky jsou prostě srdcovka. Pohladí po duši, zahřejí na srdci a při jejich čtení se necháte strhnout atmosférou daného místa. Domek v Irsku sice není mou nejoblíbenější, ale do příběhu jsem se zcela ponořila a hltala každou stránku.

10.11.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Až na straně 53 mi došlo, že ona Sophie, hlavní hrdinka knížky, se objevila již v Kavárně v Kodani. Proto důrazně doporučuji přečíst si nejprve Kavárnu v Kodani a až poté sáhnout po Pekárně v Brooklynu. Co se příběhu týče, byl skvělý jako vždy, když jej stvoří Julie Caplin. Bavily mě jak postavy, tak i místa a samozřejmě i popisy jídel a dezertů. Ideální oddychové čtení, které doporučuji na plný žaludek, jinak budete při čtení šilhat hlady.

22.05.2022 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Jeden dlouhý milostný dopis, který vás po přečtení vyplivne a ve vás se ještě notnou chvíli budou mísit všechny možné emoce.

12.03.2019 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Od knihy jsem podle názvu čekala úplně jiný příběh, ale vlastně oceňuji, co jsem nakonec dostala. Hlavního hrdinu jsem si neoblíbila a ani mu nefandila, ale nijak to nesnížilo můj zážitek z čtení.
Líbí se mi překvapivý závěr, zacyklení příběhu i zápletka, která mě ani na chvíli nenechala vydechnout a vskutku byla geniální.

23.01.2024 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Moje první knížka od Zapaty a zcela mě uchvátila a je mi líto, že jsem ji už dočetla. Knížka mě bavila od první stránky. Je vtipná, hlavní postavy jsem si oblíbila a příběh mi dokonale sedl. Ideální oddychovka.

24.10.2022 5 z 5

Než pravda vyjde najevo Než pravda vyjde najevo Tošikazu Kawaguči

Kniha krásně navazuje na předchozí díl a je to takové příjemné pohlazení po duši.

24.03.2021 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Tak trochu trhlý roadtrip ženy před padesátkou. Ze začátku knížka nedává žádný smysl. A vlastně ani v průběhu čtení se to moc nezlepší. Střídají se střípky z minulosti s přítomností. Na úplném konci se příběh tak nějak uzavře a vše začne dávat smysl. Ale i tak to bylo celé takové zvláštní. Nejspíš prostě nejsem správná cílovka.

27.10.2020 2 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Při čtení mi bylo příjemně, hltala jsem každou stránku a netrpělivé čekala na první kontakt, na první objetí, na první rozhovor, na první pusu... knížka splnila má očekávání :-)

25.02.2019 5 z 5