KateSalvatore KateSalvatore komentáře u knih

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Knihy od Rowlingové miluji a žánr detektivek též, nicméně ze všech jejích děl jsou tyto detektivky slabšího rázu. Detektivní román se na mnoha stranách táhne tak pomalým tempem, že mě to spíše než do gradování a zápalu, dostávalo do pocitu nudy a toho, že se v knize stále nic neděje (oproti Larsu Keplerovi naprosto nesrovnatelné). Když už jsem si říkala, že se to někam schyluje, tak bohužel dalších 50 stran bylo o ničem. Jistě má detektivka své kouzlo, které mě přimělo to nevzdat a knihu dočíst, nicméně dlouho jsem u detektivky nezažila, abych se musela přemlouvat, to dáš - dočti to! :-) Zfilmovanou verzi o Cormoranovi Strikovi mám raději, ale i ve filmovém zpracování je ten samý problém - velmi táhnoucí se děj. Na druhou stranu je to taková oddechovka, ve které nemusíte být ve střehu, a rozhodně Vás nechá spát. Pokud hledáte takový druh knihy - je tato kniha právě pro Vás! :-)

11.01.2022 3 z 5

Rozcestí Rozcestí Elle Lun

Za mě knihu doporučuji! Snoubení ilustrací plné barev, jednoduchého textu, kterého je sice méně, ale o to více pozvedá knihu do přímosti a hravosti. Obsahuje krásné střípky z příběhu autorky, které jsou motivační a to více jsou inspirující otázky, které sobě i Vám kniha položí (příběh pro někoho může být klišé). Dostanete se díky tomu do koutů své mysli, kam jste nechtěli či se báli vstoupit a nebo Vás nenapadlo ani toto téma blíže zkoumat. Já jsem nehledala žádné odpovědi na otázky a přesto mi kniha dala mnoho k zamyšlení a trochu rozjasnila cestu, po které chci jít. Pokud máte svůj sen splněný, tak doporučuji jen jako prozáření do všedního dne, kniha je opravdu krásná! Kniha neobsahuje žádné přelomové informace v oblasti motivace avšak díky především stylu psaní i podání všech informací se pro mě stala srdeční záležitostí. Nevýhodou je, že v ilustracích a citátech se v ohbí knihy písmena ztrácí, ale myslím, že to není nic na nic škodu (i když by to mělo být v pořádku). :-)

11.01.2022 5 z 5