katerina8112 katerina8112 komentáře u knih

Dokud neustane vlnobití Dokud neustane vlnobití Kristina Janů

Už od první strany se budete ptát PROČ? a CO SE TADY STALO?
Kniha je napínavá od začátku až do konce, pokud někdy u knížky usínate tak tady se vám to určitě nestane.
V knize se střídají dvě dějové linky.
V jedné zažíváme s Dominikou a Nikem jejich zamilovaný začátek , nová přátelství, ale i nepřejícnost některých lidí a taky se pomalu dozvídáme co se toho dne stalo.
Druhá linka nás zavede do součastnosti, kdy se Dominika ocitá sama v cizí zemi a hlavou plnou otázek.
Osud ji naštěstí do cesty přivede nové přátele, kteří se jí snaží pomoct v nalezení odpovědí, ale i najít znovu sama sebe a postavit se strachu.
Konec dělí čtenáře na dva tábory, jestli byl nebo nebyl šťastný už zvažte sami.

25.10.2023 5 z 5

Hranice návratů Hranice návratů Jitka Prokšová

Tato sbírka povídek je naprosto skvělá.
Příběhy jsou velice čtivé a přesvědčivé, jelikož se autorka inspirovala životem, v povídkách narazíte na situace v kterých poznáte svůj život nebo vašich blízkých.

Některé příběhy mě bavily víc a některé míň a u některých mě mrzelo, že nejsou delší.

23.08.2023

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

(SPOILER) Za 2 roky tato kniha oslaví své první století a věřte mi že na kráse ji ty roky vůbec neubírájí.

Nick Carraway se nastěhuje na pobřeží vedle luxusního sídla které vlastní Velký Gatsby, Nickova sestřenice Daisy se svým manželem bydlí naproti, je to náhoda? Samozřejmě, že ne.

Velký Gatsby dělal léta vše možné, aby se stal bohatým a dostal svou lásku zpět, ale lidi se mění a to poznal na vlastní kůži, když už si myslel, že tento příběh bude mít šťastný konec.

Jeho večírky byly vyhlášené, sjížděli se sem lidi z velké dálky jenom aby mohly být součástí této velké party ( atmosféra těchto večírku byla tak skvěle popsaná, že jsem se tam viděla stát se sklenkou šampaňského).
A však, když Velký Gatsby potřeboval někoho kdo by mu pomohl, nikdo z těch lidí už si na něj ani nevzpomněl.

Krásný příběh o lásce, zradě, přátelství a bohatství

19.07.2023 5 z 5

Všechny krásné dny Všechny krásné dny Julia Kaufhold

Bohužel jsem čekala od knihy víc a vůbec mi nesedla.
Čtení bylo zbytečné dlouhé, myslím že polovina stran by stačila.
Prolínání minulosti a součastnosti mám v knihách ráda, ale tady mi to vyloženě vadilo.
Hlavní postava Max je sobecký chlapík s velice zvláštním povoláním a Stella mi přišla hrozně naivní..

Dvě hvězdičky dávám za krásnou obálku a skvělý nápad na krabičku krásných dní..

19.06.2023 1 z 5

Schovávaná Schovávaná Tereza Herzogová

Wau - tři písmena, která podle mě knihu vystihují..
Před čtením jsem moc velké očekávání neměla, ale to se změnilo hned co jsem se začetla, většinou mi to trvá pár stan, ale tady to naskočilo hned od začátku..

Autorka se mi trefila do vkusu svým sarkastickým humorem, který mě neskutečně bavil..
Taky ty jména a názvy mě bavily, třeba Honza Chroust - už to jméno mě zaujalo a přesně takové lidi jako je on mám ráda..

Tato kniha je o vztazích mezi lidmi a jejich životy..
Hlavně byla zaměřena na vztah Šárky a o 35 let staršího Ivana,který se vyvíjel pomalu a celkově působil pohodově, ale může takový vztah fungovat? A co na to okolí?

Pořád jsem spekulovala jak to mezi nimi dopadne, ale konec mě teda dostal.. Jak by řekl Kája Gott ,, toto jsem vážně nečekala "

Kniha se četla opravdu moc dobře, tak že doporučuji.

09.04.2023 5 z 5

Můžu reklamovat svého manžela? Můžu reklamovat svého manžela? Kristen Bailey

Série Sestry Callaghanovy..
Tento díl nám dává nahlédnout do života druhé sestry Emmy..

Tato kniha se čte velmi dobře, je naplněna humorem, ale taky vede k zamyšlení jak dlouho dokáže nekdo žít vedle člověka, který je mu nevěrný a dělat, že se nic neděje,, jenom" kvůli dětem?
Emma to vydržela až do té doby, kdy si dala za podpory vsé rodiny ten nejlepší vánoční dárek a to, že ho vykopla z domu a že svého života..

Jde ale úplně vymazat někoho s kým mate děti a společnou minulost?
Jde to jen tak zase začít znovu?

Na knize se mi líbilo, že v jedné zčásti byla propletená s prvním dílem, ale pokud jste ho nečetli tak to vůbec nevadí..

Už se těším na příběhy dalších sester a nejvíc na Lucy, která mě neskutečně bavila..

01.04.2023 5 z 5

Tak toto se mi hodně líbilo.. Chris mě bavil už v prvním a díle a nezklamal.. líbil se mi humor a narážky mezi Belle a Chrisem.. tato autorka mě celkově hodně baví,

28.02.2023 5 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

U knížky mě zaujala obálka a recenze.. ale za mě nic, nudné, zdlouhavé a vlastně o nicem

31.01.2023 1 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Super knížka pokud se chcete odreagovat a zasmát se.. četla a rychle a opravdu dobře.. postava Chelsea mě hrozně bavila a teď se těším na druhý dil( a ten třetí mi taky samozřejmě neunikne)

31.01.2023 5 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

Začátek se mi líbil a opravdu mě rozbrečel, střed knihy mi přišel takový bez ničeho, že jsem měla chuť knihu odložit, ale pak nastal zvrat, který mě do děje zase vtáhnout.. řekla Vych to asi tak, že mě to nenadchlo ,ale AI neurazil..

31.01.2023 3 z 5