katerina6763 katerina6763 komentáře u knih

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Četla jsem autorovu knihu Blackout, takže jsem byla zvědavá i na toto dílo. Ovšem nějak se mi do něj nepodařilo pořádně začíst, občas jsem se ztrácela. Ale bude to asi dáno i tím, že jsem úplně nepochopila technickou stránku problému. Každopádně kniha podává čtenáři námět na přemýšlení o tom, jak moc nás technologie ovlivňují, i když si myslíme, že my jsme ti, kteří technologie ovlivňují. Soukromí už dnes neexistuje, ať chceme, nebo ne.

03.09.2022 3 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Kniha byla docela čtivá, i když na podobné téma už toho bylo napsáno více. Tím vůbec neznevažuju příběh, který je jistě vcelku reálný. Přišlo mi, že dílo bylo psáno trochu rozvláčně, i když závěr byl excelentní. Bohužel musím říct, že jsem jej vytušila už asi v polovině knihy. Každopádně byl nádherně popsán proces, jakým způsobem se duše vypořádává s tak obrovským traumatem.

27.07.2022 2 z 5

Malíř pomíjivého světa Malíř pomíjivého světa Kazuo Ishiguro

Náhled do mysli malíře, který se díky svému přesvědčení o dobru věci dostal do spousty nesnází, jež se dotýkaly i jeho rodiny. Je to příběh spíše na zamyšlení o tom, co může udělat s myslí člověka režim doby. Krásně napsáno, včetně dialogů, ve kterých není možno nepovšimnout si zdvořilosti, která je při hovoru Japonců opravdu do oči bijící... a to je jenom dobře.

01.07.2022 2 z 5

Nokturna Nokturna Kazuo Ishiguro

Zajímavé příběhy, které vlastně vždycky končí tak, že nekončí... po každém příběhu se spíše otevírá téma k zamyšlení. Nicméně je to první kniha, kterou jsem od tohoto autora četla, a rozhodně vyhledám další. Sedl mi styl jeho vyprávění a líčení.

18.06.2022 3 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Kniha byla docela čtivá, ale někdy bylo vyprávění trochu zdlouhavé. Chyběl mi závěr, který by dovysvětlil celý příběh. Přišlo mi to trochu "useknuté".

23.07.2021 3 z 5

Svět jako hra o trůny Svět jako hra o trůny Dominique Moise

Knihu jsem si koupila zcela náhodně, zaujal mě název a krátký popis, který mě zaujal myšlenkou vyložit geopolitiku pomocí známých seriálů. Bohužel obsah mě příliš nezaujal.

11.02.2019 1 z 5