Katee Katee komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Moc se mi líbila kriminální zápletka, podle mě opravdu originální nápad. Ale ty dialogy... Ach jo. To bylo samé ,,Co jako?", ,,Jak jako?", ,,Ano?", ,,Cože?". To autor nemůže myslet vážně. Správní kriminalisté by si měli rozumět skoro i beze slov, avšak u těchto postav jsem měla vážné pochyby o jejich inteligenci a nějak mi nesedí, že by dokázali takový případ vyřešit. Na rozhovory jsem byla už vážně alergická. Také mi přijde zvláštní autorova úchylka na názvy a jména začínající na ,,M". Marianne, Miriam, Marion, Mia, Munch, Mikkelson, Magnar (v prvním díle)... Nejdřív jsem četla tento díl, teď jsem se pustila do prvního, tak uvidíme, jestli z něj budu mít totožné pocity. Zlatý Nesbo, na jeho knihy Sova rozhodně nemá.

08.01.2018 3 z 5

Soumrak Soumrak Lisa Jane Smith

Doteď jsem tuhle sérii četla ráda, ale tuto knížku jsem po pár desítkách stránek musela odložit. Byla tak přehnaná a nesmyslná, až to není možné. Jde vidět, že už autorka neví, co vymýšlet. Bylo by lepší, kdyby nepsala pokračování. Úplně jsem ztratila chuť tu edici číst, takže do dalšího dílu už se nepustím :)

08.10.2014

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Fakt skvělá knížka, čte se nádherně a nápad je neuvěřitelně originální :) Dá se sice dost předvídat a je klasicky "naivní", ale i tak mě bavila :) Prostě super oddechovka ;)

24.06.2015 4 z 5

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Skvělý díl, lepší než první :) Moc se těším na další, hrozně mě to chytlo :) Akorát tam zase bylo celkem dost chyb...

11.07.2014 5 z 5

Jacky snílek Jacky snílek Jacqueline Wilson

Já knížky od J. W. miluju, ale tahle mě fakt strašně nudila. Nechci ji nijak pomlouvat, to vůbec ne. Ale asi mám jiný vkus a tohle mě nebere. Jinak je to výborná spisovatelka

23.08.2011 1 z 5

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

Je to skvělé, ale opravdu smutné (na konci)

23.08.2011 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

No, asi úplně nechápu, proč je tato kniha tak zviditelňovaná. Od autorky je to má prvotina, ale abych byla upřímná, zas tak moc mě nenadchla. K detektivkám bych ji rozhodně neřadila. Styl psaní byl, pravda, zase něco jiného, ovšem souvětí dlouhá mnohdy přes půl stránky mi nevyhovovala. Taky mě někdy štvaly věty v cizích jazycích, a ten poslední odstavec ve švédštině? Proč? Musím také souhlasit s většinou, že konec byl zvláštní. Takže za mě fajn oddechovka, četla se rychle, ale nejspíš jsem čekala něco víc :)

27.12.2017 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Celých prvních nejméně 100 stran jsem byla rozhodnutá dát knize hodnocení odpad, což jsem ještě nikdy neudělala. Naprosto nezajímavé, nezáživné, nudné. Oba Willové neskutečně nesympatičtí. V druhé půlce se to naštěstí trochu zlepšilo, ke konci jsem se i docela začetla. Jinak ale nic moc, pořád se omílá to samé dokola. Knihy Johna Greena jsou obecně příliš přeceňované a asi nikdy nepochopím, co na něm tolik lidí vidí. Nejsou vyloženě špatné, ale žádná hitparáda to teda taky není. Prostě horší průměr - stejně jako tato knížka. Rozhodně bych ji nedoporučila.

23.08.2017 2 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Samotný příběh byl pěkný a zajímavý, rozhodně se četl skvěle :) Ale mám k této knize jednu velikou výhradu, a to jsou chyby. Nebylo snad jediné stránky, kde by nechyběly nebo nepřebývaly čárky ve větách, primitivní slova jako "mi" místo "my" jsou zde úplně normální. Vážně nepochopím, jak se může něco takového vydat. Někdy byl taky znát nedomyšlený překlad z angličtiny do češtiny - různé výrazy a spojení, která by běžný Čech nepoužil. A nakonec mi vadilo neskutečně časté používání OK, které se vyskytovalo snad v každém rozhovoru. Nemám ráda zkratky v knížkách a už vůbec ne tak moc používané.
Takže nápad dobrý, ale z jazykového hlediska totální propadák. A to u knih celkem vadí, že :)

29.10.2015 2 z 5

Zlodějka snů Zlodějka snů Lenka Lanczová

Skvělá knížka, od Lanczové si jich asi půjdu půjčit víc, protože mě vážně nadchla :) Styl psaní mě neskutečně bavil, nikdy jsem se nenudila a neměla chuť knihu zavřít. Daniela se celou dobu chovala hrozně, ale ke konci mi to už fakt lezlo na nervy. Každopádně, bylo to něco jiného, protože opravdu nebyla typická kladná postava. Určitě doporučuju, ale pokud hledáte naivní románek, tohle nečekejte :)

01.08.2015 5 z 5

Tím všechno začíná Tím všechno začíná Robyn Schneider

Narazila jsem na ni v knihovně náhodou a vůbec nečekala, že bude tak dobrá! :) Většinou čtu knížky napsané z pohledu holky, ale toto mě překvapilo. Nejvíc mě asi bavil ten humor, sálala z něj taková pohodová uvolněnost :) Konec mě překvapil, čekala jsem to jinak. Můžu vážně doporučit!

02.07.2015 5 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Prosím, lidi, když píšete komentáře se spoilery, NAPIŠTE TO! Pak by si totiž někdo, jako třeba já, mohl přečíst předem něco, co nechtěl vědět ;)
Ale ke knížce. Doslova jsem ji hltala, stejně jako předchozí dva díly. Mně tento styl psaní absolutně vyhovuje, opravdu v žádné části knihy jsem se ani trošku nenudila, což se nestává tak často :D Myslím, že si celou sérii někdy v budoucnu znovu přečtu. A to se na stejné knížky podruhé většinou nevrhám :D Jako vždy ještě potěšila povídka na závěr :)

SPOILER

Ano, konec byl asi trochu přeslazený, ale víte co? Mně to nevadilo :) Protože já si vážně všechny postavy tak oblíbila, že jsem ráda, že to dopadlo všechno na jedničku :)
Mimochodem, celý první a druhý díl jsem doufala a čekala, až se dají Wendy s Finnem dohromady, a ono to skončilo úplně jinak. Jenže teď jsem za to ráda :) Loki je pro Wendy opravdu lepší a je pravda, že Finn by asi celý zbytek života reptal, že s Wendy nemůžou být spolu. I on je ale nakonec šťastný, takže ano, velký happyend, jenže u této knihy mi to vůbec nevadilo :)

04.01.2015 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Je to hezká knížka :) Teď mi dochází, že se jí až podezřele moc podobá série Krvavá romance. Co už :D Naštvalo mě ale, že tam měli hodně chyb. Ať už pravopisných nebo třeba v uvozovkách. Jinak pěkné a napínavé :)

08.07.2014 4 z 5

Škola černé magie Škola černé magie Anthony Horowitz

Knížka se mi moc líbila a hezky se četla. Jenom mi připadala divná ta zranění Eileen, jako když měla například nůž v zádech a stejně všechno přežila, na mě to bylo moc surové. Jejího manžela to nechávalo v klidu, ale u něho je to normální :D Taky mě dost rozesmála ta scéna u konce s oživlými špagetami a když na ně Edward zakřičel: ,,Vraťte se zpátky na talíř!" :D

02.07.2014 4 z 5

Proč pračka žere ponožky a jiné záhady každodenního života Proč pračka žere ponožky a jiné záhady každodenního života Bernd Harder

Dobrý nápad na knížku, dozvěděla jsem se spoustu užitečných věcí :) Nějaké otázky jsem sice přeskakovala nebo jen letmo pročetla, protože mě nezajímaly a byly dost podrobně vysvětlené, ale jinak fajn :))

17.11.2013 3 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Krásná kniha. Svým dějem mě zaujala. Když Finn opouštěl Wendy, trochu jsem i brečela, což normálně nedělám :D Je to opravdu skvěle napsaný příběh, pravidla a svět Tryllů má autorka perfektně vymyšlené. Rozhodně pět hvězdiček :)

26.04.2013 5 z 5

Konec snění Konec snění Jacqueline Wilson

Ta knížka je naprosto boží, už se těším na třetí díl :)

29.11.2012 5 z 5

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

NEJ knížka od Jacqueline Wilsonové!!! Málem jsem se rozbrečela, když Hetty posílali zpátky do nalezince :(

02.04.2012 5 z 5

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

Nádherná knížka, Thomas Brezina píše skvěle!

25.08.2011 5 z 5

Miláčkové Miláčkové Jacqueline Wilson

Tohle je opravdu bombastická knížka

23.08.2011 5 z 5