KatarínaK. KatarínaK. komentáře u knih

Mateo Falcone Mateo Falcone Prosper Mérimée

(SPOILER) Krátká povídka, hodně vypovídající o smýšlení drsných Korsičanů, velice, převelice hrdých lidí. Co je více - rodová čest nebo rodina samotná? Samozřejmě, z mého pohledu je Mateo necitelná obluda. Ano, chamtivost je zlá, ovšem být zločincem je v pořádku? Vždyť Fortunato byl stále jenom dítě. Další otázkou tedy i je, jestli byl otec pro syna vždy dobrým příkladem. Tak utlounká knížečka a nastoluje tolik morálních dilemat. Jednoduchý, krásný jazyk. Skvělé.

12.02.2024 5 z 5

Impérium Impérium Robert Harris

Historické romány miluji, a ty které se opírají věrně o skutečná fakta ještě více. Životní příběh Marca Tullia Cicerona je panem Harrisem podaný velmi poutavě. Přesto,že je to skoro samá politika. Já osobně by jsem nikdy nemohla být právníkem, a už vůbec ne politikem. Lidé, kteří tuto profesi vykonávají musí mít hroší kůži. I když původní úmysl je na počátku upřímný,čestný, než se dojde k cíli, jen málokdy je to bez jeho pošpinění a pokřivení. Tolik intrik, úplatkařství, lží a úskoků bych nedala.
A tak ani nevím, zda se těmto osobám, které ne vždy se chovají nezištně, jako i Cicero, vůbec obdivovat. Když už, tak za jejich neskutečnou píli, vytrvalost, odhodlanost a ctižádost. P.S. Netušila jsem, že Julius Caesar byl takový....

08.02.2023 5 z 5

Tajemství řeky Klabavy Tajemství řeky Klabavy Tomáš Makaj

Krásné povídání nejenom o říčce Klabavě (Padrťský potok), ale o i o přírodních krásách a místech v krajině, kterou protéká. Od srdce středních Brd až po její soutok s Berounkou. Kniha plná historie, i pověstí, s množstvím nádherných fotografií nejenom ze současnosti. Doporučuji všem milovníkům Brd a Podbrdska.

01.04.2022 5 z 5

Pod vodou Pod vodou Juli Zeh

Samotný příběh a prostředí, v kterém se odehrává je zajímavý. Začátek nebyl tolik poutavý, i poté tempo děje bylo pozvolné. Napětí mi chybělo. Postava Svena mi k srdci nepřirostla. Přesto jaký měl postoj ke kapitalistické společnosti, mě zklamal trochu sebestředním chováním k jeho partnerce Antje. Celkově hodnotím na 3,5*. Úplně špatné to nebylo, ale nadšení se nedostavilo.

02.02.2021 3 z 5

Tajný přítel Tajný přítel Chris Mooney

Detektivní thriller,který příjemně zaplní jedno volné odpoledne. Příběh pěkně promyšlený, lehce se čte a chvílemi je i napínavý. První půl se mi líbila, druhá mě trochu zklamala. Charaktery postav byly pro mě málo vykreslené, jací vlastně opravdu byli? Vyšetřovatelka Darby neměla žádné city? Zavraždí jejího kolegu a ... ? Žádný šok, žádný smutek a šup jako profesionál jde udělat obhlídku jeho těla. Naopak vraha Waltera Smithe mi bylo občas až líto. Stát se mně to samé jako jemu v dětství, asi bych také nebyla psychicky úplně v pořádku. Celkově kniha špatná nebyla, ale jsou lepší. 3,5*

27.09.2020 3 z 5