Tajný přítel

Tajný přítel https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49654/bmid_tajny-pritel-ejI-49654.jpg 4 68 21

Darby McCormicková série

< 2. díl

Po úspěšném odhalení brutálního mučitele a vraha přezdívaného Cestovatel (Pohřešovaná, Knižní klub, 2008) stíhá Darby McCormicková, nadaná bostonská forenzní vyšetřovatelka, dalšího sériového vraha. Tentokrát má jeho konání záhadný náboženský podtext: v kapsách dvou dosud nalezených obětí – mladých vysokoškolaček, které nepojí žádná bližší souvislost – je pokaždé zašita soška Panny Marie. Zmizela však další dívka, proto na úvahy o tom, proč je jejich únosce vězní, aniž by jim ublížil, ale přesto je nakonec zastřelí, nemá Darby mnoho času. Na scéně se navíc objevuje podivný muž, který Darby sice přivádí na stopu, ale jeho existenci, minulost a důvod účasti na vyšetřování halí neproniknutelná rouška tajemství. V dalším thrilleru z pera Chrise Mooneyho se znovu setkáme s odvážnou a inteligentní Darby, která se nebojí postavit se těm nejvyšinutějším zločincům. Kromě napínavého příběhu nabízí tentokrát čtenáři i možnost zapřemýšlet nad tím, čeho všeho je rodič schopen, chce-li zachránit své dítě. Nebo ho pomstít…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Secret Friend , 2008

de6978
11.07.2023 5 z 5

Detektivka Darby hledá psychopata, který ženy vězní, chce je mít za manželky, ale dle "slyšících hlasů", je nakonec zabíjí a dává zabitým ženám sošku Panny Marie.

Darby samozřejmě vraha vypátrá, ale jak s ním naloží? Nechá ho žít? Nebo ne ?
Kniha je napínavá, žádné nudné pasáže

Kniha má 352 stránek, je psaná malým písmem, tak se čte docela dlouho.

JustWomen
08.01.2023 4 z 5

Rozporuplné pocity, něco mi na tom nesedlo, nepochopila jsem, jak se propojil ten starý případ s novým. A bylo to docela smutné, i ten konec.

Pavlina50
29.12.2021 4 z 5

Thriller s náboženskými motivy je pro mě většinou sázka na jistotu.
Tentokrát je to o tom, co se může stát, když se náboženství a víra totálně zvrhne. Je to příběh o jednom narušeném muži, který poslouchá hlas Požehnané matky, o jednom tajném příteli, který chce pomstít oběti, jejichž vrahové nebyli za svoje zrůdné činy potrestáni, o lásce k dětem, pro které je člověk schopen všeho a o tom, zda i lidská zrůda má právo civilizovaný trest.
Zápletka této knihy je dobře promyšlená a ihned mě dokázala vtáhnout do děje. Postupnému rozklíčování případu nechybí logika, má smysl a propojenost jednotlivých postav je uvěřitelná a na konci všechno do sebe krásně zapadne. Za přečtení rozhodně stojí.

krejcovka76
06.01.2021 5 z 5

Zajímavý příběh. Vnitřní hlasy slyší kdejaký normální jedinec a u schizofreniků je to ještě zdvojnásobené. Příběh logicky plynul, hlavní hrdinka zajímavá a sympatická, ještě víc se mi líbil "hlavní temný hrdina" na straně policie. Doporučuji jako oddechové čtení.

KatarínaK.
27.09.2020 3 z 5

Detektivní thriller,který příjemně zaplní jedno volné odpoledne. Příběh pěkně promyšlený, lehce se čte a chvílemi je i napínavý. První půl se mi líbila, druhá mě trochu zklamala. Charaktery postav byly pro mě málo vykreslené, jací vlastně opravdu byli? Vyšetřovatelka Darby neměla žádné city? Zavraždí jejího kolegu a ... ? Žádný šok, žádný smutek a šup jako profesionál jde udělat obhlídku jeho těla. Naopak vraha Waltera Smithe mi bylo občas až líto. Stát se mně to samé jako jemu v dětství, asi bych také nebyla psychicky úplně v pořádku. Celkově kniha špatná nebyla, ale jsou lepší. 3,5*

Oli1104
19.06.2017 5 z 5

Predchozi autorovy knihy jsem necetla, ale tahle me naprosto pohltila. Naprosto doporucuji.

galinek
07.04.2017 5 z 5

Byla to moje první knížka od autora, moc se mi líbila, kdo má rád svižný napínavý příběh, určitě si četbu užije.

ArwenAragorn
09.01.2017 5 z 5

Po Pohřešované opět velice čtivá kniha. Darby hledá sériového vraha a pomáhá jí Tajný přítel. A je tady někdo, kdo bedlivě poslouchá svou Matku-Marii. Kniha nepostrádá napětí, má spád, prostě všechno, na co jsme u autora zvyklí. Doporučuji!

Iny
13.10.2016 5 z 5

Velmi svižná a příjemná detektivka... =-)

RADOST
05.09.2015 4 z 5

Dobrá knižní série. Snad i další díly budou stejně čtivé, napínavé i inteligentní a brzo se jich dočkáme.

Pája1965

21.04.2014 4 z 5

Slušná detektivka.

sipkulka
24.02.2014 5 z 5

Do této knížky jsem se úplně začetla a přečetla jí během 1 dne jak mě zaujala. Bohužel jsem od tohoto spisovatele jinnou knížku nesehnala a to si myslím že je škoda .

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Dá se říci že pohřešovaná byla o stupeň lepší, ale pro mě velmi povedená kniha . Perfektní děj a vykreslené postavy včetně " myšlenkových pochodů " . Také jsem zhltnul během odpoledního čtení .

Neri
16.01.2014 3 z 5

Opět velmi čtivá kniha, opět dobrá zápletka, výborná, precizní a sympatická Darby, nejde mi ale nesrovnávat s předchozí Pohřešovanou a ta, alespoň pro mě, byla prostě nepřekonatelná.

Kodetka
05.12.2013 5 z 5

Velmi dobrá kniha. Zajímavý a napínavý příběh, nic přehnaného, dobře vyřešená zápletka i závěr.

Lucka385
11.11.2013 5 z 5

Pro mě velice dobrá kniha, pěkně vymyšlený příběh. Rozhodně jsem se nenudila. Škoda, že autor nenapsal více knih. Pohřešovaná i Tajný přítel jsou v mé knihovně v popředí.

VitDLa
02.11.2013 3 z 5

Čtivé.

kneslova
18.06.2013 3 z 5

Docela dobře se čte, ale za celkem nudnou linii příběhu dávám 3 hvězdy.

americká literatura

Chris Mooney