kata1 kata1 komentáře u knih

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Ke knížce jsem se dostala náhodou a díky za to. Útlá knížka, jednoduchý styl ale silný obsah. Doporučuji.

17.01.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Knížka se výborně poslouchala. Je velmi dobře namluvena, od začátku mě vtáhla do děje. Jinak nic překvapujícího, děj založený na běžných stereotypech.

14.01.2021 3 z 5

Jmenuji se Ašer Lev Jmenuji se Ašer Lev Chaim Potok

Pohled do života židovské chasidské komunity. Zpověď chlapce, nadaného malíře a jeho hledání samého sebe v přísné ortodoxní rodině. Jeho snaha jít za svým snem a zároveň neublížit svým blízkým. Velmi poutavě napsané se spoustou reálií z výtvarného umění. Moje první kniha od Chaima Potoka a určitě ne poslední.

14.04.2017 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Za mě nic moc. Trochu absurdní detektivní případ. Dost rozvláčné a někdy až nudné. Občas mě víc zajímali osudy detektiva Strike a asistentky Robin než vyřešení případu. Asi v polovině jsem si tipla vraha a dočetla jsem jenom proto, aby jsme se dozvěděla, jestli jsem si tipla správně. A ano, bylo to tak.

09.03.2017

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Hamleta jsem několik krát viděla v divadle. Teď jsem si ho konečně přečetla a splnila si 20. bod čtenářské výzvy. Doporučuji.

29.03.2017 5 z 5

Väzeň vo vlastnom tele Väzeň vo vlastnom tele Martin Pistorius

Hlavný hrdina, nehybný Martin rozpráva svoj príbeh svojho ochorenia a návratu do života. Obdivuhodný príbeh plný optimizmu, viery a životného elánu, ktorý nám zdravým mnohokrát chýba.

24.02.2017 5 z 5

Konec stříbrného věku Konec stříbrného věku Jasutaka Cucui

Knížka Vás vtáhne do děje hned od první stránky. Čtivé cynické dílko zalité krví a prošpikované hrůzou, krutostí, nenávisti, někdy beznaděje a rezignace. Absurdní řešení důchodcovského problému se kterým se Japonsko potýká už desetiletí. Chvílemi možná až zbytečně morbidní a brutální. Každopádně originální pohled věc, který stojí za přečtení.

14.02.2017 4 z 5

Vtipná, útlá, trochu dojemná knížka na jeden večer. Ale asi jenom pro rodiče:)

16.04.2017 4 z 5