KaryAestas KaryAestas komentáře u knih

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Myslím, že je odvážné nebo hloupé pokusit se navázat na Saturnina. A podle mě se to příliš nepovedlo. Styl psaní a vyjadřování je původní knize celkem podobný, ale to je jen malé plus. Přijde mi, že zde chybí děj a ačkoli je zde mnoho vtipných situací, kniha jako by vždy rychle přeskočila k další a další a nakonec nezanechá žádný dojem. Saturnina nade vše miluji, ráda se k němu vracím a nevadí mi ani to, že se na mě v dopravních prostředcích koukají jako na blázna, když se začnu nahlas smát. Ale k dočtení knihy Saturnin se vrací jsem se nakonec musela i nutit, a i když se mi některé pasáže líbily, kvůli celku se ke knize nejspíš nevrátím.

31.10.2018 2 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Ukázka, kam až může dnešní, stále se sobě vzdalující, svět dojít. Je to hezky napsaný odstrašující příklad. Ačkoli se zdá, že jsme si blíž, nikdy jsme nebyli tak sami. Nic proti sociálním sítím, ale vše musí mít své hranice. Kniha čtivá, občas zbytečně natahovaná. A jako vždy lepší než film. :-)

20.07.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Ačkoliv závěr není tak dobrý jako v minulých knihách, byla kniha krásné čtivá. Ne každá kniha dokáže vtáhnout do děje tak, jako Brownovi knihy. Jen tu budoucnost bych já neviděla tak růžově, spíše bych se přikláněla k pro mě děsivé vizi, kterou ukazuje kniha The Circle.

02.05.2018 4 z 5

Pohádky Bílého slona Pohádky Bílého slona Dagmar Klanová

Naprosto úžasné pohádky, které jsem slýchala jako dítě, a když se naskytla možnost knihu si koupit, neváhala jsem ani jako dospělá. Vyprávění bílého slona Loanga a jeho výuka formou pohádek ukazuje kouzlo světa a nebezpečí špatných vlastností jako je lakomství, povýšenost, závist, apod. Nabádá k lásce k přírodě a také k sebereflexi.

09.03.2018 5 z 5

Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Rick Riordan

Krásný způsob, jak se seznámit s řeckou mytologií. Kniha je svižná, plná akce a vtipu. Chvíli čtete a najednou zjistíte, že jste již na sté stránce a nevíte, jak jste se tam tak rychle dostali. :-)

22.01.2018 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Po knize ztracený symbol jsem k Infernu přistupovala značně skepticky. Kniha mě však nadchla jako první dvě knihy s profesorem Langdonem. Inferno se zabývá největším problémem dnešního světa. Danu Brownovi se zde podařil skvělý závěr, kdy kniha z jednoho pohledu končí špatně, ale z druhého vlastně dobře. Ačkoli konečné řešení problému může být pro mnoho lidí velmi kontroverzní.

27.11.2017 5 z 5

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

Knihy hodnotím jako celek. Najdou se zde i slabší momenty, ale výsledný dojem je skvělý. Knihy ukazují sílu člověka, co dokáže, i když naděje na dobrý konec je velmi malá. Líbí se mi, že spisovatel není "sluníčkář". Oproti síle, obětavosti a nezdolné výdrži placerů, ukazuje svět v jeho nejhorší podobě. Nemyslím tím nemocné raply, ačkoli k smrtícímu viru se dá také hodně napsat, to jsem však již v jiné knize, ale schopnost lidstva pro mizivou naději na vlastní záchranu ospravedlnit mučení a zabíjení dětí. Spisovatel také neváhá poslat na smrt některé z oblíbenějších postav. Tím je však děj jen skutečnější.

27.11.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, měla zajímavý námět a bylo to hezké rozšíření kouzelného světa. Divadelní text se čte dobře a knihu jsem přečetla za jeden večer. Co mě trochu zklamalo bylo vyobrazení původních hlavních postav. Sérii Harry Potter miluji právě pro ten kouzelný svět a dobrodružství, ale vyobrazení přepracovaného Harryho a Hermiony, také jakoby odsunutého Rona, který působí jen jako doplněk příběhu mi až příliš připomíná realitu :-D

23.11.2017 3 z 5

Jako mnoho dalších i já jsem začala číst knihy právě díky sérii Harry Potter. První díl jsem přečetla v 10ti letech a v 11ti jsem doufala, že mi sova přinese přijímací dopis do Bradavic. :-) Tenkrát jsem odmítala číst cokoli jiného, knihy jsem četla stále dokola a netrpělivě očekávala další díly. I v současnosti neváhám a ke knihám se vracím. Ráda se nechám okouzlit magickým světem, oplakám ztráty, raduju se z vítězství a lituji, že se neproletím na hipogryfovi, nezahraju famfrpál nebo neuklidím svůj pokoj pouhým mávnutím hůlky. :-D Harry Potter je moje srdeční záležitost a vřele doporučuji všem snílkům.

23.11.2017 5 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Poprvé jsem byla úplně uhranutá. Knihy se krásně čtou, je zde láska, napětí a samozřejmě nový svět upírů. Ale po nějaké době, jsem si knihy zařadila jako oddychovky, když není nálada na náročnější knihy. Ráda se však ke knihám vrátím.

07.11.2017 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Jedna z nejzajímavějších a nejhezčích knih, které jsem kdy četla. Ačkoli může kniha někomu připadat jen jako science fiction love story, není to tak. Kniha dává nahlédnout do povahy lidí jako celku, ale i jako jednotlivců, do schopnosti člověka se měnit a vyvíjet. A ačkoliv mám ráda i Twilight ságu, tato kniha jde oproti sáze mnohem více do hloubky.

07.11.2017 5 z 5