KarolínaV KarolínaV komentáře u knih

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Tahle série mě uchvátila. Bylo to velmi čtivé. Nedokážu se rozhodnou jestli mám radši původní trilogii nebo příběh Eastona a Hartley. Easta jsem si zamilovala hned v prvním díle. Ano bylo tam pár věcí které nedávali smysl ale tak co už, nic není dokonalé.

12.05.2021 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Bylo to úžasný. Svět je velmi originální a zajímavý, i když na mě trochu moc drsný. Hrozně mě bavilo prostředí Šerosrázu. Miluju Eliase a Laiu, jejich romantická linka je sice pomalá ale o to víc uvěřitelná. Prostě krásně napsaný příběh který vás vtáhne do děje a žádná z postav vás nenechá chladným.

21.11.2022 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Myslím že, to že jsem knihu přečetla za jeden den mluví za vše. Je to neuvěřitelně čtivé. Úplně jsem se zamilovala do hlavních postav. Hned teď se vrhnu na třetí díl.

03.05.2021 5 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

(SPOILER) Nevím jestli tuto sérii miluju nebo nenávidím. Příběh je krásně napsaný a promyšlený. Postavy jsou lidské a hned si k nim najdete cestu. O to víc bolí když vám čtvrtku postav pozabijí. Autorce nikdy neodpustím například smrt Darina, Avitase Harpera. Oba dva si zasloužili o tolik víc. Po smrti Livie jsem v duchu prosila autorku aby už Helenu nechala být. Všichni si toho museli tolik vytrpět aby mohli mít alespoň trochu šťastný konec.

30.12.2022 5 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

(SPOILER) Prostě bomba. Pořad se něco děje, příběh vás nenechá vyslechnout. Ale musím říct že jsem přece jenom našla věc co mi úplně nesedla. A to, že jsem v jedné situaci trochu nepochopila Laina rozhodnutí. Jinak jsem se úplně zamilovala do Heleny. Je to silná osobnost která si tohle nezaslouží. Potom jsem si také hodně oblíbila Avitase Harpera. Od začátku jsem věděla že bude hodný. A ten konec? Bylo mi jasné že se z té otravy Elias jen tak nedostane ale stejně.

21.11.2022 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Úplně nevím co si o této knize mám myslet. Má to krásný příběh který má velký potenciál, ale to je tak všechno. Postavy se chovají nelogicky (někdy jak se hrdinové v nějaké situaci zachovali doopravdy nedávalo smysl) a prakticky nemají žádné charakterické vlastnosti. Lucy mi často lezla na nervy její naivitou a celkově tím jak se chovala. Nejspíš dám ještě šanci druhému dílu a doufám že to bude lepší ale existují mnohem lepší série s andělskou tematikou.

20.10.2022 2 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Oproti prvnímu dílu to bylo určitě lepší ale pořad tady jsou věci co mě štvou. Hlavně chování Lucy. Je tak nerozhodná, a občas by potřebovala proplesknout. Také mě štvou dlouhé popisy díky kterým se knížka hrozně táhne. Po pár kapitolách jsem začala přeskakovat řádky. Mám pocit že o světě ve kterém se příběh odehrává a taky o postavách nic moc nevíme. Měla jsem také problém uvěřit Lucy a Danielovi jejich lásku, možná to bylo tím že tam skoro žádné romantické scény nebyli. Konec to určitě vylepšil ale stejně.

26.10.2022 3 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

V začátku jsem se vůbec nemohla začíst ale to bylo nejspíš tím že jsem původní triologii četla před dvěma lety. Potom mi ale knížka ukázala proč jsem měla příběh Tylera a Eden ráda. Hrozně mě dojali kapitoly o Tylerově dětství, bylo to velmi krásně popsané a to na tom bylo to hrozné. Nikdo by si tím neměl procházet, ze všech nejmíň malé dítě které ani neví že je to špatně.

29.05.2021 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Božííií. Rozervalo mi to srdce. Velmi smutný příběh.

13.02.2020 5 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

(SPOILER) Kniha je podle mě zdlouhavá. Bavilo mě putování do minulých životů ale mohlo bych jich být o polovinu míň (bylo to furt to samé), a hlavně důvod proč Lucy cestovala do minulosti byla blbost. Bylo snad jasné že je tímhle nezachrání. Lucy mě štvala stejně jako v prvním díle, chovala se stupidně, nelogicky a sobecky. Málem jsem to v polovině knížky vzdala ale řekla jsem si že když už mi zbývá jen jedna knížka do konce série tak to dočtu. Kniha má krásný příběh ale přijde mi že autorka to neumí napsat.

30.10.2022 2 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Poslední díl byl pro mě nejhorší z celé série ale pořád to byla super knížka. Chvilku mi trvalo než jsem se do toho začetla a přišlo mi že to moc neutíká. Konec byl hezký ale pro změnu mi přišel uspěchaný. Příběh této série jako takový je prostě boží. Miluju Reida a Lou, jejich vztah je krásný a opravdový. No prostě jim tu lásku až za hrob věříte. Vedlejší postavy jsou prostě nejlepší, zasmějete se s nimi a zamilujete si je.

03.03.2022 4 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

(SPOILER) Bylo by to dokonalé kdyby mě tak neštvala Rose. Nechápejte mě špatně, já Rose miluju ale jak se chovala k Adrianovi? To si nezasloužil. Doopravdy mi to hodně vadilo. I když jsem samozřejmě ráda že Rose skončila s Dimitriem protože prostě patří k sobě. Dimitri je BŮH. Celkově to je úchvatná série a určitě se pustím do Pokrevních pout protože mě hrozně zajímá příběh Adriana. A vůbec by mi nevadilo kdyby dala autorka větší prostor Christianovi.

19.07.2021 4 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

(SPOILER) Tuhle sérii prostě miluju ale jedna věc mi vadí. Jsem jediná kterou štve že je Rose s Andrianem? Jednu chvíli Rose říká jak moc miluje Dimitrie a snaží se ho zachránit a o pár řádků dál zas říká že chce být s Andrianem. Nechápu. Miluju Adriana a tohle k němu není fér protože všichni víme že Rose skončí s Dimitriem.
PS. Dimitri a Christian jsou nejlepší

10.07.2021 4 z 5

Píseň stínů Píseň stínů S. Jae-Jones

Tato kniha mě velice zklamala.První díl byl super ale tento díl byl strašný.Nudila jsem se u čtení a občas mi lezla na nervy hlavní postava.Pro mě to bylo vyhození peněz.

06.03.2019 odpad!