Karoli282 Karoli282 komentáře u knih

Zběsilost krve Zběsilost krve J. R. Ward (p)

Na tenhle díl jsem se těšila hlavně kvůli Saxtonovi. Klidně bych uvítala, kdyby o něm a Ruhnovi byla celá kniha. Ale i příběh Peytona s Novou se mi líbil. Všem doporučuji.

29.04.2021 5 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Tenhle díl se příjemně četl. Přátelství Vishouse s Butchem mě bavilo, už se těším na další díl. Všem doporučuji.

13.04.2021 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Zajímavé pojetí moderního světa. Kniha mě zaujala, téma je poutavé. Autorčina tvorba mi celkově vyhovuje, její postavy jsou mi vždycky velmi sympatické a snadno si je oblíbím, prostředí se mi také líbilo. Moc akce v tomhle díle není, prvních 400 stran mi totiž přišlo jen seznamující, uvádějící do děje. Na začátku jsem se docela ztrácela ve jménech. Novino argumentování a důvody mi přijdou nedostačující a docela nelogické. Ale i tak jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál.

29.03.2021 4 z 5

Žár Žár Richelle Mead

(SPOILER) Další pěkné pokračování. Tyto knihy se čtou skoro samy. Opět se objevila nová zápletka i nové postavy. Georgina se vzpamatovává z rozchodu, ale moc se jí to nedaří. I když i na ni se časem usměje štěstí (ale zas tak jednoduché to nebude). Celkově jsou mi postavy z této série (až na výjimky) sympatické, ale nějak s nimi necítím spojení, které jsem pociťovala třeba s postavami z VA. Přijde mi, že jsou popsány docela mělce. Nicméně i tak se těším na pokračování.

19.03.2021 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Další skvělé pokračování. Při čtení jsem celou dobu byla napjatá, co přijde potom. Líbí se mi střídání pohledů Sydney a Adriana. Takhle si více uvědomujeme, jak éter působí na Adriana i co cítí k Sydney. Jejich vztah v této knize museli skrývat, ale i tak jsme se dočkali několika skvělých romantických scén. Po napínavém konci ihned sahám po dalším dílu. Všem doporučuji.

14.03.2021 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Můj nejoblíbenější díl této série. Vlk byl skvělá postava, oblíbila jsem si ho, jen škoda, že se Scarlet neměli ještě více prostoru. Byla jsem ráda, že se příběh věnuje i Cinder s Kaiem. Celkově jde podle mě o velmi originální pojetí pohádek a jsem opravdu vděčná, že něco takového bylo vymyšleno.

12.03.2021

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Skvělé pokračování. Objevilo se zde několik nových zvratů, vytvořily se nové vztahy, některé zanikly. Dočkali jsme se na chvíli i Dimitrije, za což jsem ráda. Vztah Sydney a Adriana se konečně pomalu začíná vyvíjet. Adrianův vývoj na mě působí velmi dobře, jedná se o mou oblíbenou postavu. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

02.03.2021 5 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Skvělá motivační knížka. Člověka donutí zamyslet se, jak moc si všichni často zbytečně stěžují a o kolik lepší je si v mnoha případech nestěžovat. Velmi dobře se čte. Líbí se mi nápad i pojetí, jen si myslím, že kniha mohla být klidně o polovinu kratší, opakovalo se pořád to samé dokola.

26.02.2021 4 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

(SPOILER) Další skvělé pokračování.
Tentokrát se Rose ocitá v Rusku při hledání Dimitrije. Poznává jeho rodinu a známé. Vyskytuje se zde několik nových postav, konečně se dozvíme něco o otci Rose. O tom, co se děje s Lissou, víme díky spojení s Rose.

Tenhle díl se mi opravdu líbil, předchozí pro mě byly zajímavější, ale i tak jsem byla nadšená. Nejvíc jsem si užívala scény s Rose a Dimitrijem.

20.02.2021 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Pokračování opět nezklamalo a navnadilo mě na další díly. Kniha je velmi čtivá, stejně jako předchozí díly lze přečíst za den. Jedná se o jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Postava Adriana se zajímavě vyvíjí, objevuje se zde hodně nových dějových zvratů. Také vztah Dimitrije a Rose jde dopředu. Konec je napínavý.

20.02.2021 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Tato série patří k mých nejoblíbenějším. Poprvé jsem tyto knihy četla už skoro před deseti lety a rozhodla jsem se k nim nyní vrátit, a i když už nejsem v tom cílovém věku pro Vampýrskou akademii, knihy mě pořád velmi baví. Tento díl je takový rozjíždějící, celkové prostředí, ve kterém se děj odehrává, je popsáno velmi dobře. Postava Dimitrije na mě působí sympaticky a i ostatní postavy jsou příjemné. Opravdu doporučuji!

19.02.2021 5 z 5

Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Meik Wiking

Knížka Lykke se mi líbila dokonce víc než kniha Hygge. Celá kniha sršela spokojeností a optimismem. Příjemně mě naladila a zlepšila mi náladu. Jen neustálé vyzdvihování Dánska jako nejlepšího státu se mi příliš nezdálo.

09.01.2021 5 z 5

Během čtení této knihy jsem cítila vnitřní klid. Určitě si z ní mnoho věcí odnáším i do života. Jen si myslím, že ne vším, co stálo v této knize, se dá doopravdy plně řídit.

31.10.2020 4 z 5

Takhle knížka působí velmi pozitivně a člověk se při jejim čtení příjemně naladí a odpočine. Myslím, že je čas od času dobré si takovou knihu přečíst.

27.10.2020 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Tato kniha mě velice mile překvapila...Bylo to roztomilé, sladké, romantické, ale i trochu napínavé. Sice se dalo poznat, kdo tajemný Blue je, ale až do konce to nebylo jisté.
Simon mě zaujal, myslím, že příběh byl uvěřitelný, realistický a lehce se četl.
Určitě doporučuji. Knížku přečtěte za chvilku ;)

23.04.2017 5 z 5

Poklad Poklad Kathy Reichs

Tak po tomhle dílu jsem zvědavá, jak to bude s Chancem dál. Opět skvělý díl. Nezklamal.
Viráti musí zachránit LIRI, sehnat spoustu peněz a jak jinak to udělat, než nalezením pokladu.
Ben se nám asi trochu zakoukal do Tory. Těším se na další díly.

21.02.2017 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Skvělá knížka. Sice mi ne všechno vyhovovalo, ale četlo se to dobře. Mělo to rychlý spád a zajímavou zápletku. Baz s Simonem byli úžasní.

15.02.2017 4 z 5

Hobitem jsem začala...A dobře jsem udělala. Byla to taková předzvěst ještě většího příběhu. Bilba jsem si oblíbila. Krásně se to četlo a hodně věcí se mi vyjasnilo. Určitě všem doporučuji.

17.09.2016 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Tak, moje první kniha o Sherlockovi. Příběh mě nadchl, úžasně vykreslené prostředí, nemám, co bych vytkla. Už se těším na další díly.

06.10.2015 5 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Dlouho mi trvalo než jsem knihu dočetla. Musím říct, že některé příběhy mě zaujaly, ale názorově s příběhy nesouhlasím (myslím tím ty těžko spočitatelné nevěry).

09.02.2015 3 z 5