Karin94 Karin94 komentáře u knih

Červený diamant Červený diamant Olrik

Dalo sa. Túto poviedku si viem predstaviť ako takú krátku krimi knihu.

30.08.2021 3 z 5

Najez se se mnou Najez se se mnou Sarah Skov

Očakávala som viac erotiky. Celá poviedka bola len o jedle a erotických scén tam bolo za mňa veľmi málo. Za mňa slabota.

24.08.2021 1 z 5

Sex v autě Sex v autě Sarah Skov

Za mňa taký suchší priemer. Uvidíme aké budú ostatné poviedky od autorky.

09.08.2021 2 z 5

Co Alice neřekla Co Alice neřekla T. A. Cotterell

Za mňa celé zle. Autor tam písal veci ktoré čitateľa vôbec nezaujímajú. Kľudne to mohol napísať na 200 strán a nie na 300 a mohol sa viac venovať tomu čo sa tam malo diať. Čo sa týkalo vyšetrovania a podobných vecí tak áno, to zaujímavé bolo a poháňalo ma to viac a viac k čítaniu, ale autor si to pokazil tým, že tam písal fakt hlúposti. Čiže za mňa táto kniha, NIE.

10.07.2021 2 z 5

Skôr než odídeš Skôr než odídeš Clare Swatman

Kniha nádherná! Veľmi sa mi páčil dej, a to ako to autorka vedela pekne vymyslieť. Ale jednoducho boli tam isté veci vďaka ktorým nemôžem dať 5 hviezdičiek. Už len tým, keď to začnete čítať viete, ako to skončí. Táto kniha je veľmi predvídateľná. Ale toto nie je ten hlavný dôvod kto ma zamrzel pri knihe, ale ten, že autorka to nenapísala trochu inak. Skoro každá kapitola sa končila slovami "a upadla som do ríše snov", ale aj kapitoly samozrejme mohla trochu inak sformulovať. Prišli mi také na jedno kopyto.

Hlavná hrdinka tam stále len plakala, samozrejme som si vedomá toho, o čom tá kniha je, ale Zoe tam plakala fakt pre také úplne hlúposti pri ktorých budete určite iba krútiť hlavou. Ale Zoe mi celkovo liezla v celej knihe poriadne na nervy, jednoducho treba si to prečítať a pochopíte.

Ale čo sa týka samotného deja a knihy, tak bol naozaj veľmi krásny. A autorka to naozaj nádherné vymyslela. Ja by som takéto niečo nevedela vymyslieť za žiadnych okolností, čiže celkovo musím povedať že to bola naozaj nádhera.

No a teraz otázka vlastne či bola táto kniha smutná?! Áno, kniha či už to má napísané v anotáci alebo v samotnom názve tak áno, smutné to samozrejme je. Ale neplakala som. Áno, pri prvej a poslednej kapitole mi išli slzy do očí, ale inak nie. Teda tým chcem povedať, že kniha je smutná, ale u niekoho plač môže vyvolať a u niekoho zas nie. Takže za mňa taký priemer ale každopádne odporúčam pretože kniha je naozaj velmi krásna i keď má svoje chybičky :)

10.07.2021 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Na mňa kniha bola veľmi smutná už len preto lebo je podľa skutočnej udalosti a napísal to sám autor ktorý to prežil. Tá jeho matka je obyčajná sviňa, keď už takto hnusne to mám napísať, a samozrejme aj ostatní ktorí sa podieľali na tomto odpornom zverstve. Ja ani neviem, čo iné mám napísať, každí si to musí prečítať sám. Ale určite odporúčam ľuďom, ktorí majú na takéto niečo žalúdok lebo je to celé surové a zvrátene a pri niektorých pasážach mi behal až mráz po chrbte. Neodporúčam mamičkám.

Milovanie s vanilkou Milovanie s vanilkou Petra Hederová

(SPOILER) Toto bola za mňa taká ľahká oddychovka, nič ťažko písané nad ktorým by ste si lámali hlavu a premýšľali.
Jedine čo by som asi vytkla bola téma "BDSM" ktorú moc nemusím, taktiež ako ma nebavia knihy o gayoch a lezbičkách. Neprišla som im na chuť, a preto nemám rada ani filmy 50 odtieňov sivej. Ale samozrejme autorka za tú tému nemôže, jednoducho musia existovať aj takí čitatelia ktorým to žiaľ nevyhovuje toto sú čisto len moje slová a môj názor aký mám vlastne k tomúto všetkému.
Ale vráťme sa teraz ku knihe. Také menšie mínus by som ešte dala za hlavnú hrdinku Lenu ktorá mi prišla hrozne detinská a sebavedomá, autorka ju mohla opísať viac dospelejšiu pretože pri niektorých pasážach mi Lena prišla zmýšľaním fakt ako teenegerka. Inak, ako som hore spomínala 50 odtieňov sivej, autorka v tejto knihe na začiatku opisovala veci, ktoré mi prišli presne ako z filmu. Tak ma to tak trochu zamrzelo a dúfala som, že to nebude úplne podobne tomu, ale našťastie nie. A nebojte sa, neprotirečím si, videla som film už dávno, ale neuchvátil ma ako ostatných. Toto bolo také menšie mínus ku knihe ktoré som si nemohla odpustiť a musela som ich napísať.
Inak celkovo na knihu sa nemôžem sťažovať pretože bola písaná fakt podľa mojich predstáv. Bola fakt ľahko písaná, čo ja v knihách mám veľmi rada, pretože sa viem pri tom úplne odreagovať a nemusím nad ničím premýšľať. Koniec bol otvorený a to znamená, že sa musím pustiť do dvojky s názvom "hádaj, s kým spíš". Za mňa určite odporúčam.

Útěk Útěk C. L. Taylor

Tento thriller musím zaradiť tiež do takých slabších. Nebolo to zlé, ale čítala som už aj lepšie.
Autorka to napísala na 368 strán čo je podľa mňa pri takomto deji úplná zbytočnosť. Krátke kapitoly, ale veľmi až zdĺhavý príbeh. Jednoducho povedané, táto kniha je až moc dlhá na to, že to patrí do tých slabších thrillerov.
A keď už hovorím o thrilleri, skôr by som túto knihu zaradila medzi detektívky. Nebolo tam to napätie, neboli tam tie "zimomriavky" kdežto pri niektorých thrillerov ich mávam.
Dej bol celkom jednoduchý, a v polke knihy sa dozviete ako sa to skončí. To je tiež jedno z mínus ktoré ja v knihe nemusím. Mam rada, keď autor napína až do samého konca a koniec je úplne iný, než aký predpokladáte.
Ale ako kniha to nebola zlá. Určite odporúčam.

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Zo začiatku som mala pocit, akoby čítam fantasy. Vlastne keď sa na to tak spätne pozerám, celá kniha bola taká trochu "s prvkami" fantasy. Nevadí, prežila som :D
Napriek tomu ma to celkom bavilo, akože aby som bola úprimná, nebola to vyslovene moja šálka kávy (aj keď v popise je napísané thriller/horor, ale kto si to prečíta, tak pochopí) do polky knihy som sa musela vyslovene nútiť do čítania, a od polky to už našťastie bolo celkom fajn. Ako horor mi to nepríde vôbec, aj keď možno existujú ľudia, ktorí sa boja fakt že všetkého, tak tým to naozaj neodporúčam :D, ale keď som to prežila ja, a to sa celkom istých vecí, ktoré boli v knihe spomenuté strašne bojím, ale prežila som to, a vôbec mi to neprišlo hrozné. Dokonca som to zvládala čítať aj večer. Pri čítaní bolo možno dvakrát, keď sa mi postavili chlpy na tele, a zatriaslo ma :D ale inak v pohode. No a čo sa týka žánru thriller, tak k tomu by som túto knihu asi najviac prirovnala.

Kniha bola rozdelena na dve časti na prítomnosť a časť z pred sto rokov, čiže 1905 tuším. Mňa osobne bavila časť s prítomnosťou, aj keď z minulosti autorka písala jeden milostný príbeh, ktorý bol inak brutálne smutný, a nejeden krát som mala slzy v očiach :( inak celá kniha bola podľa môjho názoru veľmi smutná, a aj to veľmi smutne skončilo.
Z minulosti sa spomínali také veci, ktoré mňa osobne vôbec nebavili, príklad: kone na povraze, rôzni králi/kráľovné a pod. toto ide mimo mňa.

Každopádne knihu autorka napísala celkom fajn. Kapitoly boli krátke. Jedine za čo by som dala menšie mínus je to, že tam bolo ozaj veľa kapitol, ktoré tam autorka ani nemusela dávať a prišli mi zbytočne vďaka čomu čitateľ prichádza o to najpodstatnejšie v knihe.

Ale inak kniha nebola zlá, a určite ju odporúčam všetkým :)