Karhal Karhal komentáře u knih

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

po Lovci draků jsem se na to těšil jak malej karel. no a po dočtení jsem to zanesl do práce. ztráta času, táhne se to jak sopel na mikině, kde nic tu nic, jediný zajímavý je prostředí. nuda.

12.01.2018 2 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

velmi dobře napsaný příběh, pomůže naznačit pohled obyčejných lidí na show, kterou jim dělá politika ze života. perfektní.

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

syrové, hodně naturalistické, skoro brutální podání vlastních zážitků. Po dočtení vás budou bolet zuby. Jedna z nejlepších na dané téma.

12.01.2018 5 z 5

Námořník na koni Námořník na koni Irving Stone (p)

Stone je v tomto dobrej, velmi dobře popsal život jedné z důležitých postav 20. st.

Bohem zapomenutí lidé Bohem zapomenutí lidé Albert Cossery

kniha, která překvapí. ti nejchudší mají vždy co říct. konec nejlepší

Sanširó Sanširó Sóseki Nacume

kniha, která vás atmosférou naprosto v táhne do doby starého Japonska. a o to hlavně jde.

Oheň na Měsíci Oheň na Měsíci Norman Mailer

Opravdu detailní reportáž o cestě na Měsíc. Až po přečtení věřím tomu, že tam fakt byli. Kdyby ne, bylo by to 10 let lží a komedie kolem, to by fakt nevymysleli ani amíci. Opravdu největší technický kousek v historii lidstva! ale znovu bych to nečetl :-D

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

skvělá oddechovka na cestu vlakem, pobaví.

Půl penny Půl penny Mavis M. Hill

syrovost, soucit, zlost, pravda. Povinná četba.

Černý déšť Černý déšť Masudži Ibuse

v podstatě dokumentární četba (žádnej velkej příběh), ze které mrazí. Znovu bych to asi nečetl, ale rozhodně nelituji.

06.06.2019 4 z 5

Vetřelci z hlubin Vetřelci z hlubin John Wyndham (p)

Wyndham opět nezklamal. Na konci jsem se zamyslel- třeba Noe zachraňoval život před mořskými tanky!

12.05.2019 5 z 5

Mistři evropského malířství - Itálie, Francie, Španělsko Mistři evropského malířství - Itálie, Francie, Španělsko Otakar Štorch-Marien

za hoodně přijatelnou cenu kvalitní čtení o ještě kvalitnějších obrazech!

08.02.2018 5 z 5

Strýček Eskymák Strýček Eskymák Edvard Valenta

poutavě popsaný život Eskymo Welzla. Brácha Jacka Londona :-D dobrý čtení

23.01.2018 5 z 5

Automat Svět Automat Svět Bohumil Hrabal

takhle píše život. mistr dialogu, situace, místa. nejenom knížka, nejenom spisovatel

12.01.2018 5 z 5

Ochutnavač: příběh mého neuvěřitelného života Ochutnavač: příběh mého neuvěřitelného života Peter Elbling

"historický" román, velmi vtipně a svižně napsaný, dobrá volba.

12.01.2018 4 z 5

Tři útěky z Korintu Tři útěky z Korintu Witold Makowiecki

perfektní čtení pro mládež.

Hráči na vinici Páně Hráči na vinici Páně Peter Matthiessen

příběh o svobodě, hledání, odvaze, zatracení. Úžasný čtení.

A potom jsme uslyšeli hřmění A potom jsme uslyšeli hřmění John Oliver Killens

sociální román, který má sílu. Největší pravda je, že američtí černoši měli nepřítele mnohem blíž, než v Německu, nebo Japonsku. ale dějiny píšou vítězové, že.

11.01.2018 3 z 5

Klub podivných živností / Anarchista Čtvrtek Klub podivných živností / Anarchista Čtvrtek Gilbert Keith Chesterton

perfektní kousek. Totálně nadčasové, konec tomu dodal korunu!