A potom jsme uslyšeli hřmění

A potom jsme uslyšeli hřmění https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59431/bmid_a-potom-jsme-uslyseli-hrmeni-Y7b-59431.jpg 4 35 3

Americký autor, nositel několika literárních cen, řeší v románě na pozadí bojů v Tichomoří za 2. světové války – jichž se účastnil – problematiku nerovnoprávného postavení černošského obyvatelstva USA, a to jak v míru, tak i ve vypjatých válečných situacích. Hrdina knihy – voják, zpočátku plný ideálů o jednotném boji proti fašismu, dospívá v závěru k přesvědcení, že je nutné bojovat nejen proti fašismu, ale i rasismu, a to i uvnitř Spojených států.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

And Then We Heard the Thunder , 1962

Karhal
11.01.2018 3 z 5

sociální román, který má sílu. Největší pravda je, že američtí černoši měli nepřítele mnohem blíž, než v Německu, nebo Japonsku. ale dějiny píšou vítězové, že.

Challi
03.01.2015 5 z 5

Pro mě nádherný román z 2. světové války pojednávající o nelehké situaci černošského obyvatelstva USA a vojáků bojujících v "bílé" armádě. Velmi mě oslovil nádherný spisovatelův styl psaní.

mariva
20.03.2013 5 z 5

Knihu jsem četla sice už před spoustou let, ale pamatuji si, že se mi hrozně moc líbila. Nezvyklé na to, že jde o válečný román a já válečnou literaturu normálně nečtu. Ale tahle kniha byla opravdu strhující.

druhá světová válka (1939–1945) rasismus

John Oliver Killens
americká, 1916 - 1987
1975  83%A potom jsme uslyšeli hřmění
1959  0%Což Daniela nezachránil Pán?

Kniha A potom jsme uslyšeli hřmění je v