Karcoolka2210 Online Karcoolka2210 komentáře u knih

Pretože si výnimočná Pretože si výnimočná Alma Gross

Pekne vystavaný príbeh o mame a dcére, o tom ako spolu riešiť problémy a komunikovať o nich. Miestami až asi príliš ideálny príbeh, ale svet by bol ozaj krajší, keby takto rodičia a deti fungovali. Kniha obsahuje tiež 5 praktických rád a a usmernení pre rodičov. Oplatí sa prečítať.

14.06.2023 4 z 5

Hups, Rups a Šups Hups, Rups a Šups Gabriela Futová

Skvelá kniha, plná dobrodružstiev malých tlačiarenskych škriatkov. Ilustrácie sú krásny bonus. Príbeh je vtipný, ale aj poučný a deťom (predškolákom v škôlke) sa kniha veľmi páčila a tešili sa každý deň na pokračovanie. Určite odporúčam.

13.06.2023 5 z 5

Dievča, ktoré chcelo zachrániť knihy Dievča, ktoré chcelo zachrániť knihy Klaus Hagerup

Pre mňa to je jedna z najkrajších kníh, možno je príbeh jednoduchý, ale neuberá mu to na hĺbke a kráse. Ku koncu sa mi aj oči zaslzili a tie ilustrácie sú nádherné.

08.06.2023 5 z 5

Šest rudých jeřábů Šest rudých jeřábů Elizabeth Lim

Kniha Six Crimson Cranes bola pre mňa obrovským prekvapením. Viackrát som o nej počula od rôznych booktuberov, ktorí ju chválili. Kniha je síce označená ako YA, ale musím povedať, že aj keď nespadám do tejto vekovej kategórie, náramne som si túto knihu užila a už sa neviem dočkať pokračovania, ktoré by malo vyjsť v októbri tohto roka.
Inšpirovaná príbehom H.CH. Andersena Divé labute, autorka Elizabeth Lim vsadila dej tohto príbehu do starého Japonska a urobila to veľmi dobre. Príbeh princeznej Shiori a jej bratov bolo jedno veľmi krásne, napínavé, miestami celkom strašidelné dobrodružstvo plné odvahy, lásky, mágie a drakov. Určite odporúčam prečítať.

Posledný vlk Posledný vlk Sébastian Perez

Nádherná kniha, ktorá preberá trochu ťažšie témy ako vojna a strata blízkeho človeka, ale s dôležitou myšlienkou. Plus tie ilustrácie, no nádhera :) Odporúčam.

Najkrajšie miesto Najkrajšie miesto Cecilia Heikkilä

Krásna kniha, s krásnym vzťahom medzi dedkom a vnukom, s peknou myšlienkou a náshernými ilistráciami. Odporúčam.

05.06.2023 4 z 5

Koruna Koruna Emily Kapff

Útla kniha s nádhernými ilustráciami a veľmi dôležitým posolstvom, ktoré je dôležité podávať malým čitateľom. Naša planéta je úšasná a mali by sme urobiť všetko pre to, aby sme jej pomohli.

Traja kamaráti Traja kamaráti Giorgo Volpe

Ďalšia krásna kniha o priateľstve z pera tohto autora. Skvelá kniha pre malého čitateľa s nádhernými ilustráciami.

05.06.2023 4 z 5

Veľká kniha super pokladov Veľká kniha super pokladov Susanna Isern

Krásna kniha nie len pre malých čitateľov, myslím, že aj my dospelí, sa môžeme mnohému naučiť a pripomenúť si, čo je naozaj v živote dôležité. Určite odporúčam.

Hranice a děti Hranice a děti Henry Cloud

Skvelá kniha, podľa mňa ešte lepšia ako predošlá Hranice. Táto sa venuje vyslovene rodičom a deťom a myslím, že mnohým rodičom, ktorých poznám by náramne pomohla. Odporúčam.

31.05.2023 5 z 5

Prelet nad kukučím hniezdom Prelet nad kukučím hniezdom Ken Kesey

Poznala som film, nejako som netušila, že je aj kniha. Ďalšia kniha z našej výzvy, inak by som sa k nej určite nedostala. Je to dosť smutný a pochmúrny príbeh, so zaujímavými postavami. Ale musím priznať, že niektoré časti knihy boli divné a trochu som sa strácala v tom, čo je realita a čo nie. Napriek tomu, je to kniha hodná prečítania.

30.05.2023 4 z 5

Nototo a strašidelná škola Elvíry Múdrej Nototo a strašidelná škola Elvíry Múdrej Gabriela Futová

Táto kniha bola pre mňa veľmi príjemným prekvapením. Skvelý príbeh, skvelé postavičky malých škriatkov, ktorí môžu malým čitateľom pomôcť prekonávať prekážky. Ilustrácie v knihe sú tiež úžasné. Odporúčam ja, aj všetci predkšoláci, ktorým som túto knihu čítala a náramne si ju užívali, každý deň sa tešili na novú kapitolu a chceli čítať aj pokračovanie, ktoré ale žiaľ nie je :)

30.05.2023 5 z 5

Čakanie na vlka Čakanie na vlka Sandra Dieckmann

Ach, tie ilustrácie, no nádhera. Príbeh je jednoduchý, ale ide do hĺbky a krásne rozpráva o priateľstve a strate milovaného pre menšieho čitateľa.

26.05.2023 5 z 5

Koniec sveta a čo je za ním Koniec sveta a čo je za ním Monika Kompaníková

Veľmi originálny príbeh, páčil sa mne aj deťom, ktorým som knihu čítala. Aj keď mne osobne sa páčili o trochu viac Hlbokomorské rozprávky.

19.05.2023 4 z 5

Vahadlo osudu Vahadlo osudu Margaret Lindholm

Trvalo mi síce, kým som sa prelúskala druhou časťou, ale stálo to za to. Druhá časť, podobne ako prvá, má celkom pomalý dej, ale nič v nej nechýbalo ani nebolo navyše. Pani autorka ma vtiahla ešte viac do deja a príbeh Fitza sa krásne rozvíjal, nabaľoval, naberal obrátky a poriadne sa zahral s mojimi emóciami. Skvelé pokračovanie a teším sa na záver tejto trilógie, ktorý je údajne najlepší. AJ

17.05.2023 5 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Ďalšia kniha z našej rodinnej knižnej výzvy, ku ktorej by som sa asi sama nikdy nedopracovala, no táto ma zatiaľ najviac bavila. Spôsob akým autorka poňala začiatky neznámej epidémie ma vtiahol do deja veľmi rýchlo. Dynamický dej, miestami celkom hrozostrašný, zaujímavé postavy, napínavé až do konca.

25.04.2023 4 z 5

Hranice Hranice Henry Cloud

Kniha o tom, aké je dôležité nastaviť hranice už od detstva, aj o tom, čo všetko môžu nedostatočné hranice spôsobiť človeku po celý jeho život. Autor vychádza zo skúseností s ľuďmi ako terapeut, ale tiež sa dosť opiera o Bibliu. Je to fajn čítanie.

22.04.2023 4 z 5

Skôr než povieš dobrú noc Skôr než povieš dobrú noc Giorgo Volpe

Úplne jednoduchý, ale pekný príbeh o priateľstve medzi líškou a plchom, aj o tom, že nie stále môžeme mať to, čo by sme veľmi chceli. Plus kniha má krásne ilustrácie.

21.04.2023 4 z 5

Môj dedko je čerešňa Môj dedko je čerešňa Angela Nanetti

Kniha s ťažšou tématikou pre deti, ale žiaľ, smrť starých rodičov je súčasťou našich životov v akomkoľvek veku to príde. Autorka to poňala celkom reálne a ukázala aj rôzne typy starých rodičov a vzťahov medzi nimi a vnúčatami. Zobrazuje tiež nezhody v manželstve, ako vplývajú na deti a že niekedy majú aj problematické vzťahy štastný koniec. Za mňa super, aj predškolákom v škôlke sa páčila.

20.04.2023 5 z 5

Tak to vidím Tak to vidím Romana Romanyshyn

Nečakala som, že bude táto kniha až taká dobrá. Skvele spracovaná kniha o zraku, nie len pre deti, ja som sa tiež naozaj veľa dozvedela, čo som nevedela. Krásne ilustrácie.

12.04.2023 5 z 5