Kapi41 Kapi41 komentáře u knih

Silo Silo Hugh Howey

Nebudu se zdržovat dlouhým komentářem, prostě to bylo super!
A teď rychle pro druhý díl...

18.11.2017 5 z 5

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Už zase. Jak to dělá? Kniha byla opět úžasná, čtivá, a velice vtipná. Díky Haltovi a Crowlemu - pro mě asi nejoblíbenější dvojice - humorem kniha téměr přetékala. Tímto mě autor nikdy nezklame.

(...) ,,Radši bychom měli zítra taky vyrazit," říkal Halt. ,,Je čas obhlédnout hrad Divoká voda."
,,Máš nějaký nápad, jak odtamtud vytáhneme Duncana?" zeptal se Crowley.
,,Myslel jsem, že ty bys mohl jít pro něj a já zatím obklíčím hrad," odpověděl Halt.

(...) Po druhé sloce přestali zpívat, ale Crowley si za jízdy dál tiše pohvizdoval refrén. Halt se na něj zamračil.
,,Vydáváš divný pisklavý zvuk," upozornil ho.
Crowley se překvapeně rozhlédl. Neuvědomoval si, že si pohvizdoval, a spojit si to s výrazem divný pisklavý zvuk mu chvíli trvalo.
,,To je hudba," prohlásil.
,,Ne z místa, kde sedím," odtušil Halt.

06.02.2017 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Opět krásná kniha. Co dodat, snad jen to, že mě tentokrát pobavil konec knížky, kde byl Geralt z Rivie pasován na Geralta z Rivie...

30.01.2017 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

No... Od prvního otevření této knihy už nějaký ten pátek uběhl - tuhle sérii už mám přece jenom přečtenou (a ne jednou). Ale nezapomenu na to prvotní zaujetí - na ten jas v očích, když jsem otáčel stránku, a přemýšlel jsem, co bude pokračovat, na to pobavení, když Halt opravil svého učně a nezapoměl to říci tak, aby to každému alespoň vykouzilo úsměv na tváři... na Horáce se svým selským rozumem a dobráckou povahou, a především na Willa, který vždycky přišel s výborným nápadem zachránil vše před "zkázou". Na téhle sérii jsem vyrostl a stále mě fascinuje.

30.01.2017 5 z 5