Kanylka Kanylka komentáře u knih

06.06.2023 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Taková super "jednohubka"

20.02.2023 4 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Silný příběh, který prostě "odsejpal" od začátku do konce . Takhle si představuji dobré čtení.

06.02.2023 4 z 5

Koupelna Koupelna Jean-Philippe Toussaint

Takový čtivý "experiment" na jedno deštivé odpoledne

09.01.2023 2 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Kniha nezklamala. Díky moc

08.11.2022 5 z 5

Nikdy Nikdy Ken Follett

Kniha mě zklamala. Taková "pohádka" pro dospělé na dobrou noc.

11.10.2022 3 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Těšila jsem se na dobrou detektivku z okolí Beskyd, bohužel, kniha mě neoslovila. Přečteno a jde se dál.

11.05.2022 1 z 5

Království Království Jo Nesbø

Naprostá "parádička"

11.04.2022 5 z 5

Po přečtení knihy mi neustále vyskakuje v hlavě otázka. Jaký smysl měla ta "partyzánština"? Museli předem vědět, že přijde odveta! Tolik zmařených lidských životů! A viníci? Nebyli potrestáni. Velmi smutný příběh. Válka je pořádná "svině".
PS: Karin Lednická, když se do něčeho zakousne, vždycky to stojí za to.

11.04.2022 3 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Kniha přečtená za jeden večer. V mé domácí knihovně určitě nezůstane.

24.03.2022 2 z 5

Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Tomáš Padevět

Život "Paní" tedy opravdu nebyl jednoduchý. Kniha je nádherná. Děkuji

24.03.2022 5 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Kniha se moc dobře četla navzdor smutnému osudu židovského národa.

28.02.2022 3 z 5

Zapomenutá Ostrava Zapomenutá Ostrava Josef Filgas

Hledala jsem knihu o historii Ostravy a našla. Předčila má očekávání. Co v ní najdete? Příběhy obyčejných lidí, nezaměnitelný ostravský "slang" a místa popsaná autorem, která dávno zanikla nebo naopak žijí dál....

31.08.2021 5 z 5

Josef Kemr o sobě Josef Kemr o sobě Milan Cais

Pana Josefa Kemra jsem vždy velmi obdivovala, je mi líto, že jsem neměla tu čest vidět "Mistra" na těch prknech, co znamenají svět. Kdysi dávno, v jedné pohádce pronesl svým nezaměnitelným hlasem větu:" Jak může člověk zradit člověka." Tahle kratičká věta v jeho podání ve mě zůstane navždy, stejně jako dobrý pocit z téhle knížky.

21.07.2021 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Ken Follett umí. Přesvědčí Pilíře země, Na věky věků, Zima světa, Hranice věčnosti. Tenhle román byl pro mne trochu zklamáním.

26.05.2021 2 z 5

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Úplně to vidím...Za okny nekončící zima, doma krb, houpací křeslo a trochu více času....Pokud to všechno máte, sáhněte po románu Zlodějka.

21.03.2021 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Prostě vám běží mráz po zádech. Jen mě tak občas při čtení napadlo, kde pan spisovatel čerpá inspiraci. Víc hvězdiček dát nemůžu....Mám raději Larse Keplera a Adlera Olsena.

18.03.2021 3 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Pan B. Minier psát umí....Kniha je napínavá, dobře se četla...Ubrala bych postav, názvu filmů a počet stran. Knihu doporučuji

29.04.2024 3 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Děkuji pane Czendlik za rozšíření obzorů

17.04.2024 5 z 5