kahuda01 kahuda01 komentáře u knih

Olympia Olympia Volker Kutscher

Kniha se četla jedním dechem, teď už jen čekám na překlad pokračování. Moc jsem si to s Gereonem užil, jediné co mi trochu vadilo, byly anglické pasáže, ale zas nic tak hrozného to nebylo.

10.08.2022 5 z 5

Lunapark Lunapark Volker Kutscher

Na horské dráze v Lunaparku to tedy byla jízda. Zatím nejlepší díl série nemohu jinak, dávám 100% a plynule přecházím na další kousek.

25.07.2022 5 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Lepší, než předchozí díl, stále uprchlické téma, které mi tentokrát tak nevadilo. Dobrá práce!

31.03.2020 4 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Vynikající, zatím (doufám) poslední díl série. Určitě doporučuji číst ve správném pořadí.

12.11.2018 5 z 5

Poslední lov Poslední lov Jean Christophe Grangé

Těšil jsem se na pokračování, nejsem zklamaný, ale kniha mě nevtáhla úplně do děje, motiv byl pro mě neuvěřitelný, atmosféra dostatečně hutná a "pomocnice komisaře Niémanse mi tak docela nesedla. Pěkné čtyři hvězdy.

26.01.2024 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Když jsem zjistil, že existují další dva díly série s komisařem Niémansem, tak jsem si dal pro osvěžení znovu Purpurové řeky. První dvě třetiny super, ke konci trochu zmatku a rychlé rozuzlení, takže na pět hvězd to nevidím, ale jinak super počtení a vyrážím na druhý díl.

10.01.2024 4 z 5

Druhá oběť Druhá oběť Karin Slaughter

Sérii s Willem Trentem mám rád. Po dlouhé době jsem se k ní vrátil, ale jsem spíše zklamaný. Zbytečně dlouhé, prvni 3/4 se nic neděje. Angie už mě dost vadila. Do dalšího dílu se hned tak nepustím.

28.10.2022 3 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Tolik jsem se na nového Servaze těšil... Škoda. Minier umí, to se musí nechat, ale problémů s potomky přistěhovalců ve Francii bylo trochu moc a covidové téma bych si taky odpustil. Nejslabší díl série :-( -50%

04.04.2022 3 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Po přečtení komentářů mých předčtenářů jsem měl trochu obavy - některé pasáže jsou nudnější, ale já mám pro Maye slabost: je to čtivé, je to z Lewise/Harrise - jsem spokojen.

28.05.2020 4 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Nebylo to špatné, ale téma rasismu není můj šálek čaje. Myslím si, že současné Švédsko má přesně opačný problém, ale o tom nechci psát. U této autorské dvojice mám pocit, že každý píše jednu kapitolu a střídají se, jedna mě baví a další nudí. Dále tam bylo na můj vkus moc postav, ztrácel jsem se.

11.03.2020 4 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Čtení jsem si užíval, atraktivní prostředí moderní Číny v kontrastu s londýnským vrahem bylo vynikající. Li a Margaret jako vždy nezklamali, jen je mi líto, že série končí. Nebo snad ne?

24.02.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Chvílemi trochu nudilo, na zadek jsem se z knihy neposadil. Vraha jsem neuhodl, tady si mě Nesbo pěkně povodil.

29.10.2019 4 z 5

Uf to byla kláda... téměř 2200 stránek na čtečce. Musím se přiznat, že některé pasáže jsem přeskakoval, ale jiné jsem hltal očima. O existenci těchto táborů jsem věděl, ale rozsah a délka jejich trvání mě překvapila. Doporučuji přečíst.

20.05.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Začátek trochu nudil kvůli množství odborných výrazů, střed byl dobrý a konec mě trochu zklamal - čekal jsem nějaké wow zakončení. I tak jsem spokojen, kniha se četla velice dobře - solidní thriller.

02.05.2019 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Jo! Tak to jsem si užil! Minier prostě umí, druhá polovina se mi zdála malinko slabší, ale celkově super.

11.03.2019 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Za mne je druhý díl lepší než první. Postav by mohlo být méně, ale jinak se kniha čte dobře.

25.02.2019 4 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Mám rád sérii s Enzem a to platí i pro tento díl. May je skvělý vypravěč, s každou větou se mazlí, je to nádherné počtení.

02.01.2019 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Tak nevím, čekal jsem asi něco jiného. Těžko hodnotit takovou knihu, přišlo mi to jako pokus přiživit se na "módním" tématu, obsahově ještě dobré, ale styl jakým je kniha napsaná je na úrovni slohové práce žáka Základní školy.

10.12.2018 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Kniha se mi líbila, sice místy trochu přitažené za vlasy, ale nic hrozného. Děj rychle odsýpá, kapitoly navazují pěkně jedna na druhou, v příběhu nejsou skoro žádná "hluchá" místa. Dobrá práce.

06.12.2018 5 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Super to bylo, jedna z nejlepších knih od Mo. Čte se skoro sama :-).

09.11.2018 5 z 5