Kackatlacka Kackatlacka komentáře u knih

Hledání přítomného okamžiku Hledání přítomného okamžiku Ruth Ozeki

Nejak nevim,co napsat.. Ke knizce jsem se vzdy vracela trochu obtizne a obcas jsem se musela premlouvat (to se mi nestava). Ale na druhou stranu je knizka propletena duchovni linkou plnou zenu. Rozhodne Vas vtahne propletenost pritomnosti,minulosti a neceho (prostoru,casu?) co je nekde mezi tim. Realita aktualnosti je trochu tvrda a to at prozivate pritomnost s Ruth ci s Nao (nelze ale rict,ktera pritomnost je ta “spravna” a zda vubec nejaka pritomnost je).
Kazdopadne doporucuji precist, pri kazdem zacteni me knizka bavila.
O hvezdicku mene davam opravdu pouze proto,ze vraceni ke cteni pro me bylo tezsi,nez jsem zvykla. Do cteni se obvykle nemusim nutit.. Po zacteni me ale dej vzdy spolehlive vtahl!

27.02.2018 4 z 5

Velká Jízda/Na cestu Velká Jízda/Na cestu Terry Pratchett

Velmi vtipný počin mého oblíbeného autora. Nómové z obchoďáku a jejich omezený pohled na svět byl okouzlující a zároveň komický příběh malých vesmírných přistěhovalců,kteří však již na svůj původ dávno zapomněli a žili představou,že obchoďák je vlastně celý svět a žádné “venku” neexistuje..
Jedno “ale” knížka přeci jen má: někdy jsem se musela trochu přemlouvat,abych se k ní vrátila,ačkoli pak jsem zase neuměla přestat číst. Zvláštní paradox :)

24.11.2017 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Nádherná, zábavná a poutavá kniha, kterou jsem si pro velký úspěch dala i v podobě filmu a audioknihy.

21.11.2017 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Myslím,že tuto knížku lze pokládat za jednu z mých nejoblíbenějších a rozhodně se k ní hodlám vrátit :)
Jen díky ní jsem před lety ochutnala kouzlo fantasy a naprosto mu propadla :)

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Teda na to,že jsem se pořád ošívala a do žádného českého autora nechtěla jít (a už vůbec ne do příběhu o životě), jsem to tak z pohodlnosti vlastní (kniha mi byla zapůjčena a dlouho vnucována) zkusila.. A ono to vyšlo!! Smlsla jsem jí na jeden zátah a hned si běžela pro obě další autorova díla!

Každopádně knížka je vážně úžasná oddechovka, u které jsem se smála,plakala a co víc,přemýšlela jsem o svém vlastním životě.. Ale vše s naprostým nadhledem,jelikož to mě autor naučil :)

20.11.2017 5 z 5

Bílá žena Bílá žena Madeleine Brent (p)

To mě bavilo moc, skvěle napsaná oddechovka :-)

30.08.2021 5 z 5

Jedna duše, mnoho těl Jedna duše, mnoho těl Brian L. Weiss

Pokud věříte v minulé životy, nebo jste jogín/buddhista/milovník eza... To je jedno... Najdete se tu. Ta knížka je úžasná a doktoru Weissovi věřím každé slovo! A pokud nevěříte v minulé životy, tak nemusíte. Autor tuhle myšlenku nikomu nenutí. Dokonce sám přichází s myšlenkou, že je možné, že vzpomínka na minulý život je fantazie, kterou mozek vytváří jako takovou berličku pro vysvětlení, uchopení a následné vyřešení různých traumat, strachů a jiných neduhů, které nás trápí.

Jen láska je skutečná Jen láska je skutečná Brian L. Weiss

Běžící Buddha Běžící Buddha Sakyong Mipham

Já vůbec nechápu, jak to, že je celkové hodnocení takové slabé. Ta knížka je skvělá a dává jednoduchý návod na to, jak meditovat v běhu (nebo v jakémkoli jiném sportu, ty poznatky jdou aplikovat vlastně na všechny aktivity). Jedná se v západním světě pojmenované techniky mindfulness, tedy všímavost, která je skvělým pomocníkem pro zpřítomnění si každého jednoho okamžiku našeho života. Člověk díky této technice vycházející z buddhismu netrpí tím pocitem, že mu život utíká mezi prsty :)

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Ten příběh mě vtáhl natolik, že jsem knížku dala na jeden nádech. A druhý a třetí hned vzápětí!
Knihy jsou nádherné, příběhy jsou na fantasy velmi uvěřitelné, děj plynulý a zábavný.
Navíc mě totálně dostalo, že v první knize člověk neví, kdo je princ a kdo zabiják. A komu tedy být nakloněn... Ale víte co? Člověk si není jist, ani když pravda vyjde najevo.
Dokonalé!!

P.S. První díl jsem si po dokončení série dala ještě jednou a to obvykle nedělám.. :)

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Koralina Koralina Neil Gaiman

Velmi poutavá fantasy pohádka (řekla bych spíše) pro dospělé.
Zlehka mě dokázala postrašit a nádherně pobavit.

20.11.2017 4 z 5

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter S. Beagle (p)

Trochu hůře se mi ke knížce vracelo. Ale příběh sám o sobě je prostě nádherný!

10.04.2021 4 z 5

Malý Teen, vládce slonů Malý Teen, vládce slonů Reginald Campbell

Kniha vypráví příběh o synovi mahuta. Kniha je nádherná, ale místy trochu krutá. Přečteno jedním dechem

03.04.2021 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Tuhle knizku miluju! Je to jednoznacne knizka pro holky,ale zadna cervena knihovna. Je jednoducha,ctitelna a naprosto nenarocna.
Nutno rict,ze clovek ma chut po precteni knizky ihned vyrazit na letiste a NY navstivit! Je pravda,ze recenzi sem davam se znacnym zpozdenim. Knizku jsem cetla uz pred nekolika lety.. Ale! Jelikoz mam pred cestou do NY,knizku jsem oprasila a zacinam znovu cist! A to je co rict,protoze jsem jeste zadnou knizku 2x necetla :-))
Tak s chuti do toho,urcite se Vam bude libit :-))

04.03.2018 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

No pááááni,kde se to v tom Hartlovi bere?! Nemůžu si pomoct,ale jeho knížky vážně zbožňuju! Jen u nich se dokážu od srdce zasmát a o pár stránek dál pořádně zaplakat!
Vážně nádherná oddechovka..