Kabátice Kabátice komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se čte dobře, má to spád. Líbilo se mi i jak se osudy vzájemně propojovaly. Ale tak trošku mi tam chyběl nějaký konec.

12.01.2018 3 z 5

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

Druhý díl nezklamal. Zase super počtení. A pro mne mnohem lepší, než Enderova hra.

04.01.2018 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Tenhle díl mě zklamal. Bylo to místy dost přehnané.

10.07.2017 3 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Nemám slov, kniha předčila má očekávání. Film jsem viděla první a nikterak mě neovlivnil. Naopak mě inspiroval k četbě. Jdu hned do dalších dílů a doufám, že jsou stejně geniální.

27.06.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Úsměvná knížka, která pobaví. Možná proto, že hrdinové řeší krizi tak zvláštními způsoby. Zajímal by mě mužský názor na tuto knihu. Z komentářů vyplývá, že knihu čtou hlavně ženy. Myslím si, že chlap by řekl: ,,Je to úplná blbost!"

03.05.2017 3 z 5

Mořský vlk Mořský vlk Jack London

Výborná kniha, hlavně první půle. Moc se mi líbili diskuze o podstatě bytí mezi Larsenem a Humpem, které opravdu stály za to. V druhé půli je citelně znát zamilovanost samotného Londona, která se do děje promítla příchodem Maud. Tak nějak to pak už nebylo ono... I přes to, ale pět hvězd :)

22.02.2017 5 z 5

Trapné povídky Trapné povídky Karel Čapek

Čapka mám ráda, ale tyhle povídky mě neoslovily.

05.01.2017 3 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Četla jsem jen díky výzvě a nebylo to špatné. Téma mě překvapilo a docela dost dojalo.

27.10.2016 4 z 5

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

Silná kniha, rozdělená na dvě části. Zatímco příběh Rút je vyprávěn syrově, tak jak prožila všechny hrůzy v koncentračních vyhlazovacích táborech a končí návratem domů, příběh Ervína líčí jeho psychický stav právě po návratu. Oba příběhy mají co do sebe a stojí za to.

27.09.2016 4 z 5

Bílý Den Bílý Den Jack London

V tomto díle jde o obrovské životní skoky člověka, který se, z drsného přírodního muže, majícího psí spřežení, čest a silnou vůli, promění v drsného nelítostného milionáře a poté co se zamiluje, se zase vše obrátí. Zní to šíleně, nicméně kontrasty mezi klidnou krásnou přírodou, uspěchaným rostoucím městem, rozdíly mezi lidmi a kritika zbohatlíků, dělají z knihy velmi zajímavé čtení.

12.07.2016 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Hodně silná kniha, která mi dlouho zůstane v hlavě. Někoho by odradilo pár prvních stránek, kde je četba stížena gramatickými chybami, ale hned, když člověk pochopí smysl, čte se to samo a začne to silně prožívat.

28.06.2016 5 z 5

Jak nevodit policii za nos Jak nevodit policii za nos Donald E. Westlake

Taková milá oddechovka, která pobaví a pro mě poprvé, co jsem fandila zabijákovi.

08.06.2016 4 z 5

Démon alkohol / Tulák po hvězdách Démon alkohol / Tulák po hvězdách Jack London

Obě knihy jsou povedené. Co se týče Démona alkoholu, tak kromě naivního názoru, jak bojovat proti alkoholismu, jde o přiblížení pocitů, jednání a smýšlení člověka, který od dětství postupně alkoholu propadá, až do jeho absolutní závislosti, se kterou ve stáří již nedokáže bojovat. Tulák po hvězdách mě oslovil víc. Nějak si ale nedokážu představit, že je někdo tak duševně silný, že dokáže dlouhodobě snést tolik utrpení a bolesti a uchovat si zdraví rozum.

24.05.2016 5 z 5

Cizinec přichází Cizinec přichází Mika Waltari

Zatím jsem od Waltariho četla jen Egypťana Sinuheta a překvapilo mě, jak jeden člověk dokáže napsat tak odlišné věci. Nicméně i tato kniha mě uchvátila. Drsná země, drsní lidé, krásná zápletka a naprosto úžasně propracovaná psychologie postav. Četlo se to samo.

07.03.2016 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Netradiční svět, netradiční jazyk, zajímavé téma = neskutečně bláznivá, šokující a strhující kniha. Jsem ráda, že jsem si jí přečetla a určitě se podívám i na film.

08.02.2016 4 z 5

Johnny a bomba Johnny a bomba Terry Pratchett

Super kniha na odreagování se. Čte se úplně sama. Způsob cestování časem je úžasně originální a pobaví :)

25.01.2016 5 z 5

Klub sebevrahů (9 povídek) Klub sebevrahů (9 povídek) Robert Louis Stevenson

Stevenson nezklamal. Moc pěkné, tajemné, se zajímavými a překvapivými zvraty. Jekyll a Hyde a Klub sbevrahů mě zaujali nejvíce.

11.01.2016 4 z 5

Profesor Neřád neboli Konec tyrana Profesor Neřád neboli Konec tyrana Heinrich Mann

Kniha se tak náhodou namanula ke čtení, ale kdybych věděla dopředu o čem to bude, zřejmě bych se do čtení nepustila. Téma celkově mě moc neoslovilo, ale docela dobře jsem se bavila postavou pana Neřáda. Byl to takový zlý a urputný maniak, až to bylo komické.

19.11.2015 3 z 5

Sbohem armádo! Sbohem armádo! Ernest Hemingway

Příběh se mi moc líbil, ale byla jsem zklamaná z toho závěru. Tak trochu mě napadlo kam to směřuje, protože zdánlivá idyla ke konci byla hodně zdlouhavá a podezřelá. Takže se mi ani poslední stránky nechtělo číst. Ale dala jsem to a byla jsem z toho pak smutná a trošku otrávená. Jinak knihu velmi doporučuji. Pocit marnosti války je moc pěkně zachycen.

12.10.2015 4 z 5

Západ Západ Karel Václav Rais

Kniha je velmi krásně napsána. Z psychologického hlediska asi až moc. Obraz stáří na mě tak dolehl, že asi nikdy nechci být stará...

07.10.2015 4 z 5