Kabátice Kabátice komentáře u knih

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Je zvláštní, že když někdo umí podat naprosto smutné a šílené věci s humorem, tak se každý baví. I já se při četbě velmi bavila a smála na celé kolo. Ale proč vlastně. Hlavní hrdina šťastný vlastně vůbec nebyl, jeho rodina také ne a vůbec celková doba, byla dost na draka...

12.04.2019 5 z 5

O kočkách O kočkách Charles Bukowski

Kniha na jeden večer. A jelikož mám doma dvě čičiny, naprosto chápu všechny Bukowskeho myšlenky. Sama mám stejné, když je pozoruji. A v příštím životě bych chtěla být určitě také kočkou ;-)

26.10.2018 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Autorce se povedlo vylíčit útrpný život a těžkou dřinu na farmě s humorem. Bavila jsem se.

22.09.2017 4 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Velmi pěkně vyzdviženo české vlastenectví, což bylo zjevně úmyslem. Moc se mi líbila povídka Včelař.

26.01.2015 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Pěkné, čtivé, po historické stránce zajímavé, ale přišlo mi to zbytečně dlouhé.

24.08.2021 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Kniha mě mile překvapila. Za prvé mě děsila délka knihy, ale děj Vás tak vtáhne a stránky ubíhají, že jste najednou na konci ani nevíte jak. Za druhé zrovna historické romány úplně nemusím. Knihu jsem četla na doporučení a dobře jsem udělala. Dozvěděla jsem se nenásilně spoustu zajímavých informací o tehdejším drsném životě ve Španělsku o kterém jsem do teď neměla ani ponětí. Na tuhle knihu hned tak nezapomenu.

24.08.2021 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Moc pěkně zpracovaný příběh. Knihu jsem četla jedním dechem a dokonce i slzu uronila.

09.03.2021 4 z 5

Noc jako stvořená pro nevěru Noc jako stvořená pro nevěru Zdena Frýbová

Výborně jsem se bavila! Mojmírovo žvatlání a Drahuščino vaření... Kolikrát jsem se smála nahlas :-)

16.02.2021 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Kniha skvěle zpracovaná, těžké téma. A ta Julie... ta mi tak lezla na nervy!

16.02.2021 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Zapletka skvělá, děj postupně graduje, rozkrývají se nové skutečnosti... Já si to užila od začátku do konce a ani na chvíli jsem se nenudila.

15.02.2021 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Spíš úsměvné, než vtipné, ale veselé rozhodně ne. A Eliška mi lezla na nervy neskutečným způsobem. Ještě že ta kniha rychle utekla a nikde se to nevleklo.

27.08.2020 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Pěkná, čtivá a poučná knížka, která má něco do sebe a moc mě bavila. Zbytek už napsali ostatní...

12.12.2018 5 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Na houževnatou slečnu Smilly asi dlouho nezapomenu. Její cit pro sníh, i pro to, dostat se za každou cenu do problémů, se mi dostal pod kůži. Jenom mi to trošku pokazila ta část, odehrávající se na lodi, kde mi děj občas přišel dost přehnaný, někdy nepřehledný a místy i nelogický.

26.01.2017 4 z 5

Boj o ostrov Boj o ostrov Arthur Ransome

Prostě nejlepší a nejčtenější kniha mého dětství, spolu s dalšími od tohoto báječného autora. Když jsem trávila prázdniny na přehradě u dědy, objevovala jsem zátoky na pramici a kreslila si námořní mapu. Prostě srdcovka :)

22.08.2016 5 z 5

Zánik domu Usherů a jiné povídky (38 povídek) Zánik domu Usherů a jiné povídky (38 povídek) Edgar Allan Poe

S Poem mám stejný problém, jako s Kafkou. Některé povídky mě přímo nadchnou, některé nezaujmou vůbec. U mě jasně vedou hororové povídky, které mě doslova vtáhnou do děje, až mám občas pocit, že děs a hrůzu prožívám intenzivněji, než hlavní postavy.

26.04.2016 4 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Naprosto strhující kniha, která mi dala hodně. Od teď budu běhat s jinými pocity :)

06.01.2016 5 z 5

Déšť ustal k večeru Déšť ustal k večeru Anna Sedlmayerová

Příběh byl velmi čtivý a v samém závěru hodně dojemný. Líbilo se mi, že autorka v díle vyzdvihuje význam rodiny a její vliv na rozvoj osobnosti člověka. Psychologie jednotlivých postav byla moc pěkně zachycena. Nejvíce mě oslovila povaha vyšetřovatele Mahuli a Libora (švagra zabité ženy).

14.12.2015 5 z 5

Hosté z planety lidí Hosté z planety lidí * antologie

Některé povídky jsou ucházející, některé ne. Určitě si každý čtenář najde povídku, která mu sedne...

05.09.2013 3 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Moje první kniha od Steinbecka, kterou jsem kdy přečetla. Moc se mi líbilo psychologické zpracování osob a vyostřený závěr byl přímo senzační. Vůbec jsem to, po trošku slabším začátku, nečekala. Určitě nezůstanu jen u této knihy :-)

01.06.2013 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Pohodové čtení k odpočinku a skleničce vínečka, které pohladí.

16.02.2021 5 z 5