ka.dudk ka.dudk komentáře u knih

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Reálný příběh o jedné psycho matce, slabém muži, který je slepě zamilován a pár špatných osudech. Četlo se to rychle,i když to nebylo lehké téma. Při představě, že vše bylo skutečností běhá mráz po zádech...

03.02.2024 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

První rozhovor pana Moravce,ale doma mám další tři :-). Velmi zajímavé čtení a vůbec obdivuji lékařskou práci. Prof. Vladimír Beneš, v oboru jeden z nejlepších na světě. Velký cestovatel a opravdová špička. Život lékaře nikdy nemůže být asi lehký.

29.12.2023 5 z 5

Ztracenné Ztracenné Michaela Losekoot

Být svá je drahé.

Něco na tom bude. Tato věta se mi moc líbí: Nejsem rovnice, abych byla logická.
Tolik trefných situací a příběhů. V pár se jistě každá žena najde. Málokterá si to umíme přiznat, spokojenost s ostatními a okolím vždy začíná u sebe samé.
Jen se to ještě naučit :-)

24.12.2023 4 z 5

13! 13! Pavel Tomeš

Knížka byla skvělá, vtipná a zabírá čestné místo v mě knihovně. Je obohacená o věnování ze stand-up vystoupení v Brně,tak o to víc jsem ráda, že ji mám :-).

20.12.2023 4 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Příběh Arthura jsem přečetla za jediný den. Kniha se moc dobře četla a pro mě je milá ,oddechová. U knih bývám málokdy dojatá,ale příběh mi přišel tak silný a opravdový, že mi oči zvlhly.

18.11.2023 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Četla se moc hezky, rychle. Pro mně je to takové oddechové čtení, tyhle témata.
S dřívější tmou a upršeným počasím mi padla do noty skvěle.

Totožnost zavražděné nikdo nezná, tedy kromě Kate.
Ženu už totiž viděla.
Ve svých snech...

04.11.2023 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Kniha se mi líbila. Trochu mi vadil styl psaní, nečetlo se mi to úplně nejlíp. Ale jinak samozřejmě téma náročné a kniha dobrá.

26.10.2023 3 z 5

Oko čarodějnice Oko čarodějnice Nelly Černohorská

Skvělá knížka:-). První setkání s autorkou. Už několikáté zrnko temnoty, žádná knížka z této edice ještě nezklamala :-)

09.07.2023 4 z 5

Rybář Rybář John Langan

Čekala jsem tedy lepší příběh.
Je v letošním roce teprve třetí knihou. Kvůli téhle jsem si dávala velké přestávky. Nutila jsem se do jejího dočtení, ale mám ji konečně za sebou.
Styl psaní mi asi nějak nesedl a příběh neoslovil.

16.04.2023 2 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Dlouho jsem čtení odkládala, ale v knihovně mám velkou spoustu knih co čekají na přečtení. Nakonec to byl pěkně zamotaný a napínavý příběh. Začátek mi trval trošku dýl, taková menší čtecí krize. Ale od druhé poloviny knihy jsem to dala na jeden zátah :-)

12.11.2022 4 z 5

Hodná holčička Hodná holčička Skottie Young

Třetí díl ze čtyř. Je to taková velká škoda, že autor napsal pouhé 4 díly.
Moc se mi tahle série komiksů líbí.
Je to celkem vtipný masakr :-)
No a ilustrace jsou prostě nádherné

09.11.2022 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Oddechové, mírně strašidelné čtení. Moje třetí setkání se sérií o strašidelných domech od Darcy. Za mě zatím nejlepší a nejvíc psycho příběh od spisovatelky.
Doporučuji :-)

13.01.2022 4 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

No tak ta byla skvělá :-).
Spousta zvratů, měla jsem pár tipů na to,jak to skončí. Sice jsem se jedním trefila,ale přesto velice povedená a napínavá kniha až do konce

15.02.2024 4 z 5

Matka Matka Jeff Lemire

Sci-fi jednohubka ve formě krásného komiksu. Vítejte na U.S.S Montgomery. Toto je příběh naší matky.

11.02.2024 4 z 5

Sklíčenost Sklíčenost Lucy Taylor

Knížka se mi líbila, stejně jako zbylá zrnka temnoty. Místy nechutné čtení a konec překvapivý.

22.12.2023 3 z 5

Billy Silver Billy Silver Daniel J. Volpe

Další nechutná jednohubka od Golden dog.
Tohle čtení,se nedá odložit. Jak jednou začnete, nejde přestat

20.12.2023 4 z 5

Vzácný druh Vzácný druh Erik Hofstatter

Nakonec celkem překvapivé, pro mne páté zrnko temnoty. Myslím, že celá tahle série bude dobrá.
Líbila se mi

29.08.2023 4 z 5

Zrůdy s lidskou tváří Zrůdy s lidskou tváří Carol Anne Davis

Hodně zajímavé čtení, při kterém běhá mráz po zádech. Jako normální nudný smrtelník se nikdy nepřestanu divit nad lidskými úvahami a činy. Denně se podobných záležitostí musí dít bambilion a pořád se najdou tací, kterým to projde.

23.07.2023 4 z 5

Čtyři strany mince Čtyři strany mince Lukáš Záleský

Všechny čtyři povídky se mi líbily. Zejména ta poslední byla pro mě psycho. První setkání s autorem. Takové rychlé čtení na jedno odpoledne. Líbila se mi :-)

25.06.2023 5 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Nechápu jak někdo může takovéto knihy popsat jako příliš nudné, takové nijaké, četl/a jsem lepší. Beru každý osobní názor na knihu to je jasné,jen to nechápu. Toto téma samo o sobě je hrůzné ať je napsané jakkoliv, řekla bych. Na pár místech spojených s holocaustem jsem se byla podívat a nic horšího si nedokážu představit. Těm lidem vzali všechno. Svobodu, rodiny, lidskost a nakonec i životy.
Přece jen se našlo pár osudů, které se tomu dokázali vyhnout. Těžká říct jestli je horší zemřít na tom nejhorším místě hrůznými způsoby,nebo dál žít s tíhou celé rodiny a sám.

19.06.2023 4 z 5