k_xn k_xn komentáře u knih

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

POZOR, SPOILERY!
Víte jak moc jsem byla šťastná, když Tucker zemřel?! On ale musí ožít, a dělat jako že nic. Nemám toho namakanýho hňupa ráda. Vždyť už se přece loučili, všechno mohlo být jinak. S Christianem.
Clara patřila, patří, a vždycky patřit bude ke Christianovi. Ah, on je snad moje největší platonická láska. Strašně moc se mi líbilo, jak se o ni staral, jak jí vyznával lásku a jak konverzovali pomocí myšlenek. Je mi ho tak líto...
Tohle je tak skvělá série. Celkově téma o andělech mne baví a fascinuje. Konec byl úžasný.
Clara, Angela, Christian, Jeffrey, Samjeeza, rodiče Clary a Jeffreyho a další budou navždycky v mým knižním srdíčku. (Tucker ne.)

14.06.2015 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Bože můj. Tak tohle je jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.
Přečtěte si ji. Pohádky totiž vždycky nemusí být takové, jaké se na první pohled zdají.

11.04.2016 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Tahle série mě stihla rozdrtit už v prvním díle. Víc k tomu nemám co napsat. Už se moc těším, až si přečtu další díly.

16.02.2016 5 z 5

Spoutaní Spoutaní Gabriella Poole

Těšila jsem se, až k téhle knížce budu moct napsat komentář. Když na to ale přijde.. nějak nevím, co napsat..
Přečetla jsem ji za necelé dva dny. První díl jsem četla už skoro před rokem a k tomuhle jsem se dokopala až teď. Mně to přijde jako nedávno, přitom je to neuvěřitelně dlouhá doba.
-pozor, spoilery-
Mám z toho dost smíšené pocity. Je mi fakt líto Jake-a. V prvním díle byl jedna z mých nejoblíbenějších postav, dokonce jsem doufala, že skončí spolu. Ukázal se ale jako pěkný pitomec a málem nechal Cassie zemřít, i když by za ně položila vlastní život..
To samé s Ranjitem. Mám pocit, že mi tam bude fakt chybět. Oba jsem je měla fakt moc ráda, je mi to líto.
Na konci jsem myslela, že se asi utopím v slzách. :d Mám pocit, že i tohle je jedna z knih, u kterých autoři pomalu ale jistě drtí ty nejlepší postavy takovým způsobem, že to čtenáře postupně zničí. Je to skvělá kniha. Tuhle sérii mám fakt ráda, co nejdřív se musím pustit do dalšího dílu. c:

25.12.2015 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Stejně jako Al.lio jsem první tři díly koupila ve slevě 30Kč za kus. Ze začátku jsem byla nadšená, moje nadšení se ale postupně snižovalo. Doufala jsem, že v následujících kapitolách bude nějaký ten "zvrat" u kterého mne to znovu chytne. Ničeho takového jsem se nedočkala. Moc mě nebavila, spíš nudila. Druhý díl mě nebavil už vůbec. Ten jsem ani nedočetla, abych řekla pravdu, a to já nerada nechávám knížky nedočtené.

17.04.2015 2 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Ze začátku mi trvalo, než jsem se pořádně začetla, trochu jsem se ztrácela. Od strany 30 jsem ji ale četla jedním dechem. I přes velký formát, malé písmena a velký počet stran jsem ji přečetla za necelé dva dny. Opravdu to stálo za to. Tahle kniha navodí skvělou děsivou atmosféru.
Na konci jsem byla trochu zklamaná, že za tím žádné prokletí není. Kniha ale byla dokonale promyšlená. Jedním slovem - wow a klobouk dolů autorce, vymyslet něco takového je úžasný. c:
Konec byl ale skvělý, Iris mi byla už od začátku sympatická. c:

31.12.2015 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Upřímně, pořádně nevím, jak správně komentář zformulovat tak, aby obsahoval všechno, co chci ke knize říct. Mám z ní dost smíšené pocity.
Kniha mě zaujala už před dvěma lety na stránkách cooboo. Věděla jsem, že si tuhle knihu musím přečíst. Zaujala mě jak myšlenkou a dějem, tak i názvem a obálkou. A musím říct, že naprosto splnila mé očekávání. Nápad je úžasný. Po nějaké době mi ale děj už připadal trochu vleklý. Čekala jsem, že tam toho bude víc o dalších lidech s touhle schopností. Dalo by se z toho vyždímat i víc - to ale nemění nic na tom, že knížku hodnotím všemi pěti hvězdičkami. Donutila mě přemýšlet. Taky se mi moc líbily postavy. Homosexuálové, lidé s depresemi, problémy s pitím, možnost být absolutně kdokoliv. Každá postava měla svůj vlastní osobitý příběh. A ten konec - úžasný, opravdu mě rozdrtil, přestože jsem něco takového čekala. Poslední stránky jsem jenom brečela. Určitě stojí za přečtení.

27.07.2015 4 z 5