K.larki K.larki komentáře u knih

Tufova dobrodružství (6 povídek) Tufova dobrodružství (6 povídek) George R. R. Martin

Není co dodat:) Kniha mě ohromně bavila a Tuf je prostě miláček:)

05.01.2024 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

5 hvězd a jednu navíc, jelikož mě přivedla na pátrání po básnířce Adrienne Rich a její básni Síla (doporučuji!!! Obdivuji, co vše a jak zvládla (zvláště když mám sama nějaké zkušenosti s přechody na těžko) a... trochu závidím...:)

05.01.2024 5 z 5

Dobyvatel Dobyvatel Ivan Olbracht (p)

Kniha ve mě vzbudila silné emoce jako vztek a bezmoc (pravda na tak silne jako Kladivo na čarodejnice:(, zároveň zvědavost dozvědět se více, vnímat širší kontext celé slavné éry evropského kolonialismu a jeho dopady do současnosti po celém světě (nikoli vsak jen v černobílé optice)..obě kultury byly kruté svým zpusobem.Za mě kvalitní čtivý román,který čtenáře navnadí na další a širší úroveň.5 hvezd

18.12.2023 5 z 5

Umění v krvi Umění v krvi Bonnie MacBird

Nebylo to vůbec špatné a navnadilo mě to na další SH:)

15.08.2023 4 z 5

Jane Austenová Jane Austenová Lucy Worsley

Kniha mě ohromně bavila..kolik práce, času trpělivosti a lásky k psaní, také podpory otce a milované sestry stojí za dílem J.A. Mám chuť si zase všechny přečíst a vím že je nyní budu číst jinýma ocima:) neboť vysvětlení dobového kontextu dává další rozměr všemu.
Lehčí výtky ke korekturam a k autorce samotné, že zde není více k románu Watsonovi..a jsem velmi pobavena zjištěním,že v jednom pripade se shoduji s Cassandrou ohledně závěru románu, který J.A. neprijala:) a napsala jej dle sebe. Moje úcta a láska k J.A. zesílila a prohloubila se

27.05.2024 4 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Čtivé, předvídatelné a trochu šablonovite, ale Posy jsem si zamilovala.Ze začátku mi hodně připomínala Pani Parkingtonovou:) od L.Bromfielda. V rámci tohoto žánru přeci jen povrchnejsi, ale proč ne:)
Bonusem mi byly opravy pravopisu či překladu, které někdo do zapůjčeneho výtisku z knihovny psal propisovacim perem:))

18.02.2024 3 z 5

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Autorku znám z FB a sleduji ji již delší dobu. Její radikální názory mě spise inspiruji než pohorsuji a jsem za to velmi vděčná..
Líbil se mi koncept knihy, příběhy opravdu hutné a potřebné, autorka sama nazastira, že následně komentáře jsou její vlastní a v závěru odkazuje na mnohé "povolanejsi" autority.To mi připadá fér a stejně tak mi dává smysl to, co chce autorka sdělit.
Jako matce 3,5 letého dítěte mi kniha naprosto sedla, ale rozumím tomu, že pro mnohé je trnem v oku.
Graficke a vizuální zpracování je krásný bonus.

08.02.2024 5 z 5

Virtuální světlo Virtuální světlo William Gibson

Moje první setkání s autorem a jsem za něj ráda:) Mám velmi ráda KP..škoda pomalejsiho rozjezdu a rychlého konce.
Most a kola super!

01.02.2024 3 z 5

Kdo zabil Karen Silkwoodovou? Kdo zabil Karen Silkwoodovou? Howard Kohn

Kniha se mi moc líbila, jedna z nepochopitelne odložených knih k rozebrání. Na film se chci také podívat.
Kolik takových příběhu na světě je a ještě bude?:(

17.01.2024 5 z 5

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

Velká spokojenost, dostala jsem to, co jsem chtěla, v době, když jsem to potřebovala:) Jen závěr mi oproti předcházejícím částem knihy připadal uspěchaný (bohužel:) a vůbec nevadilo, že se samozřejmě dalo spoustu událostí a a souvislostí předvídat:) Děkuji

05.01.2024 4 z 5

Pronásledování bitevní lodi Bismarck Pronásledování bitevní lodi Bismarck Ludovic Kennedy

Má první kniha literatury faktu, čtená poprvé na střední škole, poté opět aspoň dvakrát..fascinující příběh lodi, pro mě v mnohém ikonictejsi než Titanic.

16.12.2023

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

Miluji příběhy osamělé hrdinky a nějakého neznámého mista či domu, jejich postupné zbližovani..:)Takže jsem spokojená a to i přes to, že děj je do značné míry predvidatelny a poslední třetina má oproti dvěma předcházejících o dost rychlejší spád. A navíc.. je prostě občas potřeba dát si čokoládový dort a přečíst takovou knihu jako je tato:)

16.12.2023 4 z 5

Smetištejn Smetištejn Edward Carey

Knihu jsem dostala a přečetla jsem si ji až po letech, za mě hodně pomalý rozjezd, připadalo mi to rozvleklé, místy opravdu až nechutné (bolela mě hlava při představě kde se děj odehrává a jak to tam musí vypadat a být cítit), na odpadky v koši jsem se začala dívat trochu jinak (což je určitě velké plus knihy:)) a byla jsem rozhodnuta ji nedočíst nebo alespoň po přečtení dát pryč...nicméně závěr knihy mě opravdu bavil a měl spád, ale teď co s tím? Počkám si tedy na další díl trilogie..

05.08.2023 4 z 5